Постанова № 27475187, 19.10.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2012
Номер справи
2а/0470/6720/12
Номер документу
27475187
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0470/6720/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЛозицької І.О. при секретаріВасиленко К.Е. за участю: представника позивача представнкиків відповідача Васильченко Е.О. Кравченка А.В., Старченко О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Повного товариства «Ліга «Олійник В.В. і Компанія» до Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення форми «Р» від 28.05.2012 р., № 0001021742 та скасування акту перевірки від 16.05.2012 р., № 35/223/36693737 -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Повного товариства «Ломбард «Ліга»Олійник В.В. і К»до Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, в якому позивач просить:

- скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 28.05.2012 року №0001021742;

- скасувати Акт перевірки від 16.05.2012 року №35/223/36693737.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Західно-Донбаською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби проведено планову виїзну перевірку Повного товариства «Ломбард «Ліга»Олійник В.В. і К»з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 20.10.2009 року по 31.12.2011 року, за результатами якої складено акт від 16.05.2012 року №35/223/36693737. На підставі акту перевірки, винесено податкове повідомлення-рішення від 28.05.2012 року №0001021742. Позивач вважає висновки податкового органу в акті перевірки помилковими та необґрунтованими, а винесене податкове повідомлення-рішення, протиправним.

Представники відповідача проти позову заперечували, посилаючись на те, що за результатами перевірки податковий орган прийшов до висновків щодо порушення позивачем податкового законодавства, які є обґрунтованими та підтверджені письмовими доказами, а тому Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 28.05.2012 року №0001021742 діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На підставі вищенаведеного, просили суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

В судовому засіданні за клопотанням позивача, було здійснено заміну неналежного позивача на належного, Повне товариство «Ломбард «Ліга»Боровська О.О. і Компанія».

В судовому засіданні представник позивача відмовився від позовної вимоги щодо скасування акту, в інший частині підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представники відповідача у судовому засіданні позов не визнали, у задоволенні позову просили відмовити та надали письмове заперечення.

Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що Західно-Донбаською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби проведено планову виїзну перевірку Повного товариства «Ломбард «Ліга»Олійник В.В. і К»з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 20.10.2009 року по 31.12.2011 року.

Перевіркою встановлено порушення:

пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, пп.17.2 ст.17, пп.19.2-а п.19.2 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», пп.165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України -не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб в сумі 480,64 грн., в т.ч. 2010 р. -318,64 грн., 2011 р.- 162,00 грн., за період з 20.09.2009 року по 31.12.2011 року;

пп.14.1.54, пп.14.1.56, пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.18.1 ст.18, п.164.1 ст.164 Податкового кодексу України -донараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 16499,13 грн.

За результатами перевірки складено Акт від 16.05.2012 року №35/223/36693737 на підставі якого, прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.05.2012 року №0001021742, яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем в розмірі 16979,77 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 1797,64 грн.

Згідно з частиною 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп.4.3.20 п.4.3 ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу, сума, сплачена працедавцем на користь закладів освіти у рахунок компенсації вартості підготовки чи перепідготовки платника податку - найманої особи за профілем діяльності чи загальними виробничими потребами такого працедавця, але не вище розміру суми, визначеної у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, у розрахунку на кожний повний чи неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої найманої особи.

Відповідно до приписів п. 6.5.1 п. 6.5 ст.6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податкова соціальна пільга, застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця, як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень.

У 2010 році, така соціальна пільга, склала 1220,00 грн.

Як вбачається з акту перевірки, в жовтні 2010р. з розрахункового рахунку 26509057000438 ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія", згідно банківської виписки від 24.09.2010р. №78, на банківський рахунок одержувача 31256272210987 Державного навчального закладу післядипломної освіти „Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питання фінансового моніторингу в .сфері боротьби з легалізацією доходів одержаних злочинним шляхом і фінансуванням тероризму", за освітні послуги згідно Договору про надання освітніх послуг №9120-14/153-нфп від 23.09.2010р., сплачено грошову суму 1897,19 грн.

Відповідно наказу ПТ„Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія" №5-к від 24.09.2010р. «Про підвищення кваліфікації», направлено працівника ОСОБА_7 р.н НОМЕР_2, в м. Київ до Державного навчального закладу післядипломної освіти «Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питання фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією доходів одержаних злочинним шляхом і фінансуванням тероризму»на курси підвищення кваліфікації з питань фінансового моніторингу.

Згідно звіту про використання коштів наданих на відрядження або під звіт від 0000018 від 02.10.2010р. та Посвідчення на відрядження, ОСОБА_7 було направлено на 6 днів до м. Києва, при цьому податок на доходи фізичних осіб, не було утримано.

Враховуючи вимоги п.п.4.2.9. п.4.2. ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податок з доходів фізичних осіб, який Позивачу необхідно було нарахувати, утримати та перерахувати до бюджету з грошової компенсації у вигляді вартості навчання за найманого працівника, складає 101,58 грн., з врахуванням п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»((1897,19грн. - 1220,00грн.) х 15%).

Відповідно до пп. 165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України, сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

При цьому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 Податкового кодексу України визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2011р. така соціальна пільга склала 1320,00 грн.

З акту перевірки вбачається, що в квітні 2011р. з розрахункового рахунку 26509057000438 ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія", згідно банківської виписки від 01.04.2011р. №66 на банківський рахунок 26006118165 Міжнародної академії фінансів та інвестицій, за надання послуг з підвищення кваліфікації, згідно Договору від 18.04.2011р. №717/17, сплачено грошову суму 2400,00 грн.

Відповідно наказу ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія" №64-к від 15.04.2011р. «Про підвищення кваліфікації», направлено працівника ОСОБА_7 р.н НОМЕР_2 до Міжнародної академії фінансів та інвестицій м. Київ, на курси підвищення кваліфікації для керівників та головних бухгалтерів ломбарду. Вартість послуг за одного слухача, відповідно рахунку від 24.03.2011р. №СФ-668, виставленого Міжнародною академією фінансів та інвестицій, становить 2400,00 грн.

Згідно звіту про використанні коштів наданих на відрядження або під звіт та Посвідчення на відрядження від №КУ-0000002 від 17.04.2011р., ОСОБА_7 було направлено на 6 днів до м. Києва, при цьому податок на доходи фізичних осіб, не було утримано.

Враховуючи вимоги пп. 165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України, податок на доходів фізичних осіб, який необхідно було нарахувати, утримати та перерахувати до бюджету з грошової компенсації у вигляді вартості навчання за найманого працівника, з врахуванням п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України, складає 162,00 грн. = ((2400,00грн. - 1320,00грн.) х 15%).

Перевіркою первинних документів ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія" за період з 20.09.2009р. по 31.12.2011р. договорів про надання ломбардом фінансового кредиту, податкових розрахунків 1ДФ, банківських платіжних документів, видаткових та прибуткових касових ордерів, реєстрів про приймання відправлень до Державної скарбниці України, описів, реєстрів вкладень, наказів про звернення стягнення, наказів про перехід закладеного майна на баланс підприємства, актів передачі предметів закладу до складу товарів Центрального офісу, оборотно-сальдових відоместей по pax. 641, 377, 311 встановлено надання позивачем фінансових кредитів фізичним особам під відсоток за рахунок власних коштів під заставу майна (виробів із дорогоцінних металів, електро-побутової техніки) на строк, визначений договором фінансового кредиту, але при невиконанні фізичними особами зобов'язань, забезпечених заставою та виникнення у фізичних осіб об'єкта оподаткування, Ломбардом нараховано та перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб не у повному обсязі.

Проведеною перевіркою встановлено укладення позивачем 4064 договорів про надання фінансового кредиту фізичним особам на загальну суму 2287тис.грн. під заставу майна.

Згідно типового договору про надання ломбардом фінансового кредиту ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія" - «кредитодавець», громадянин «позичальник». Предмет договору - кредитодавець надає, а позичальник одержує фінансовий кредит грошовими коштами, на визначений строк та під відсотки. Забезпечення зобов'язань позичальника за договором, є заклад майна позичальника. Кредитодавець зобов'язується надати позичальнику кредит грошовими коштами в день підписання договору. Позичальник зобов'язується повернути кредитодавцю суму кредиту та сплатити відсотки за користування Кредитом не пізніше дати зазначеної договором. Термін дії договору - з моменту підписання та дати, яка визначається індивідуально в кожному договорі фінансового кредиту. Відповідно до п.7.1 договору надання ломбардом фінансового кредиту - невиконання Позичальником зобов'язань по договору у повному обсязі та у строк згідно умов договору, кредитодавець у будь-який час може задовольнити свої вимоги до позичальника шляхом звернення стягнення на закладене майно, згідно договору.

По закінченню терміну дії договорів фінансового кредиту 545 громадянами не повернуто Ломбарду грошових коштів на загальну суму 164991,43 грн. в т.ч. І квартал 2011р. - 54482,00 грн., ІІ квартал 2011р. - 41870,15 грн., ІІІ квартал 2011р. - 40544,28 грн., ІV квартал 2011р. - 28095,00 грн. Будь-які документи, підтверджуючі повернення громадянами грошових коштів та отримання ними майна, на перевірку не надано.

Згідно актів передачі предметів застави до складу товарів встановлено, представниками ПТ „Ломбард „Ліга" Олійник В.В. і компанія", складено акт про передачу підзвіту касиром-експертом Ломбарда до складу Центрального офісу.

Згідно Наказів по підприємству:

-за невиконання зобов'язань, за договорами фінансових кредитів у повному обсязі та у строк, з метою відшкодування понесених збитків, звернути стягнення на закладене майно за договорами фінансових кредитів, шляхом набуття права власності.

- за невиконання зобов'язань, за договорами фінансових кредитів, розпорядитися предметом застави, поставити предмет застави на баланс (281 рахунок) дорогоцінних металів.

Відповідно до пункта 1.2 Положення «Про порядок надання фінансових послуг ломбардами», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 травня 2005року за N565/10845, ломбард - це фінансова установа, виключним видом діяльності якої, є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на визначений строк і під процент та надання супутніх послуг ломбарду; фінансовий кредит ломбарду - надання ломбардом коштів у позику, забезпечених заставою, на визначений строк та під процент.

Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики), або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики, є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно пп. 14.1.54 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Згідно з пп. 14.1.56 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України доходи - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Відповідно до пп. 14.1.180 п. 14.1 ст.180 Податкового кодексу України, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу ( у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення норм цього Кодексу, в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до п.18.1 ст. 18 Податкового кодексу України, податковим агентом визначається особа, на яку Податковим кодексом України покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Згідно п. 38.1. ст. 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно п. 38.2. ст. 38 Податкового кодексу України, сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Відповідно п. 164.1. ст. 164 Податкового кодексу України, базою оподаткування, є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванні, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

До загального місячного (річного) оподаткованого платника податку не включається такі доходи, зокрема, як основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, а також, основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти (пп. 165.1.29 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Згідно пп. 14.1.100 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, ломбардна операція - операція, що здійснюється фізичною чи юридичною особою, з отримання коштів від юридичної особи, що є фінансовою установою, згідно із законодавством України, під заставу товарів або валютних цінностей. Ломбардні операції, є різновидом кредиту під заставу.

Крім того, згідно із ст. 589 Цивільного кодексу України, заставодержатель у разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, додатково набуває право звернення стягнення на предмет застави. Тобто, ломбард, як протягом дії договору застави (закладу), так і після його закінчення, не є власником закладених речей. Він тільки має право володіти закладеними речами протягом дії договору застави, а при невикупі таких речей (невиконанні договору заставодавцем), лише набуває право їх реалізувати та за рахунок одержаної від продажу суми задовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на момент фактичного задоволення, включаючи сплату процентів, неустойки, відшкодування збитків, завданих порушенням зобов'язання, необхідних витрат на утримання заставленого майна, а також витрат, понесених у зв'язку із пред'явленням вимоги, якщо інше не встановлено договором, та покрити свої витрати, пов'язані з невиконанням заставодавцем договору.

Отже, під час реалізації закладеного майна, Ломбард на підставі визначених договором позики умов продає майно, яке на праві власності належить заставодавцю і таким чином, у ломбарда в наявності фактично знаходяться гроші заставодавця - платника податку.

Згідно із ст. 575 Цивільного кодексу України, у ломбардів позика під заставу, є закладом, який передається заставодавцем лише у володіння заставодержателя (ломбарда - позикодавця), а за самим заставодавцем зберігається право користування і розпорядження предметами застави (ст. 586 Цивільного кодексу України), тобто власник закладених речей не втрачає права власності на них.

Таким чином, при укладанні договору позики, ломбард виконує частку функцій, покладених на податкового агента Податковим кодексом України, а саме, нараховує і виплачує позичальнику дохід.

Тобто, під час реалізації закладеного майна ломбард, на підставі визначених договором фінансового кредиту умов, реалізовує майно, яке на праві власності належить заставодавцю.

Аналізуючи наведені норми, суд дійшов висновку, що коли ломбардом реалізовано заставлене майно, ломбард, є податковим агентом відносно доходу позичальника у вигляді суми коштів від реалізації заставленого предмету рухомого майна, розмір якої дорівнює основній сумі кредиту, що залишилася неповернутою кредитору - ломбарду.

Згідно пп. 14.1.180 п. 14.1 ст.14, п.18.1 ст. 18, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України, Ломбард має нарахувати, утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою пункту 167.1 статті 167 і направити податковому органу звітність за формою N1-ДФ.

Ломбардом нараховано податок на доходи фізичних осіб, від реалізації заставлених предметів рухомого майна, після закінчення дії договорів про надання фінансового кредиту фізичним особам за 2011р. не в повному обсязі, на загальну суму - 8249,58 грн.

Також, в ході перевірки даних бухгалтерського обліку по рахунках №311, 372, 6411 наданих підприємством авансових звітів та доданих до них первинних документів, встановлено виплати доходу приватному нотаріусу без утримання податку на доходи фізичних осіб:

05.02.2010р. - приватному нотаріусу ОСОБА_9 р.н. НОМЕР_3 в розмірі 1117,65 грн., за вчинені нотаріальні дії (засвідчення договору);

11.06.2010р. - приватному нотаріусу ОСОБА_9 р.н. НОМЕР_3 в розмірі 235,29 грн., за вчинені нотаріальні дії;

23.12.2010р. - приватному нотаріусу ОСОБА_9 р.н. НОМЕР_3 в розмірі 94,12 грн., за вчинені нотаріальні дії.

Всього приватним нотаріусам виплачено доходу без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб, у розмірі 1447,06 грн.

Відповідно до вимог п.1.3 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», доходами з джерела його надходження з України, є доход, отриманий платником податку від здійснення будь яких видів діяльності на території України, у тому числі у вигляді доходів від здійснення підприємницької, а також, незалежної професійної діяльності.

Відповідно до вимог п.1.9 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»діяльність приватних нотаріусів, адвокатів, є незалежною професійною діяльністю. Нотаріус надає нотаріальні послуги підприємству згідно укладеного цивільно-правового договору.

Згідно з пп. 3.1.3 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», об'єктом оподаткування резидента є доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті.

Відповідно до вимог пп.4.2.1 п.4.2 ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», до складу місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді зарплати, інші винагороди та винагороди нараховані (виплачені) платнику податку, згідно умов цивільного або правового договору.

Підпунктами 8.1.1, 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», встановлено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету при оподаткуванні доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку податковим агентом - податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», особою відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Згідно з вимогами п.19.2.а ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Таким чином, Ломбард виплатив доходи приватному нотаріусу за вчинення нотаріальних дій, є податковим агентом і несе відповідальність за нарахування, утримання та перерахування до бюджету податку з таких доходів.

Відповідної правової позиції дотримується і Вищий адміністративний суд України у своїй постанові від 15 лютого 2011 року, справа К-24366/08 та Верховний Суд України у постанові від 30 травня 2011 року, справа № 21-69а11.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, при цьому суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ст. 8 КАС України).

Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, порушені її права, свободи або інтереси.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, належними, є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Статтею 86 вищевказаного Кодексу, зазначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Вирішуючи питання щодо судового збору, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

У зв'язку з чим, судові витрати понесені Повним товариством «Ломбард «Ліга»Боровська О.О. і компанія», не повертаються.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішені справи по суті, суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить до висновку про відмову в задоволені позову.

Керуючись статтями 2-10, 11, 12, 69, 70, 71, 86, 94, 122, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Повного товариства «Ломбард «Ліга» Боровська О.О. і компанія» до Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення форми «Р» від 28.05.2012 року № 0001021742 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови, відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили у порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 19 жовтня 2012 року

Суддя І.О. Лозицька