Копія
Справа № 2-а-9163/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л. при секретарі Гуцулу С.І. за участі:представника позивача - Войцехівський В.П. за довіреністю від 23.11.10р. №11705/10/10 відповідача - ОСОБА_4 представника відповідача - ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення 1871,25 грн., -
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
В С Т А Н О В И В:
Шепетівська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом в якому просить у відповідності до вимог ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" №436/95 від 12.06.1995 року із змінами та доповненнями, пп. 2.2 п.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", затверджене постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року із змінами та доповненнями, пп. 3.5 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) ф№10, п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1871,25 грн.. Вказує на те, що порушення зафіксовані актом перевірки від 05.09.2008 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі, та наполягає на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач та представник відповідача проти позову заперечують. В обгрунтування своїх заперечень посилаються на те, що 05.08.2008 року ОСОБА_6, скориставшись відсутністю позивача, без його дозволу та відома взяв належний йому автомобіль марки "ГАЗ-53" номерний знак НОМЕР_1 та здійснював торгівлю сільськогосподарською продукцією, що знаходилась в автомобілі, біля гуртовні (по вул.К.Маркса в м.Шепетівці). Посадовими особами позивача була проведена перевірка діяльності відповідача, як торгуючої особи, за результатами якої був складений акт перевірки №22200052/2302 від 05.09.2008 року щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. Акт складено за відсутності відповідача. На підставі вказаного акта 18.09.2008 року стосовно нього були застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 1871,25 грн.. Зазначає, що ніяких протиправних дій не вчиняв, так як 05.09.2008 року не здійснював торгівлю і не давав доручення на її здійснення ОСОБА_6.
Заслухавши представника позивача, відповідача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
ОСОБА_4 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа-підприємець 23.09.2004 року виконавчим комітетом Шепетівської міської ради Хмельницької області за номером запису №26740000000000114 (свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В00 НОМЕР_2) та перебуває на обліку в Шепетівській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків з 23.09.2004 року.
Судом встановлено, що 05.09.2008 року працівниками Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції, відповідно до плану проведення перевірок на вересень 2008 року та направлень №369, №370 від 05.09.2008 року, проведено перевірку господарської одиниці фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 - автолоток, що розташований за адресою АДРЕСА_1 щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_6, який здійснював торгівлю сільськогосподарською продукцією, що знаходилась в автомобілі. У зв'язку з відмовою продавця підписувати акт, було складено акт відмови від підпису № 002777 від 05.09.2008 року.
За результатами проведеної перевірки складений акт № 22200052/2302 від 05.09.2008 року щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
Актом перевірки встановлено, що проводилася реалізація товарів за готівку без застосування книги обліку доходів і витрат на повну суму проведеної готівкової операції і не було опубліковано операції з готівкою у відповідній книзі обліку на загальну суму 297 грн. 45 коп. у зв'язку з її відсутністю на момент проведення розрахункових операцій, чим було порушено п.3.5 п.2 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат громадян-суб'єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) ф. № 10, п. 6 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових перацій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та абзац 2 пп. 2.2 п.2 Положення "Про ведення касових операцій в національній валюті в Україні", затверджений постановою правління НБУ від 15.12.2004 року №637.
На підставі вищевказаного Акту перевірки, позивачем 18.09.2008 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" №0001372303 на суму 1871,25 грн..
Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів пощирюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно приписів ст.ст. 8-10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, яка діяла на момент існування спірних правовідносин) до функцій органів державної податкової служби віднесено здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення перевірок.
З матеріалів справи вбачається, що перевірка проведена в межах Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон), який є спеціальним законом та визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Посадові особи податкового органу були допущені до проведення перевірки, яка проводилась відповідно до плану проведення перевірок на вересень 2008 року та направлень № 369, №370 від 05.09.2008 року.
Згідно ст.17 Закону (в редакції, яка діяла на момент існування спірних правовідносин) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішеннями відповідних органів державної податкової служби України застосовують фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій або розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Відповідно до листа Шепетівської ОДПІ від 25.05.2009 року №5642/10/10 відповідач в період з жовтня 2008 року по 25.05.2009 року не звертався до Шепетівської ОДПІ з заявою про отримання нової книги обліку доходів та витрат в зв'язку з викраденням (втратою) попередньої книги.
Суми нарахованих штрафних санкцій, які визначені ст.17-21 Закону підлягають перерахуванню суб'єктом підприємницької діяльності до Державного бюджету України протягом 10-ти днів з дня прийняття органом Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду України від 21.06.2011 року постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.05.2009 року по справі №2-а-4582/09/2270/3 якою позов суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 задоволено, визнано неправомірним та скасовано рішення Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області за №0001372303 від 18 вересня 2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1871 грн. 25 коп. скасовано та прийнято нову, якою в задоволенні позову суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 відмовлено.
Крім того, судом враховується ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду України від 21.06.2011 року постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.05.2009 року по справі №2-а-4582/09/2270/3 якою позов суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 задоволено, визнано неправомірним та скасовано рішення Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області за №0001372303 від 18 вересня 2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1871 грн. 25 коп. скасовано та прийнято нову, якою в задоволенні позову суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 відмовлено.
За таких обставин позовні вимоги про стягнення з відповідача 1871,25 грн. штрафних (фінансових) санкцій підтверджені належними доказами, відповідають чинному законодавству, а тому підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення 1871,25 грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_2, і.н.НОМЕР_3) на користь Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції (м.Шепетівка, вул.Островського 4, р/р 614101000035-11 в Шепетівському відділенні державного казначейства, код 21319774) 1871,25 грн. (одна тисяча вісімсот сімдесят одна гривня 25 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 30 вересня 2011 року
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк