Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2012 року Справа № 1170/2а-5126/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого -судді Хилько Л.І.,
при секретарі с/з -Сириця І.О.,
за участю представників:
позивача -Комишан С.В., Медведчук О.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Валіна"до Гайворонської районної державної адміністрації Кіровоградської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрна компанія "Зоря", Сальківська селищна рада Гайворонського району Кіровоградської області, про скасування розпорядження, -
В С Т А Н О В И В:
Фермерське господарство "Валіна"(по тексту - позивач) звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Гайворонської районної державної адміністрації Кіровоградської області (по тексту - відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрна компанія "Зоря"(по тексту - третя особа-1), Сальківська селищна рада Гайворонського району Кіровоградської області (по тексту - третя особа-2), в якому просить суд скасувати розпорядження відповідача від 24 березня 2011 року за №136-р.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 06.06.2004 року та 21.01.2005 року між позивачем та Сальківською селищною радою Гайворонського району Кіровоградської області, по узгодженню з Гайворонською РДА, було укладено договори оренди землі площею 86,77 га, в т.ч. 63,97 га - ріллі із земель запасу с/г призначення та 22,80 га - пасовища із земель резервного фонду с/г призначення, що розташовані на території Сальківської селищної ради. Додатковою угодою від 29.03.2007 року до договорів №17 від 21.01.2005 року та №18 від 06.06.2005 року, узгодженою головою Гайворонської РДА, згідно п.1 ст.23 Закону України "Про оренду землі"була визначена орендна плата у розмірі: 218 грн. 88 коп. - за 1 га ріллі; 63 грн. 11 коп. - за 1 га пасовищ; 61 грн. 02 коп. - за 1 га сіножаті, яку позивач регулярно сплачує і до цього часу, що підтверджується відповідними документами. Згідно довідки №23 від 28.11.2011 року, виданої виконкомом Сальківської селищної ради, кредиторська заборгованість по орендній платі ФГ "Валіна"станом на 28.11.2011 року відсутня. За період 2007-2011 роки до місцевого бюджету селищної ради надійшли кошти орендної плати від ФГ "Валіна"(86,77 га) в сумі 125643,09 грн..
Позивач зазначив, що розпорядженням №21-р від 26.01.2005 р. головою Гайворонської РДА позивачу був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду строком на 20 років площею 52,9 га не успадкованих паїв та 22,7 га, з земель резервного фонду для ведення товарного с/г виробництва на території Сальківської селищної ради. Межі земельних ділянок були визначені проектом землеустрою, який було виготовлено та затверджено розпорядженням голови Гайворонської РДА №361-р від 18.07.2006 року. За вказаним розпорядженням надано ФГ "Валіна" земельну ділянку загальною площею 86,77 га в оренду терміном на 20 років для ведення товарного с/г виробництва.
Як пояснив позивач, 18.01.2011 року між позивачем та Сальківською селищною радою було укладено тимчасові договори оренди: №82 на земельну ділянку площею 63,97 га -не витребуваних паїв, встановлено орендну плату 35127, 21 грн. на рік; та №83 на земельну ділянку площею 22,80 га - пасовищ, встановлено орендну плату 3610,15 грн. на рік. Строк дії договорів до 01.01.2012 року.
Розпорядженням голови Гайворонської РДА від 24.03.2011 року №136-р "Про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом продажу права оренди на аукціоні по Салківській селищній раді", на земельні ділянки, якими користувався позивач розроблено проектну документацію із землеустрою щодо продажу права оренди на аукціоні. Але, вважає позивач, згідно проекту землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності за межами селища Салькове на території Сальківської селищної ради від 2007 року, узгодженого з відповідачем, землі сільського призначення передані в розпорядження Сальківської селищної ради, а тому відповідач не мав права розпоряджатися ними.
Крім того, позивач посилається на норми розділу Х "Перехідні положення " Земельного кодексу України, якою встановлено, що разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).
Тому позивач просив суд скасувати розпорядження відповідача від 24 березня 2011 року за №136-р про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, шляхом продажу права оренди на аукціоні по Сальківській селищній раді, а також вважати дійсними: проект землеустрою загальною площею 86,77 га, розроблений у 2005 році позивачем строком на 20 років та тимчасові договори оренди № 82,83 від 18.01.2011 року, укладені між Сальківською селищною радою та позивачем.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання 30.10.2012 року не з'явився, повідомлений вчасно та належним чином, просив суд розглянути справу без його участі /а.с.56 т.1, а.с.69 т.2/. З наданих суду письмових заперечень пояснив, що розпорядженням голови Гайворонської РДА від 26.01.2005 року №21-р позивачу було надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 20 років загальною площею 52,9 га не успадкованих паїв та 22,7 га пасовищ з земель Сальківської селищної ради. Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.07.2006 р. №361-р даний проект землеустрою був затверджений. Саме цим розпорядженням позивача зобов'язано у місячний термін після виготовлення проекту землеустрою заключити договір оренди земельної ділянки. Відповідно до довідки, наданої відділом Держкомзему в Гайворонському районі від 19.12.2011 року №2325/01-13, Сальківська селищна рада не отримала Державного акту на право комунальної власності на землі Сальківської селищної ради, який би надав право розпоряджатися землями комунальної власності в межах і за межами населеного пункту. Тому, відповідно до п. 12 розділу X Перехідних положень Земельного Кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів надано відповідним місцевим державним адміністраціям.
Відповідач наголосив на тому, що отримавши розпорядження голови районної державної адміністрації від 18.07.2006 року №361-р, позивач зобов'язувався заключити договори оренди земельних ділянок загальною площею 86,77 га, в т.ч. 63,27 ріллі та 22,8 га пасовищ з Гайворонською РДА та зареєструвати їх у встановлений законодавством порядок. Проте, жодних дій, з моменту прийняття вказаного розпорядження, позивачем вчинено не було. Договір оренди земельних ділянок між позивачем та Сальківською селищною радою брати до уваги неможливо, так як вказані земельні ділянки знаходяться за межами населеного пункту смт.Салькове та знаходяться в розпорядженні районної державної адміністрації /а.с.97-98 т.1/.
Тому, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник третьої особи-1 ТОВ"Аграрна компанія "Зоря" в судове засідання 30.10.2012 року не з'явився, повідомлявся вчасно та належним чином, проте поштова кореспонденція повернулась до суду з відміткою "за зазначеною адресою не проживає"/а.с.67-68 т.2/. З наданих суду заперечень представник третьої особи-1 пояснив, що розпорядження голови Гайворонської РДА №361-р від 18.07.201 року, яким передано ФГ "Валіна" вказані земельні ділянки загальною площею 86,77 в оренду строком на 20 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, жодним чином не підтверджує право позивача на користування спірними земельними ділянками. Такий висновок випливає з норм ст.ст.125, 126, Земельного кодексу України та ст.18,20 Закону України "Про оренду землі", якими передбачено, що правовстановлюючим документом на право користування земельною ділянкою поміж інших є договір оренди землі, який набуває чинності з дня його державної реєстрації. Законодавство, що регулює земельні відносини не містить поняття "Тимчасовий договір оренди земельної ділянки". Розпорядженням голови Гайворонської РДА №361-р від 18.07.2006 р. крім того, що передаються в оренду спірні земельні ділянки строком на 20 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, також зобов'язано позивача у місячний строк укласти договір оренди землі та приступати до використання земельної ділянки лише після укладення договору оренди землі чого зроблено так і не було /а.с.162 т.1/.
Тому Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрна компанія "Зоря" просить відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи-2 Сальківської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області також не з'явився у судове засідання, надавши при цьому заяву про слухання справи без представника Сальківської селищної ради /а.с.71 т.2/. Представником третьої особи не висловлено позиції щодо задоволення позову або відмови у його задоволенні, але зазначено, що позивачем регулярно та у повному обсязі сплачувалась орендна плата за користування земельними ділянками, та що заборгованість по сплаті орендної плати відсутня.
В судовому засіданні 30.10.2012 року на підставі ст.160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 03.11.2012 року.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд приходить до наступних висновків.
Обставини справи.
Розпорядженням голови Гайворонської районної державної адміністрації від 24 березня 2011 року №136-р "Про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом продажу права оренди на аукціоні по Салківській селищній раді"надано дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 108,3 га шляхом продажу права оренди на аукціоні, терміном на 15 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Сальківської селищної ради згідно з додатком.
Пунктом другим даного розпорядження доручено організаціям, які мають ліцензію на виконання землевпорядних та землеоціночних робіт, розробити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для продажу права оренди на аукціоні, технічну документацію із землеустрою та нормативну грошову оцінку земельних ділянок /а.с.70 т.1/.
З даним розпорядженням №136-р. позивач не згоден, оскільки ним на його думку, на законних підставах використовується вказана земельна ділянка виставлена відповідачем на аукціон.
Юридична оцінка оскаржуваного розпорядження.
Судом встановлено, що розпорядженням голови Гайворонської РДА від 26 січня 2005 року №21-р позивачу було надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 20 років загальною площею 52,9 га не успадкованих паїв та 22,7 га пасовищ з земель Сальківської селищної ради Гайворонського району /а.с.18 т.1/.
Іншим розпорядженням голови Гайворонської РДА від 18 липня 2006 року за №361-р розроблений ПП "Геопроект"проект землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки загальною площею 86,77 га, в т.ч.: 63,97 -рілля, 22,80 га -пасовища в оренду, терміном на 20 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу сільськогосподарського призначення Сальківської селищної ради було затверджено.
Пунктом другим даного розпорядження надано позивачу земельну ділянку загальною площею 86,77 га, в т.ч.: 63,97 -рілля, 22,80 га -пасовища із земель резервного фонду сільськогосподарського призначення в оренду, терміном на 20 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва Сальківської селищної ради.
Пунктом 3 розпорядження зобов'язаного позивача, у місячний термін після виготовлення проекту землеустрою, заключити договір оренди земельної ділянки /а.с.19 т.1/.
Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України (по тексту - ЗК України), громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Стаття 93 ЗК України вказує, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Згідно ч.1 ст.124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Частина 3 ст.122 ЗК України вказує, що районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності (крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті) у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:
а) сільськогосподарського використання;
б) ведення водного господарства;
в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини шостої цієї статті.
Відповідно до статті 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ст.18 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Стаття 14 Закону України "Про оренду землі" передбачає, що договір оренди земельної ділянки укладається у письмовій формі, за бажанням сторін або на вимогу однієї сторони він може бути посвідчений нотаріально.
Частина 5 статті 126 ЗК України вказує, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону, або договором оренди землі та договором відчуження права оренди землі, зареєстрованими відповідно до закону.
Тобто, позивачу в місячний термін необхідно було укласти з відповідачем відповідний договір оренди вказаних земельних ділянок, який потім необхідно було зареєструвати у встановленому законом порядку. Саме після такої державної реєстрації договору оренди, на думку суду, позивач на законних підставах користувався б земельною ділянкою.
Проте, вказаних дій з боку позивача вчинено не було, що не спростовано ні матеріалами адміністративної справи, ні поясненнями представника позивача.
Згідно пункту другого ч.1 ст.21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", до повноважень місцевої державної адміністрації в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля віднесено розпорядження землями державної власності відповідно до закону.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.
Розпорядженням голови Гайворонської районної державної адміністрації від 24 березня 2011 року №136-р "Про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок шляхом продажу права оренди на аукціоні по Салківській селищній раді", на земельні ділянки, якими користувався позивач розроблено проектну документацію із землеустрою щодо продажу права оренди на аукціоні, надано дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 108,3 га шляхом продажу права оренди на аукціоні, терміном на 15 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Сальківської селищної ради згідно з додатком, доручено організаціям, які мають ліцензію на виконання землевпорядних та земле оціночних робіт, розробити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для продажу, права оренди на аукціоні, технічну документацію із землеустрою та нормативну грошову оцінку земельних ділянок /а.с.70 т.1/.
Суд зазначає, що самим розпорядженням голови Гайворонської РДА від 18.07.2006 р. №361-р позивача зобов'язано було у місячний термін після виготовлення проекту землеустрою заключити договір оренди земельної ділянки. Проте, на порушення п.3 даного розпорядження позивачем так і не було укладено договір оренди земельної ділянки з відповідачем, як цього вимагає чинне земельне законодавство, а укладено договори оренди з Сальківською селищною радою /а.с.12-16 т.1/.
При цьому, позивач наполягає на тому, що на підставі проекту землеустрою щодо розмежування земель державної і комунальної власності Сальківської селищної ради, затвердженого рішенням сесії Кіровоградської обласної ради №659 від 19.03.2009 року, право розпорядження спірними земельними ділянками перейшло до Сальківської селищної ради, а відповідач в свою чергу взагалі не мав ніякого законного права ними розпоряджатися /а.с.236-237 т.1/.
Суд не погоджується з даними обставини з огляду на те, що згідно пункту12 "Перехідних положень" Земельного кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзацах другому та четвертому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Згідно наданої Сальківською селищною радою інформації, станом на 01.06.2012 року позивач не має укладеної угоди про оренду земельної ділянки з державною реєстрацією із Сальківською селищною радою. Роботи, які проводились селищною радою по розмежуванню земель держаної та комунальної власності не завершені, станом на 26.06.2012 року селищна рада державний акт на право власності не одержала /а.с.24 т.2/.
Відповідно до довідки відділу Держкомзему в Гайворонському районі від 19 грудня 2011 року №2325/01-13, Сальківська селищна рада не отримала Державного акту на право комунальної власності на землі Сальківської селищної ради, який би надав право розпоряджатися землями комунальної власності в межах і за межами населеного пункту.
У відповідності до ст.125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Частина перша статті 126 ЗК України вказує, що право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Форми державних актів на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою затверджуються Кабінетом Міністрів України (ч.4 ст.125 ЗК України).
Таким чином, право власності на земельні ділянки виникає тільки після видачі державного акту на право такої власності. Враховуючи те, що на день винесення відповідачем оскаржуваного розпорядження Сальківська селищна рада не набула права власності на спірні земельні ділянки, відповідачем в межах своїх повноважень, даних чинним законодавством, винесено оскаржуване розпорядження, яким надано дозвіл на розробку проектної документації із землеустрою щодо продажу права оренди земельних ділянок на аукціоні, в якому безпосередньо прийняла участь третя особи-1.
Також слід зазначити, що станом на 19.12.2011 р. змінено порядок надання земельних ділянок у користування. Так, Законом України "Про Державний бюджет на 2011 рік" передбачалось надання земель сільськогосподарського призначення державної власності виключно на аукціонах.
Частиною 3 п.1 розділу Х "Перехідних положень" Земельного кодексу України встановлено, що у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи -передача в оренду земельних ділянок та їх використання позивачем та, відповідна сплата орендної плати, - мали відбутися після заключення договорів оренди, як то визначено розпорядженням Гайворонської РДА від 18 липня 2006 року за №361-р "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду фермерському господарству "Валіна" (а.с.230-231,т.1)
Натомість, договору оренди земельної ділянки між позивачем та відповідачем укладено та зареєстровано так і не було.
Були укладені тимчасові договори оренди земельної ділянки №№ 82,83 від 18.11.2011 року між позивачем та Сальківською селищною радою (а.с.20-23,т.1).
Тобто, фактично були укладені договори про передачу в оренду земельних ділянок без проведення земельних торгів (аукціонів) -як то визначено ч.3 п.1 розділу Х "Перехідних положень" ЗК України, але вони були укладені не з Гайворонською РДА, а з Сальківською селищною радою, що не відповідає вищеназваним нормам ЗК України.
Статтею 134 ЗК України (у редакції Закону України від 16.09.2008 р. N 509-VI) визначена обов'язковість продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах)
Позивача - листом відповідача від 20.09.2011 року №19-3/2 - було повідомлено про продаж права оренди земельних ділянок на аукціоні у зв'язку з відсутністю у позивача права на оренду земельних ділянок (а.с24, т.1).
Рішенням конкурсної комісії Гайворонської РДА від 26.10.2011 року позивачу було запропоновано прийняти участь в аукціоні по наданню земельних ділянок в оренду (а.с.25,т.1).
Зважаючи на вищевикладене, так як на час прийняття оскаржуваного розпорядження голови Гайворонської районної державної адміністрації від 24 березня 2011 року за №136-р., - договору оренди земельної ділянки між позивачем та відповідачем укладено та зареєстровано так і не було, відповідач мав повне право на виставлення даної земельної ділянки на аукціон для продажу права оренди.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1ст.9 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Дані положення кореспондуються з п.1 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ"від 06.03.2008 р. № 2. З огляду на зазначену норму під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності З огляду на зазначену норму під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди незалежно від підстав, наведених у позовній заяві, повинні перевіряти їх відповідність усім зазначеним вимогам.
Встановлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених критеріїв для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності може бути підставою для задоволення позову за умови встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача.
З огляду на викладене вище, суд, перевіривши відповідно до вимог ч. 2 ст. ст. 2 КАС України оскарженого розпорядження дійшов висновку, що воно прийнято в межах та у спосіб, встановлений Конституцією та законами України, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.2, 71, 86, 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. В задоволенні позову Фермерського господарства "Валіна"до Гайворонської районної державної адміністрації Кіровоградської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрна компанія "Зоря", Сальківська селищна рада Гайворонського району Кіровоградської області, про скасування розпорядження голови Гайворонської районної державної адміністрації від 24 березня 2011 року за №136-р. -відмовити.
2. В порядку ч. 4 ст. 118 КАС України, вжиті судом заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання даною постановою законної сили.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Дата складання постанови в повному обсязі -03.11.2012 року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Л.І. Хилько