ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2012 р. Справа № 2а/0470/10204/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рищенко А. Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 28 711, 22 грн., -
ВСТАНОВИВ:
12.08.2011 року Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 28 711, 22 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач не забезпечив та не здійснив працевлаштування інвалідів у відповідній кількості. Так, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів та не зайнятих ними, відповідач до 16.04.2011 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у сумі 28 195, 16 грн. У зв'язку з тим, що відповідачем вчасно не було сплачено вказаної суми заборгованості позивачем була нарахована пеня у розмірі 516, 06 грн., що підтверджується відповідним Розрахунком пені на суму заборгованості. Тому, загальна сума заборгованості відповідача складає - 28 711, 22 грн.
Просить суд стягнути з Комунального підприємства «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у сумі 28 195, 16 грн. та пеню у сумі 516, 06 грн., загальна сума недоїмки - 28 711, 22 грн.
В судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомленні про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Проте, надав письмові заперечення проти вказаного адміністративного позову та зазначив, що Комунальне підприємство «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» як знову створене комунальне підприємство почало свою діяльність з 01.04.2010 року. На протязі року фінансування відповідача здійснювалось фіксовано в залежності від сум тендерів, які виграв відповідач. Відповідач повідомив суд, що саме неналежне фінансування стало причиною не створення останнім належних місць для працевлаштування інвалідів, що мало наслідком нарахування адміністративно-господарської санкції та пені.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року, № 875-ХІІ, підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування, тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
Частиною 3 ст. 18 вказаного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Також, відповідно до вимог Порядку подання підприємствами установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року, звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Датою надходження звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів вважається дата подання роботодавцем звіту до відділення Фонду, а у разі надсилання його поштою - дата на поштовому штемпелі.
Інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, які утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, також подають (надсилають) копію довідки органу державної податкової служби про включення їх до реєстру неприбуткових установ. Оригінал довідки пред'являється під час подання звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів. У разі надсилання звіту поштою копія довідки засвідчується нотаріально.
Роботодавець, який має відокремлені підрозділи, подає звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів, підготовлений з урахуванням даних цих підрозділів. У разі зміни їх кількості роботодавець разом із звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів подає відомості про такі підрозділи за формою, затвердженою Мінпраці.
Господарське об'єднання, утворене відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", разом із зведеним звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів, підготовленим з урахуванням даних об'єднання та підприємств, що увійшли до його складу (далі - підприємства), подає:
окремі звіти об'єднання та підприємств про зайнятість і працевлаштування інвалідів;
перелік підприємств за формою, затвердженою Мінпраці;
копії договорів, що підтверджують розміщення на підприємстві громадської організації інвалідів, яке входить до складу господарського об'єднання, замовлення на придбання товарів (робіт, послуг), платіжних доручень за такими договорами, розрахунків витрат на виготовлення товарів (виконання робіт, надання послуг), що підтверджують безпосереднє виготовлення товарів (виконання робіт, надання послуг) підприємством громадської організації інвалідів та включення до цих витрат заробітної плати інвалідів, які працюють на зазначеному підприємстві.
Якщо до складу господарського об'єднання входить підприємство, яке зареєстроване або повинно бути зареєстроване в іншому відділенні Фонду, відділення Фонду, якому господарське об'єднання подає звіт, інформує про це відповідне відділення Фонду.
Звіти роботодавців про зайнятість і працевлаштування інвалідів зберігаються у відділеннях Фонду протягом трьох років.
Так, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16.04.2011 року повинен був самостійно сплатити суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 28 195, 16 грн. Дана сума заборгованості по адміністративно-господарським санкціям підтверджується документом - Звітом за формою 10-ПІ № 3448 від 01.03.2011 року за 2010 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Розмір пені у сумі 516, 06 грн. підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не були вчинені всі необхідні дії для забезпечення працевлаштування інвалідів, а саме: не створені та не введені до штатного розкладу посади, на яких за бажанням та відповідністю визначеним основним вимогам мають працювати інваліди, подавалися щомісячні звіти до центру зайнятості форми 3-ПН. А заперечення відповідача щодо неналежного фінансування не знайшли свого належного підтвердження під час розгляду справи судом.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного суд доходить висновку, що позивачем правомірно були нараховані адміністративно-господарські санкції та пеня за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів у загальному розмірі 10 297, 66 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 28 711, 22 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «КРИВОРІЗЬКЕ МІСЬКСВІТЛО» (50036, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 6, МФО - 305750, р/р - 26000060434445, банк - Криворізька філія Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк», код ЄДРПОУ - 36876642) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (49101, м. Дніпропетровськ, вул. Чкалова, 11, Саксаганський район, ГУДКУ у Дніпропетровській області, р/р - 31211230700024, МФО - 805012, код ЄДРПОУ - 25005978) суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 28 195, 16 грн. та пеню у розмірі 516, 06 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А. Ю. Рищенко