Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/12660/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зінченка О.В.
при секретарі Кобець О.А.
з участю:
представника позивача - Матешої Ю.С.,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 749,44 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2012 року Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 749,44 грн..
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідачу було видане свідоцтво про сплату єдиного податку зі ставкою сплати єдиного податку в сумі 200,00 грн. за календарний місяць. В порушення п. 2 Указу Президента України № 727/98 від 03 липня 1998 року «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» відповідач у повному обсязі єдиний податок за звітний період з квітня по грудень 2011 року в розмірі 749,44 грн. не сплатив. У зв'язку з тим, що зазначена сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила суд їх задовольнити.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: 83080, АДРЕСА_1.
Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Оскільки ухвала про відкриття провадження направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, а саме: 83080, АДРЕСА_1, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання» (арк. справи 17), суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи. За таких обставин суд вважає, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 отримав копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З 01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного зобов'язання з єдиного податку.
Відповідач, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрований фізичною особою-підприємцем виконавчим комітетом Донецької міської ради 08 грудня 1999 року, про що державним реєстратором у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зроблено запис за № 2 266 017 0000 017881 (арк. справи 15-16).
15 грудня 2010 року відповідач подав до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування. Відповідно до заяви, діяльністю відповідача є оптова торгівля (арк. справи 3).
На підставі наданої заяви відповідачу видане свідоцтво платника єдиного податку на 2011 рік, зі ставкою єдиного податку у розмірі 200 грн., корінець якого знаходиться в матеріалах справи (арк. справи 4).
Заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку у розмірі 749,44 грн. утворилася внаслідок несплати єдиного податку за звітний податковий період з квітня по грудень (включно) 2011 року до місцевого бюджету (арк. справи 5).
Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку визначені підрозділом 8 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 3 частини 1 підрозділу 8 Податкового кодексу України, у редакції чинній на момент виникнення заборгованості, єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (з наступними змінами) та Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 30 - 31, ст. 195) (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року).
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.
Згідно з пунктом 2 Указу Президента України № 727/98 від 03 липня 1998 року «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа сплачує єдиний податок щомісячно не пізніше 20-го числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, незалежно від результатів фінансово-господарської діяльності.
Як підтверджується зворотнім боком облікової картки, яка міститься в матеріалах справи, станом на 26 жовтня 2012 року за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 753,49 грн., з яких заявлено до стягнення єдиний податок у розмірі 749,44 грн. (арк. справи 29-32).
Згідно з пунктом 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно пункту 14.1.39 статті 14 Податкового кодексу України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби направлено рекомендованим листом із повідомленням про вручення відповідачу податкову вимогу від 24 березня 2011 року № 717, яка повернута поштою на адресу податкового органу із зазначенням причини невручення «за зазначеною адресою не проживає» (арк. справи 27-28).
Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений статтею 60 Податкового кодексу України.
При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
Як вбачається із матеріалів справи, починаючи з 24 березня 2011 року (дата формування податкової вимоги) по 29 жовтня 2012 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 безперервно мав податковий борг, у зв'язку з чим податкова вимога № 717 від 24 березня 2011 є чинною.
Відповідачем зазначене не спростовано, документальних обґрунтувань в підтвердження того, що наведена податкова вимога вважаються відкликаною не надано.
Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь місцевого бюджету підлягає стягненню заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 749,44 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 254, 257 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 749,44 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: 83080, АДРЕСА_1) заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 749,44 грн. (сімсот сорок дев'ять гривень 44 копійки) на користь місцевого бюджету Ленінської районної ради в м. Донецьку на р/р 33215866700009, код платежу 18050401, ЄДРПОУ 38033975, МФО 834016, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 29 жовтня 2012 року.
Повний текст постанови складений 02 листопада 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зінченко О.В.