Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
08 листопада 2012 р. № 2-а- 11652/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача - ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) фінансові санкції застосовані рішеннями регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області від 05.03.12 № 200038/20/32/32-255 в сумі 100134,20 грн., № 200039/20/32/32-255 в сумі 104575,20 грн., № 200040/20/32/32-255 в сумі 54708,60 грн., № 200041/20/32/32-255 сумі 52287,60 грн., № 200042/20/32/32-255 в сумі 1700,00 грн., № 200043/20/32/32-255 в сумі 5000,0 грн., № 200044/20/32/32-255 в сумі 52287,60 грн. на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31114106700005, код платежу 37999680, УДКСУ у Комінтернівському р-ні м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134589 в установі банку ГУДКС України у Харківській області, МФО 851011).
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 22.02.12 року, посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області проведено перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 за результатами якої складено акт на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій які позивач самостійно не сплатив у зв'язку з чим позивач і звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
В судове засідання представник позивача не прибув, надав суду заяву в якій просив розглядати справу за відсутності представника позивача в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи слухання справи за відсутності представника відповідача суду не надавав.
Відповідно до ч. 4, ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно ч. 6, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норми процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 22.02.12 посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області, було проведено перевірку відповідача, в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" з питань дотримання скаржником вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в магазині розташованому за адресою: м. Харків, пр. Гагаріна, б. 338.
Перевірка проведена на підставі направлення від 21.02.12 № 99/32-2П та наказу регіонального управління від 21.02.12 № 112.
В ході перевірки встановлено факт реалізації однієї пляшки горілки Байка» місткістю 0,5 л., міцністю 40% об. по ціні 25,00 грн. (мінімальна роздрібна ціна -26,10 грн.) та однієї пачки сигарет з фільтром «L@М» по ціні 9,00 грн. (максимальна роздрібна ціна встановлена виробником та зазначена на пачці становить 8,75 грн.) за відсутності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та за умови не внесення місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру. Також в ході огляду та опису наявної продукції встановлено факт зберігання в приміщенні магазину алкогольних напоїв, що не марковані марками акцизного податку, опис яких було складено в додатку № 1 до акту перевірки.
Таким чином, в ході перевірки магазину ФОП ОСОБА_1 встановлено порушення вимог ст. 11, 11-1, 15 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481) та Постанови КМУ від 30.10.08 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», а саме:
- роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних;
- роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів;
- роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензій;
- роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензій;
- зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру;
- зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру;
- зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку.
Відповідно до абзаців п»ятого, одинадцятого, тринадцятого, чотирнадцятого, п'ятнадцятого ч. 2 ст. 17 Закону № 481 за вказані порушення до суб'єктів господарювання застосовуються наступні фінансові санкції:
- за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000,0 гривень. Приймаючи до уваги, що прибуткові та товаротранспортні накладні на алкогольні напої не надано, вартість партії товару розраховувалась виходячи з вартості алкогольних напоїв, що реалізовувались з порушенням мінімальних цін, яка відповідно до додатку № 1 до акту перевірки становить 4302,60 грн.;
- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000,0 грн. Відповідно до додатку № 1 до акту перевірки вартість наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів
склала 52287,60 грн.;
- за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. Приймаючи до уваги, що прибуткові та товаротранспортні накладні на алкогольні напої не надано, вартість партії товару розраховувалась виходячи з вартості алкогольних напоїв, що реалізовувались без ліцензії, яка відповідно до додатку № 1 до акту перевірки становить 50067,10 грн. за виключенням вин столових, роздрібна торгівля якими не підлягає ліцензуванню;
- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. Приймаючи до уваги, що прибуткові та товаротранспортні накладні на тютюнові вироби не надано, вартість партії товару розраховувалась виходячи з вартості тютюнових виробів, що реалізовувались без ліцензії, яка відповідно до додатку № 1 до акту перевірки становить 52287,60 грн.;
- за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, яке не внесено до Єдиного реєстру - 100% вартості товару, який знаходиться у такому місці зберігання, але не менше 1700,0 грн. Приймаючи до уваги, що прибуткові та товаротранспортні накладні на алкогольні напої не надано, вартість партії товару розраховувалась виходячи з вартості алкогольних напоїв, що знаходились в місці зберігання, яка відповідно до додатку № 1 до акту
перевірки становить 54708,60 грн. з врахуванням вин столових вартістю 4641,50 грн.;
- за зберігання тютюнових виробів у місці зберігання, яке не внесено до Єдиного реєстру - 100% вартості товару, який знаходиться у такому місці зберігання, але не менше 1700,0 грн. Приймаючи до уваги, що прибуткові та товаротранспортні накладні на тютюнових виробів не надано, вартість партії товару розраховувалась виходячи з вартості тютюнових виробів, що знаходились в місці зберігання, яка відповідно до додатку № 1 до акту перевірки становить 52287,60 грн.;
- за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700,0 грн. Згідно додатку № 1 до акту перевірки загальна вартість алкогольних напоїв без марок акцизного податку виявлених в перевіряємому магазині складає 700,00 грн.
На підставі наведеного регіональним управлінням прийнято рішення про застосування до скаржника за виявлені порушення фінансових санкцій від 05.03.12:
- № 200038/20/32/32-255 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії в сумі 100134,20 грн.
- № 200039/20/32/32-255 за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії в сумі 104575,20 грн.;
- № 200040/20/32/32-255 за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, яке не внесено до Єдиного реєстру в сумі 54708,60 грн.;
- № 200041/20/32/32-255 за зберігання тютюнових виробів у місці зберігання, яке не внесено до Єдиного реєстру в сумі 52287,60 грн.;
- № 200042/20/32/32-255 за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку в сумі 1700,00 грн.;
- № 200043/20/32/32-255 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних в сумі 5000,0 грн.;
- № 200044/20/32/32-255 за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів в сумі
52287,60 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідач одержав 15.03.12, про що свідчить його підпис у поштовому повідомленні, але фінансові санкції до теперішнього часу до бюджету не сплачені, що підтверджується листом ДШ, де обліковується відповідач.
Рішення про застосування фінансових санкцій не скасовані, є діючими та підлягають виконанню.
Відповідно до п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач до суду не надав.
Отже, вимоги Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Харківській області щодо стягнення з відповідача фінансових санкцій на загальну суму 370693,20 грн. обґрунтовані, а тому підлягають стягненню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є Суб"єкт владних повноважень, а відповідачем - Фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись, ст.ст.2, 11, 71, 86, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 - стягнення суми - задовольнити.
Стягнути з відповідача - ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) фінансові санкції застосовані рішеннями регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області від 05.03.12 № 200038/20/32/32-255 в сумі 100134,20 грн., № 200039/20/32/32-255 в сумі 104575,20 грн., № 200040/20/32/32-255 в сумі 54708,60 грн., № 200041/20/32/32-255 сумі 52287,60 грн., № 200042/20/32/32-255 в сумі 1700,00 грн., № 200043/20/32/32-255 в сумі 5000,0 грн., № 200044/20/32/32-255 в сумі 52287,60 грн. на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31114106700005, код платежу 37999680, УДКСУ у Комінтернівському р-ні м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134589 в установі банку ГУДКС України у Харківській області, МФО 851011).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Єгупенко В.В.