ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 жовтня 2012 року 11:01 № 2а-13208/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва ДПС до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клімат сервіс груп ХХІ" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 85 200,00грн. за участю представників сторін:
від позивача: Литвинчук В.О.,
від відповідача: Ковриженко Є.А.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києві звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клімат сервіс груп ХХІ" про стягнення заборгованості у розмірі 85 200,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає що, посадовими особами ДПІ у Дарницькому районі м. Києві проведена перевірка ТОВ «Клімат сервіс груп ХХІ»та виявлено здійснення робіт з проектування та монтажу систем кондиціонування та вентиляції повітря, які підприємство придбаває у інших підприємств, а потім реалізовувало фізичним та юридичним особам з власною товарною оцінкою. А також проведення розрахункових операцій на загальну суму 5040,00 грн. по введенню в експлуатацію та монтажу вентиляційного обладнання без застосування РРО та без оприбуткування даних готівкових коштів в касі підприємства, чим порушено п.2.6. п. 3.1, п. 3.3, п. 4.2, п. 4.3 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637, що стало підставою прийняття ДПІ у Дарницькому районі м. Києва рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002312330/0 від 05.05.09р.
Відповідач в судовому засіданні заперечував та в обґрунтування безпідставності застосування позивачем штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог п. 2.6, п. 3.1, п. 3.3, п. 4.2, п. 4.3 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», зазначив, що висновки акту є хибними.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Працівниками Державної податкової адміністрації у Дарницькому районі м. Києві, на підставі направлення №232 від 10.07.2009р., була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Клімат сервіс груп ХХІ" щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій та складено акт перевірки №0423/26/51/23/34648444 від 30.06.2009р.
За висновками перевірки встановлені порушення вимог п. 2.6, п. 3.1, п. 3.3, п. 4.2, п. 4.3 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637.
Зокрема, в пп. 2.2.14 акту встановлено, що підприємство здійснює проектування та монтаж систем кондиціонування та вентиляції повітря, які підприємство придбаває у інших підприємств, а потім реалізує фізичним та юридичним особам з власною торговою націнкою. Перевірку проведено на реагування заяви СПД ОСОБА_3 (ід. код НОМЕР_1) №009-09 від 30.04.2009р. на підставі направлення №232 від 26.06.2009р.
Згідно даній заяві ТОВ „Клімат сервіс груп XXI" заключило договір №13 від 13.11.2008р. з СПД ОСОБА_4 на поставку вентиляційного обладнання, його монтажу та введення в експлуатацію, загальна вартість робіт становить 18780,00 грн.
Відповідно наданим документам, перевіряючими встановлено, що 13.11.2008р. СПД ОСОБА_4 по видатковому касовому ордеру № 283 на суму 12000.00 грн. надав комерційному директору ТОВ "Клімат сервіс груп XXI" ОСОБА_5 готівку в сумі 12000.00 грн., за вентиляційне обладнання, тобто 13.11.2008 року ТОВ „Клімат сервіс груп XXI" здійснило розрахункову операцію на загальну суму 12000,00 грн. по продажу вентиляційного обладнання без застосування РРО (РРО на підприємстві відсутній) та без оприбуткування даних готівкових коштів та прибуткові касові ордери за 13.11.2008року - відсутні.
Також підприємством ТОВ „Клімат сервіс груп XXI" були проведені розрахункові операції на загальну суму 5040,00 грн. по введенню в експлуатацію та монтажу вентиляційного обладнання без застосуванням РРО та без оприбуткування даних готівкових коштів в касі підприємства, а саме: працівник ТОВ „Клімат сервіс груп ХХГ" комерційний директор ОСОБА_5 отримав готівкові кошти від СПД ОСОБА_4 по видатковому касовому ордеру № 300 від 25.11.08р. на суму 100,00 грн. №60 від 25.02.09р. на суму 2440,00 грн., № 61 від 25.02.09р. на суму 100,00 грн., без застосування РРО та без оприбуткування готівки в касі підприємства.
Загальна сума проведених розрахункових операцій по монтажу та реалізації вентиляційного обладнання за готівкові кошти СПД ОСОБА_4 без застосування РРО та без оприбуткування в касі підприємства на зальну суму 17040,00 грн.
На підставі п. 11 ст. 11 закону України "Про державну податкову службу в Україні"та абз. 3 ст. 1 Указу Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки"№436/95 від 12.06.1995р., ДПІ у Дарницькому районі м. Києва було прийняте рішення №0003172303 від 14.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 85200 грн.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням №0003172303 від 14.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 85200 грн., Відповідач оскаржив його в судовому порядку.
За наслідками розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Клімат сервіс груп ХХІ»звернулося до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003172303 від 14.07.09р. по справі №2а-13522/09/2670 прийнято постанову, якою позовні вимоги задоволено та скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003172303 від 14.07.09р.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 червня 2010 року Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07 червня 2012 року апеляційну скаргу представника Державної податкової інспекції в Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.06.2010 року залишено без задоволення, а постанову -без змін.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), визначений у Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Це Положення розроблено відповідно до статті 33 Закону України "Про Національний банк України", визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою.
Згідно пп. 2.6 п. 2 Положення про проведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ N 637 від 15.12.2007 р., уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 3 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Відповідно до абзацу 1 пункту 1 Указу Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у разі порушення юридичними особами всіх форм власності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюється Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства, повно та всебічно дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи, що рішення на підставі якого до відповідача застосовано штрафні санкції скасовано, Суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення штрафних санкцій, а відтак -відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.69, 70, 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленим статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук