УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від "30" жовтня 2012 р. Справа № 18/5007/1008/12
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Соловей Л.А. ,
за участю представників сторін:
від позивача: Міщук С.П., довіреність від 20.02.2012р.,
Семенюк В.С., довіреність від 13.09.2012р.,
Заворотнюк Л.М., посвідчення №44;
від відповідача: не з'явився ;
від ІІІ особи: не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу
за позовом Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (м.Житомир)
до Любарської селищної ради (смт.Любар)
за участю у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунального підприємства "Добробут" Любарської районної ради (с.Старий Любар, Любарський р-н, Житомирська обл.)
про зобов'язання виконання рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 09.04.2012 №1.16/-21 у справі №4.7.7-19/2012
Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету звернулося до господарського суду Житомирської області з позовом про зобов'язання Любарську селищну раду виконати п.2 рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №1.16/-21р від 09.04.2012р. у справі 4.7.4-19/2012, шляхом укладання з КП "Добробут" Любарської районної ради договору про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій; встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги для КП "Добробут" Любарської районної ради відповідно до чинного законодавства України; забезпечення надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд - прибудинкових територій належної якості.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 09.10.2012р. залучено в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Добробут".
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, зазначених у позовній заяві та додаткових письмових поясненнях (а.с.30), повідомили, що відповідачем не виконано пункт 2 рішення адміністративної колегії відділення від 09.04.2012р. №1.16/-21р.
Відповідач письмового відзиву на позовну заяву не надав, його представник в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання відповідач повідомлений належним чином та за юридичною адресою (про що свідчить розписка представника відповідача у повідомленні про відкладення розгляду справи, а.с.47). Раніше, представник відповідача, який був присутній в судових засіданнях 25.09.2012р. та 09.10.2012р. не заперечував щодо того, що рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №1.16/-21р від 09.04.2012р. у справі 4.7.4-19/2012 має бути виконаним.
Представник ІІІ особи в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином (про що свідчить розписка представника ІІІ особи у повідомленні про вручення поштового відправлення, а.с.50).
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши наявні в матеріалах справи докази господарський суд ,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 09 квітня 2012 року Житомирським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету (позивач) прийнято рішення №1.16/-21р, у справі 4.7.7-19/2012, яким зобов'язано Любарську селищну раду (відповідач) припинити дії, які визнані рішенням Відділення порушенням законодавства про захист економічної конкуренції (а.с.6-8).
Пунктом 1 рішення Відділення визнано дії Любарської селищної ради в особі виконавчого комітету, які полягають у не укладанні договору з КП "Добробут" Любарської районної ради про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, не встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги для КП "Добробут" Любарської районної ради, не забезпеченні надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 7 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення дій, заборонених згідно із статтею 17 цього Закону, що полягають у створенні умов підприємству, що надає житлово-комунальні послуги, для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції .
Пунктом 2 рішення Відділення зобов'язано Виконком у двомісячний строк з дня одержання рішення, припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене у пункті 1 рішення, шляхом:
- укладання з КП "Добробут" Любарської районної ради договору про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
- встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги для КП "Добробут" Любарської районної ради відповідно до чинного законодавства України;
- забезпечення надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд - прибудинкових територій належної якості.
Копія рішення із супровідним листом від 09.04.2012р. №1.20/5-1433 була направлена для виконання на ім'я селищного голови смт.Любара, яка отримана 13.04.2012р. уповноваженим представником Виконкому, що підтверджується відміткою на зазначеному листі (а.с.9).
21.06.2012р. Житомирським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України на адресу Любарської селищної ради в особі виконавчого комітету надіслано вимогу №1.20/5-2316 щодо стану виконання рішення адміністративної колегії №1.16-21р від 09.04.2012р. (а.с.10).
Листом від 27.06.2012р. №281 Любарська селищна рада повідомила, що в ході розроблення проекту договору про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, виявлено відсутність у Статуті КП "Добробут" Любарської районної ради, мети та предмета діяльності із даного питання. При цьому, забезпечення надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій належної якості можливе при умові внесення змін у Статут КП "Добробут" Любарської районної ради. На даний час КП "Добробут" Любарської районної ради надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, та вивезення твердих побутових відходів. Тарифи на зазначені послуги встановлені рішенням виконавчого комітету Любарської селищної ради від 08.06.2012р. №73 та від 08.06.2012р. №72 відповідно (а.с.11-14).
В результаті аналізу вищезазначених рішень виконавчого комітету Любарської селищної ради Відділенням встановлено, що тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для КП "Добробут" Любарської районної ради затверджено згідно висновків Державної інспекції з контрою за цінами в Житомирській області щодо обґрунтованості розрахунку планових витрат на виробництво послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для всіх груп споживачів, які надавалися Любарському КП ЖКГ, що суперечить вимогам чинного законодавства України.
З метою виконання пункту 2 рішення адміністративної колегії №1.16-21р від 09.04.2012р. виконавчим комітетом Любарської селищної ради 28.09.2012р. прийнято рішення №119 "Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для 2 (бюджетні організації) та 3 (інші підприємства, установи) груп споживачів" та рішення №120 "Про затвердження тарифів на послуги із збирання, перевезення та приймання ТПВ для 2 (бюджетні організації) та 3 (інші підприємства, установи) груп споживачів" (а.с.31-32).
Розглянувши рішення виконавчого комітету Любарської селищної ради від 28.09.2012р. №119 "Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для 2 (бюджетні організації) та 3 (інші підприємства, установи) груп споживачів" та розрахунки КП "Добробут" Любарської районної ради тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомило, що тарифи на зазначені послуги сформовані з порушенням порядку їх формування, оскільки підприємство в розрахунки тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення заклало податок на прибуток в розмірі 21% від повної собівартості одиниці послуг, що суперечить вимогам Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011р. №869. Відповідно до Порядку нарахування податку на прибуток визначається до планового прибутку (сума коштів, що перевищує суму повної планової собівартості і спрямовується на здійснення відповідних інвестицій, погашення основної суми запозичень та/або інвестування за рахунок власного капіталу в необоротні матеріальні та нематеріальні активи для провадження ліцензованої діяльності), а не від повної собівартості одиниці послуги. Крім того, підприємством у розрахунках не закладено одержання прибутку, що свідчить про необґрунтованість включення у розрахунок витрат на податок на прибуток взагалі (а.с.30).
Таким чином, рішенням виконавчого комітету Любарської селищної ради від 28.09.2012р. №119 "Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для 2 (бюджетні організації) та 3 (інші підприємства, установи) груп споживачів" для КП "Добробут" Любарської районної ради встановлено економічно необґрунтовані тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для 2 та 3 груп споживачів.
Відповідно до ч.2 ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Матеріали справи не містять доказів виконання відповідачем рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначеного в пункті 2 рішення, шляхом :
- укладання з КП "Добробут" Любарської районної ради договору про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
- встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги для КП "Добробут" Любарської районної ради відповідно до чинного законодавства України;
- забезпечення надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд - прибудинкових територій належної якості.
Статтею 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
В матеріалах справи відсутні докази, які свідчать про оскарження чи скасування у встановленому порядку рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №1.16/-21р від 09.04.2012р. у справі 4.7.7-19/2012.
Таким чином, рішення є чинними і підлягає обов'язковому виконанню.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Невиконання розпоряджень, рішень та вимог органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимог уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач позов щодо підстав та предмету не оспорив, доказів виконання пункту п.2 рішення відділення Антимонопольного комітету України №1.16/-21р від 09.04.2012р. у справі 4.7.7-19/2012 не надав. В судовому засіданні позов визнав.
Враховуючи викладене суд визнає вимоги позивача такими, що доведені матеріалами справи та які підлягають задоволенню.
Судовий збір покладається на відповідача, оскільки він спонукав позивача звернутись з позовом до суду.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 34, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Любарській селищній раді (13100, Житомирська область, Любарський район, смт.Любар, вул.Леніна, 38, код 04345664) виконати пункт 2 рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (10014, м.Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 12, код 20403042) №1.16/-21р від 09.04.2012р. у справі 4.7.7-19/2012, а саме:
- укласти з КП "Добробут" Любарської районної ради договору про надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
- встановити тарифи на житлово-комунальні послуги для КП "Добробут" Любарської районної ради відповідно до чинного законодавства України;
- забезпечити надання мешканцям смт.Любара послуг з утримання будинків і споруд - прибудинкових територій належної якості.
Стягувач - Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (10014, м.Житомир, майдан С.П.Корольова, 12, код 20403042).
Боржник - Любарська селищна рада (13100, Житомирська область, Любарський район, смт.Любар, вул.Леніна, 38, код 04345664)
3. Стягнути з Любарської селищної ради (13100, Житомирська область, Любарський район, смт.Любар, вул.Леніна, 38, код 04345664)
- в дохід Державного бюджету України - 1073,00грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення.
Суддя Соловей Л.А.
Віддрукувати: 3 прим.
1- в справу
2- відповідачу (рек. з повід.)
3- ІІІ особі (рек. з повід.)