Постанова № 27282731, 29.10.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2012
Номер справи
2а/0570/12717/2012
Номер документу
27282731
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/12717/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

при секретарі Афанасьєві Д.Б.

за участю:

представника позивача Москаленко О.В.,

представників відповідача Шинкарьової І.С., Осипович І.Г.,

представника 3-ї особи Пальчика В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Головного управління Держкомзему у Донецькій області до Державної фінансової інспекції у Донецькій області (далі-ДФІ), третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Державної казначейської служби в Донецькій області про визнання протиправними та скасування пунктів 1,2,3 вимоги від 03.09.2012 року №05-07-10-14/10448,-

В С Т А Н О В И В:

25.09.2012 Головне управління Держкомзему у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції у Донецькій області (далі по тексту - Головне управління Держкомзему), третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Державної казначейської служби в Донецькій області про визнання протиправними та скасування пунктів 1,2,3 вимоги від 03.09.2012 року №05-07-10-14/10448.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності за 2010-2011 роки та 1 півріччя 2012 року в Головному управлінні Держкомзему у Донецькій області. За результатами ревізії складено Акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за 2010-2011 роки та завершений звітний період 2012 року від 06.08.2012 № 07-17/022 (далі по тексту - Акт ревізії), 03.09.2012 прийнято вимогу №05-07-10-14/10448 (далі по тексту - Вимога).

Вважає положення пунктів 1-3 Вимоги протиправними, такими, що не ґрунтуються на вимогах законодавства, не підлягають виконанню та підлягають скасуванню з наступних підстав.

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №460/2011, Державна казначейська служба України та її територіальні органи здійснюють контроль здійснення бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень до бюджету, взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів та здійсненні платежів за цим зобов'язанням. Головне управління Держкомзему звернулося до Головного управління Державної казначейської служби у Донецькій області з відповідним запитом щодо порушеного у Акті ревізії питання. Листом Головного управління Державної казначейської служби у Донецькій області від 14.08.2012 № 09.1-08/532-7603 повідомлено, що процедура закриття по закінченню бюджетного 2011 року спеціальних реєстраційних рахунків, на яких обліковуються власні кошти розпорядників бюджетних коштів за спеціальним фондом бюджету, Регламентом не передбачена.

Підстави для виконання пункту 2 Вимоги в частині перерахування залишку коштів власних надходжень, який склався станом на 01.01.2012, на 01.07.212 та закриття рахунку станом на 31.12.2011, та на теперішній час відсутні, Вимога не ґрунтується на положеннях законодавства та є незаконною.

Також вважає, що оскільки відсутні правові підстави для виконання аналогічної за змістом вимоги Головним управлінням Держкомзему, так само не вбачається таких підстав для закриття реєстраційних рахунків спеціального фонду державного бюджету та подальшого перерахування коштів до доходів загального фонду державного бюджету відділами та управліннями Держкомзему у районах і містах.

Просить суд пункти 1, 2 та 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області від 03.09.2012 №05-07-10-14/10448 визнати протиправними та скасувати /том 1 а.с.4-13/.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представники відповідача у судовому засіданні надали письмові заперечення проти позову в яких виклали свою позицію із посиланням на норми права щодо заявленого адміністративного позову /том 1 а.с.171-182/. Просили суд відмовити у задоволенні позову.

Представник третьої особи надав суду пояснення, в яких зазначив, що відповідно до ст. 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів, яке забезпечує Державна казначейська служба України. Згідно ст. 57 Бюджетного Кодексу України не пізніше 31 грудня поточного бюджетного періоду або останнього дня іншого бюджетного періоду Державна казначейська служба України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді для виконання бюджету.

Пунктом 7.1 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України 02.12.2002 №221 (далі - Порядок відкриття та закриття рахунків №221) передбачено, що бюджетні рахунки, відкриті в поточному бюджетному періоді, закриваються не пізніше 31 грудня, або в останній день іншого бюджетного періоду.

Відповідно до п.7.4 Порядку відкриття та закриття рахунків №221 бюджетні рахунки для операцій клієнтів, в тому числі бюджетні рахунки для зарахування власних надходжень бюджетних установ, на підставі наданих власникам рахунків заяв про закриття рахунків закриваються у разі відсутності у поточному бюджетному періоді бюджетних асигнувань за відповідним кодом програмної класифікації видатків та кредитування (кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів). У разі наявності на рахунку, що закривається, залишків коштів орган державного казначейства України на підставі платіжного доручення власника рахунку перераховує такі залишки на інший відкритий цим клієнтом рахунок.

П.3.1 Порядку відкриття та закриття рахунків №221 визначено, що у разі внесення змін у законодавство, згідно із якими змінюється перелік видів надходжень, що зараховуються до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування, Державне казначейство України централізовано відкриває або закриває рахунки за надходженнями згідно із внесеними змінами. інформація про відкриті/закриті рахунки доводиться до органів Державного казначейства України для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, згідно із встановленими порядками взаємодії.

Відповідно до ч. 2 ст. 57 Бюджетного Кодексу України на кінець бюджетного періоду Державна казначейська служба зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету.

На виконання статті 57 Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», та з метою встановлення єдиних вимог організацій роботи по завершенню бюджетного 2011 року та початку 2012 року, а також відповідно до завдань Державної казначейської служби України, визначених, Положенням про Державну казначейську службу України, затверджено регламент роботи органів Державної казначейської служби України по завершенню бюджетного 2011 року та початку 2012 року (наказ Державної казначейської служби України від 19.12.2011 року №144 - далі регламент ДКС.

Згідно п. 9 Регламенту ДКС органи Державної казначейської служби України 29.12.2011 року повинні були провести списання залишків коштів з реєстраційних та спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів державного та місцевих бюджетів (окрім власних надходжень).

На спеціальному реєстраційному рахунку Головного управління Держкомзему у Донецькій області по КПК 2803010 станом на 01.01.2012 року знаходився залишок власних надходжень спеціального фонду бюджету який, відповідно, не підлягав перерахуванню у дохід державного бюджету по закінченню 2011 року.

Регламентом ДКС не передбачено процедури закриття по закінченню бюджетного 2011 року реєстраційних рахунків, на яких обліковуються власні надходження розпорядників бюджетних коштів за спеціальним фондом бюджету.

Згідно статті 47 Бюджетного Кодексу України відповідно до затвердженого розпису бюджету розпорядники бюджетних коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог для виконання кошторисів бюджетних установ встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.16 Порядку складання , розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 року №228 (далі Постанова №228), у процесі складання та затвердження кошторисів залишки бюджетних коштів за спеціальним фондом бюджету не плануються.

Пунктом 49 Порядку №228 передбачено механізм внесення змін до спеціального фонду кошторису. Зокрема, розпорядниками бюджетних коштів вносяться зміни до спеціального фонду кошторису у частині збільшення надходжень і видатків у разі, коли обсяги власних надходжень спеціального фонду кошторису фактично перевищили обсяги, враховані під час затвердження відповідного бюджету, з урахуванням залишків на початок року.

Таким чином, після затвердження постійного кошторису на поточний рік, у якому не передбачено власні надходження від надання послуг у 2012 році, бюджетна установа має підстави для збільшення планових показників по власних надходженнях і видатках у межах суми залишку коштів на початок року з відображенням необхідної суми змін у частині надходжень у розділі «Фінансування». З цього приводу відбудеться збільшення відповідних планових показників спеціального фонду, згідно яких розпорядники бюджетних коштів мають право брати бюджетні зобов'язання.

Чинним законодавством ГУДКС України у Донецькій області не має повноважень щодо здійснення перевірок, нормативного тлумачення змісту висновків і актів та надання правових оцінок діям і прийнятим рішенням суб'єктів владних повноважень.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - Головне управління Держкомзему у Донецькій області зареєстровано як юридична особа 14.08.2008 виконавчим комітетом Донецької міської ради, включено до ЄДРПОУ за № 21954927 є органом державної влади.

Відповідач - Державна фінансова інспекція в Донецькій області (далі - Держфінфнспекція) діє на підставі Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1236 від 03.10.2011, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950.

Відповідно до підпункту 4.1 пункту 4 цього Положення, інспекція відповідно до покладеного на неї завдання здійснює державний фінансовий контроль за: використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.

За приписами статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу», державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

На підставі наведених приписів законодавства, з 11.06.2012 по 09.07.2012, з 23.07.2012 по 30.07.2012 Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області проводилась планова ревізія фінансово-господарської діяльності Головного управління Держкомзему в Донецькій області за 2010-2011 роки та завершений звітний період 2012 року, за результатами якої складено акт від 06.08.2012 № 07-17/022 (далі - акт ревізії).

Позивачем 14.08.2012 за № 01-60-3546/3446-08 було надіслано до відповідача заперечення до акту ревізії /том 1 а.с.80-91/.

За змістом висновку Державної фінансової інспекції в Донецькій області на заперечення позивача , вони не були прийняті відповідачем /том 1 а.с. 96-139/.

Відповідно до пункту 4.3 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1236 від 03.10.2011, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950, Держфінінспекція вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших службових осіб підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства.

Крім того, відповідно до п. 46 Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 (далі - Порядок № 550), якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Відповідачем Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області 03.09.2012 на адресу Головного управління Держкомзему у Донецькій області спрямована вимога про усунення порушень № 05-07-10-14/10448 (далі - вимога), відповідно до якої вимагається, зокрема:

1. Вжити заходи щодо закриття Головним управлінням реєстраційного рахунку спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» №35225011000025, відкритого в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Донецькій області.

2. Перерахувати на рахунок доходів загального фонду Державного бюджету Куйбишевського району №31119028700008, код платежу 22012500, код ЄДРПОУ 38034041 залишок коштів в сумі 1 217 408,57грн., який склався станом на 01.07.2012 за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» на реєстраційному рахунку спеціального фонду Головного управління Держкомзему у Донецькій області №35225011000025, відкритого в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Донецькій області, від наданих у 2011 році адміністративних послуг.

3. Прийняти заходи щодо забезпечення закриття відділами та управліннями, що підпорядковані Головному управлінню, реєстраційних рахунків спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів», відкритих в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Донецькій області, на яких станом на 01.07.2012 рахуються залишки коштів від наданих у 2011 році адміністративних послуг, із послідуючим перерахуванням цих коштів до доходів загального фонду Державного бюджету.

Частково не погоджуючись із зазначеною вимогою, позивач 25.09.2012 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним позовом /том 1 а.с.4-13/.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд приходить до висновку, що Державна фінансова інспекція в Донецькій області не довела правомірність пред'явленої вимоги про усунення порушень, виходячи з наступного.

Предметом оскарження у даному спорі є пункти 1, 2, 3 вимоги Відповідача, яка винесена на підставі Акту ревізії від 06.08.2012 р. № 07-17/022.

Вказаним актом зазначено (аркуші 51) /том 1 а.с. 68/, що в супереч вимогам ч. 2 ст. 57, ст. 29 Бюджетного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», п. 7.4. Порядку відкриття та закриття рахунків №221, невикористані коштів спеціального фонду в загальній сумі 1 217 408, 57 грн. не перерахована до Державного бюджету України .

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 57 Бюджетного кодексу України на кінець бюджетного періоду Державна казначейська служба України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету та щодо субвенцій із спеціального фонду державного бюджету на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетне призначення - повноваження головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом або законом про Державний бюджет України.

Згідно з частиною 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України, можуть бути виключно установи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України в особі їх керівників; міністерства, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди та інші органи, безпосередньо визначені Конституцією України, в особі їх керівників тощо.

Статтею 1 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» було затверджено бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2012 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатком № 3 до цього Закону.

Вказаний додаток головним розпорядником за програмною класифікацією видатків державного бюджету 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» визначає Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України за обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Тобто, Головне управління Держкомзему не є головним розпорядником, а є розпорядником коштів нижчого рівня, тому не наділено повноваженням у вигляді бюджетного призначення.

Виходячи із змісту статті 1 Бюджетного кодексу України бюджетним правовідношенням є врегульовані даним Кодексом відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства.

Таким чином, позивач не є суб'єктом бюджетного правовідношення, що регулюється ч. 2 статті 57 Бюджетного кодексу України.

Є також безпідставними твердження ДФІ щодо порушення ГУ Держкомзему ст. 29 Бюджетного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», оскільки зазначені статті стосуються формування дохідної частини загального фонду державного бюджету України. Разом з тим, у оскаржуваній вимозі ставиться питання про перерахування невикористаних коштів спеціального фонду бюджету, що залишився реєстраційному рахунку ГУ Держкомзему у Донецькій області №35225011000025, який є видатковим.

Також, відповідно до п. 24 ст. 1 Бюджетного кодексу України закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо забезпечення його виконання протягом бюджетного періоду.

Залишок коштів на реєстраційному рахунку №35225011000025 склався за рахунок надходжень 2011 року та минулих років. Тому, на вказані кошти не можуть поширюватися положення статті ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік».

П.п. 7.4. Порядку відкриття та закриття рахунків №221 визначає, що бюджетні рахунки для операцій клієнтів, в тому числі бюджетні рахунки для зарахування власних надходжень бюджетних установ, на підставі наданих власниками рахунків заяв про закриття рахунків закриваються, зокрема, у разі відсутності у поточному бюджетному періоді бюджетних асигнувань за відповідним кодом програмної класифікації видатків та кредитування.

Відповідно до п. 30 ст. ст. 1 Бюджетного кодексу України кошторис - основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій.

Згідно п.п. 3.9. Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2004 р. № 386 протягом року розпорядники вносять зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями на підставі довідок установленої форми, які затверджуються керівниками установ, що затвердили кошторис, без унесення відповідних змін до розпису за спеціальним фондом. Органи Державного казначейства України ведуть окремий облік таких змін, проводять видатки на підставі кошторисів з урахуванням унесених до них змін без внесення змін до розпису та відображають у звітності про виконання бюджету планові показники за спеціальним фондом з урахуванням унесених змін до кошторисів.

Відповідно до Довідки про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) на 2012 рік № 3-5/с від 23 лютого 2012 року /том 2 а.с. 130/, затвердженого Державним комітетом України з земельних ресурсів, ГУ Держкомзему у Донецькій області виділено асигнувань за спеціальним фондом на здійснення видатків у загальному розмірі 336 614 грн., а відповідно до Довідки про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) на 2012 рік № 4-5/с від 23 лютого 2012 року /том 2 а.с. 131/, затвердженого Державним комітетом України з земельних ресурсів, ГУ Держкомзему у Донецькій області виділено асигнувань за спеціальним фондом на здійснення видатків у загальному розмірі 29 233 грн.

Слід зазначити, що судом на обговорення ставилося питання про залучення до участі у справі Державного комітету України з земельних ресурсів, як установи, що затвердила зміни до кошторису ГУ Держкомзему у Донецькій області, та виділила відповідні асигнування за спеціальним фондом. Однак, представники ДФІ у Донецькій області проти залучення Державного комітету України з земельних ресурсів заперечували.

Таким чином, за наявності асигнувань за спеціальним фондом у ГУ Держкомзему у Донецькій області не було підстав для закриття реєстраційного рахунку №35225011000025.

Таким чином, суд вважає, що пункти 1, 2, 3 Вимоги ДФІ підлягають скасуванню.

На підставі ст. 94 КАС України, суд присуджує до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн., що документально підтверджені (том 1 а.с. 2).

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Головного управління Держкомзему у Донецькій області до Державної фінансової інспекції у Донецькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Державної казначейської служби в Донецькій області про визнання протиправними та скасування пунктів 1,2,3 вимоги від 03.09.2012 року №05-07-10-14/10448 - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати п.1, п.2, п.3 вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області від 03.09.2012 №05-07-10-14/10448.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Головного управління Держкомзему у Донецькій області судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 32 (тридцять дві) грн. 19 коп.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 29 жовтня 2012 присутності представників сторін.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 02 листопада 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зеленов А. С.