Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
У Х В А Л А
закриття провадження у справі
08.11.2012 р. № 2а-5126/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Желєзного І.В., секретар судового засідання Салова І.О. розглянувши адміністративну справу
за позовом
Фермерського господарства "Анастасія", (вул. Калініна, 62, с. Троїцьке, Новоодеський район, Миколаївська область, 56610)
до
Відділу державної виконавчої служби Новоодеського районного управління юстиції, (вул. Леніна, 179, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56600)
треті особи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Укрспецреалізація", (вул. Пироговського, 19, корп.6, м. Київ 110, 03110)
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтрервікон" (вкл. Чигрина, 167, оф.322, м. Миколаїв, 54008)
про
визнання протиправним та скасування рішення (акта державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки на прилюдних торгах ),
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення державного виконавця - акта про реалізацію предмета іпотеки на прилюдних торгах, затвердженого 17.01.12р. начальником відділу державної виконавчої служби Новоодеського районного управління юстиції щодо продажу комплексу будівель ремонтно -механічної майстерні розташованої за адресою: Миколаївська область, Новоодеський район, с. Троїцьке, пров. Шкільний, 29.
Представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість клопотання та можливість його задоволення, зважаючи на таке.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Приписами ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції –переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів справи вбачається, що Господарським судом Миколаївської області 13.04.2011 року видано наказ №15/223/10 про стягнення з ФГ "Анастасія" на користь ТОВ "Інтервікон" боргу в сумі 171 616 гривень 70 копійок, на підставі якого відкрито виконавче провадження №ВП№26411410.
Частиною четвертою статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ. Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішення дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадження.
Відповідно до пункту 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 року №5 Про внесення змін до постанови Пленуму ВАС України від 13 грудня 2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо спір не належить доглядати в порядку адміністративного провадження.
Вищенаведене є підставою для закриття провадження у справі.
Керуючись п.1ч.1 ст. 157, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання відповідача - задовольнити.
Закрити провадження у справі за позовом Фермерського господарства "Анастасія" до відділу державної виконавчої служби Новоодеського районного управління юстиції про визнання протиправним та скасування акта державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки на прилюдних торгах.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І.В.Желєзний