Постанова № 27339779, 24.05.2012, Нижньогірський районний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.05.2012
Номер справи
114/1480/2012
Номер документу
27339779
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 114/1480/2012

24 травня 2012 року сел. Нижньогірський

Суддя Нижньогірського районного суду АР Крим Чернецька В.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, голову СВК «Єдність», який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 41 КУпАП,

в с т а н о в и л а:

26 квітня 2012 року при проведенні, державним інспектором праці ОСОБА_2, первісної перевірки додержання законодавства про працю було встановлено, що головою СВК «Єдність» ОСОБА_1 було порушено вимоги трудового законодавства, а саме:

·в порушення вимоги ст. 24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115 КЗпП України, заробітна плата працівникам виплачується в строки не встановлені в колективному договорі;

·в порушення ст. ст. 21, 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується нерегулярно і несвоєчасно, заборгованість з виплати заробітної плати працівникам склала 25,4 тисячі гривень, при фонді оплати праці за березень 2012 року, 28700 гривень, у тому числі: ОСОБА_1 1948,90 грн., ОСОБА_3 881,36 грн., ОСОБА_4 1121,79 грн., ОСОБА_5 1434,06 грн., ОСОБА_6 684,06 грн., ОСОБА_7 1193,07 грн., ОСОБА_8 844,56 грн., ОСОБА_9 787,23 грн., ОСОБА_10 808,65 грн., ОСОБА_11 21,23 грн., ОСОБА_12 1362,36 грн., ОСОБА_13 500,81 грн., ОСОБА_14 524,42 грн., ОСОБА_15 100,91 грн., ОСОБА_16 1296,35 грн., ОСОБА_17 403,77 грн., ОСОБА_18 740,19 грн., ОСОБА_19 808,41 грн.. ОСОБА_20 328,85 грн., ОСОБА_21 337,91 грн., ОСОБА_22 853,04 грн., ОСОБА_23 1111,34 грн., ОСОБА_24 600,17 грн., ОСОБА_25 2043,02 грн., ОСОБА_26 1228,47 грн., ОСОБА_27 1216,47 грн., ОСОБА_28 1623,78 грн., ОСОБА_29 482,09 грн., ОСОБА_30 668,19 грн., ОСОБА_31 361,60 грн., ОСОБА_32 315,94 грн., ОСОБА_33 727,58 грн., ОСОБА_34 465,17 грн., ОСОБА_35 1076,16 грн., ОСОБА_36 1111,61 грн., ОСОБА_37 617,92 грн., ОСОБА_38 833,39 грн., ОСОБА_39 776,96 грн., ОСОБА_40 1310,42 грн., ОСОБА_41 913,26 грн., ОСОБА_42 967,60 грн., ОСОБА_43 795,13 грн., ОСОБА_44 595,18 грн.

·в порушення ст. 15 Закону України «Про оплату праці», на підприємстві конкретний розмір тарифних ставок, надбавок, доплат встановлюється без дотримання вимог чинного законодавства, зокрема не встановлена надбавка за класність водіям, за роботу у важких і небезпечних умовах праці, а також відсутній штатний розклад;

·в порушення вимоги ст. 116 КЗпП України, розрахунок зі звільненими працівниками не провадиться в день звільнення, заборгованість перед звільненими працівниками на момент перевірки становила 2066,87 грн., у тому числі: ОСОБА_45 922,76 грн., ОСОБА_46 79,73 грн., ОСОБА_47 717,69 грн., ОСОБА_48 346,69 грн;

·в порушення ст. 96, 97 КЗпП України, ст. 14 Закону України «Про оплату праці», розмір оплати праці працівників встановлено без дотримання норм і гарантій, передбачених генеральною, регіональною та галузевою угодами, зокрема міжпосадові співвідношення не дотримуються, розмір оплати працівників встановлений з розрахунку мінімальної заробітної плати встановленої чинним законодавством;

·в порушення ст. 108 КЗпП України, робота у нічний час у підвищеному розмірі працівникам не оплачується, так сторожа працюють у нічний час, а заробітна плата нараховується без підвищеного розміру встановленого чинним законодавством;

· в порушення ст. 110 КЗпП України, при кожній виплаті заробітної плати працівники не повідомляються про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розмірами та підставами відрахувань та утримань із заробітної плати, яка заробітна плата належить до виплати;

·в порушення ч.4 ст. 115 КЗпП України, заробітна плата працівникам за час щорічної відпустки виплачується пізніше ніж за три дні до початку відпустки, так працівники ОСОБА_19, ОСОБА_9 перебуваючи у щорічній оплачуваній відпустці згідно наказу №66 від 14.12.2011 року з 20.12.2011 року заробітну плату за час знаходження в щорічній відпустці на момент перевірки не отримали і так далі;

·в порушення ст. 33 Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 06.02.2003 року № 491-ІV, Порядку індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, індексація заробітної плати працівникам не проведена в 2011 році взагалі;

·в порушення ст. 30 Закону України «Про оплату праці», типової форми первинного обліку, затвердженої наказом Мінстату України від 05.12.2008р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» в табелях робочого часу відбитий не достовірний облік виконуваної працівником роботи, зокрема табеля обліку робочого часу не відповідають формі первинного обліку, затвердженої наказом Мінстату України від 05.12.2008р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці»;

·в порушення ст. 30 Закону України «Про оплату праці», типової форми первинного обліку, затвердженої наказом Мінстату України від 05.12.2008р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» в табелях робочого часу працівників відображений не достовірний облік виконуваної працівником роботи, зокрема в табелях обліку робочого часу працівників у вихідні дні умовні позначення взагалі відсутні ;

·в порушення ст. 79 КЗпП України, графік надання щорічних відпусток на 2012 рік відсутній;

·в порушення ст. 80 КЗпП України, допускається не надання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, так щорічна відпустка не була надана ОСОБА_49 за період роботи з 08.12.2009 року, ОСОБА_50 за період роботи з 18.06.2009 року, ОСОБА_5 за період роботи з 25.06.2009 року;

· в порушення ст. 32 КЗпП України, допускається зміна істотних умов праці, зокрема переведення працівників на неповний робочий час без попередження про це не пізніше 2-х місяців до їх переведення. Так працівники були переведені на неповний робочий день, але про зміну умов праці працівники за два місяці під розпис попереджені не були, наказ №52 від 01.10.2011 року про переведення з 01.10.2011 року на неповний робочий день;

·в порушення ст. 84 КЗпП України, ст. 26 Закону України «Про відпустки», працівникам надається за угодою сторін відпустка без збереження заробітної плати тривалістю більше 15 календарних днів на рік, так працівники перебували у відпустці без збереження заробітної плати з 10.12.2011 року по 13.03.2012 року;

·в порушення ст. 21 КЗпП України, ОСОБА_51 прийнятий на посаду електрогазозварювальника, притягувався до роботи не обумовленої його трудовим договором, зокрема виконував роботу по протраві гризунів;

·в порушення ст.2, 27 ЗУ «Про оплату праці», постанови кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року №100 «Про порядок нарахування середньої заробітної плати» зі змінами, не вірно зроблено розрахунок середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористану відпустку при звільненні ОСОБА_51, так додатково ОСОБА_51 нарахована і виплачена згідно видаткового ордера №172 від 11.04.2012 року компенсація за невикористану відпустку при звільненні в сумі 488,58 грн., а також проведений перерахунок заробітної плати в сумі 199,24 грн.;

·в порушення ст. 116 КЗпП України, розрахунок зі звільненим працівником ОСОБА_51 не був проведений в день звільнення, так ОСОБА_51 остаточний розрахунок в сумі 687,82 грн. отримав лише 11 квітня 2012 року, згідно видаткового ордеру №172.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 41 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не зявився з невідомої суду причини, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Оскільки в матеріалах справи є данні про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи та від правопорушника не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, на підставі ст. 268 КУпАП вважаю можливим розглянути справу за відсутності правопорушника.

Дослідивши матеріали справи, суд вбачає в діях порушника склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП.

Вина правопорушника у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення №01-19-19/329 від 26.04.2012 року, відповідно до якого ОСОБА_1 допустив вище вказані порушення в трудовому законодавстві та законодавстві про оплату праці /а.с.3-4/;

- актом перевірки № 01-19-19/391 від 26 квітня 2012 року /а.с.5-6/.

Аналізуючи досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого диспозицією ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

При призначенні міри та виду адміністративного стягнення, суд відповідно до ст.ст. 23, 33-35 КУпАП враховує характер скоєного правопорушення, відсутність обставин, які помякшують чи обтяжують відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення, особу правопорушника, який працює та має постійний дохід у вигляді заробітної плати, тому суд вважає за необхідне та достатнє, з метою виховання правопорушника, попередження здійснення ним нових правопорушень, а також з метою належного виконання постанови суду, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в мінімальному розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст. 41 КУпАП, оскільки такий вид і розмір стягнення, з врахуванням викладених вище обставин, буде достатньою мірою відповідальності за скоєне правопорушення і повною мірою відповідати цілям та меті адміністративного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 33-35, 41 ч.1, 283, 284 КУпАП

п о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 (пятсот десять) гривень.

Суму штрафу перерахувати в дохід держави на р/р 31118106700192 в ГУ ДКСУ в АР Крим МФО: 824026, ЄДРПОУ: 37956998, код платежу: 21081100, одержувач: держбюджет Нижньогірського району.

Роз'яснити правопорушникові, що у разі відмові виплатити штраф добровільно протягом 15 днів з дня отримання копії даної постанови, штраф буде стягнутий в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 1020 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим або на постанову може бути внесений протест прокурора через Нижньогірський районний суд АР Крим протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.

Суддя: