ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
| 06.11.08 | Справа №2а-3582/08/6
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Бурдейної Г.Ю., за участю позивача Леймича Б.В. , за позовом ОСОБА_1 до Військової частини 4125 про визнання незаконними дій та стягнення Суть спору: ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до військової частини 4125 Внутрішніх військ МВС України (далі - в/ч 4125) про стягнення грошової компенсації за речове майно у сумі 3855 грн. 94 коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач проходив військову службу у в/ч 4125. Наказом №202 від 16.09.08 був звільнений у запас за ст. 63 п. "а" (закінчення строку контракту) і цього ж дня виключений зі списків особового складу частини. Згідно п. 28 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України от 28 жовтня 2004 року № 1444, офіцерам, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, у разі звільнення з військової служби у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, виплачується грошова компенсація за не отримане речове майно або за їх згодою видається речове майно на суму грошової компенсації пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання речового майна до дати підписання наказу про звільнення або закінчення контракту. Позивач вважає, що він відноситься до цієї категорії, та має право на отримання грошової компенсації за речове майно, на суму 3855 грн. 94 коп., посилається на порушення гарантованого державою право на отримання грошової компенсації за речове майно, що з'явилося приводом для звернення до суду. Позивач у суді позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з наведених у позові підстав. Відповідач до суду не з'явився, надіслав заяву у якій позов визнав, просить справу розглянути у його відсутність. Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача на підставі наявних доказів у справі. Розглянув матеріали справи, дослідив представлені докази, заслухавши пояснення позивача, суд вважає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав. ВСТАНОВИВ:
Згідно до ст. ст. 11, 69, 71 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вимог КАС України, на підставі доказів, що надають особи, які беруть участь у справі. Позивач проходив службу у в/ч 4125 м. Феодосії с. Краснокам'янка і наказом командира військової частини №202 від 16.09.08 був звільнений з служби (а.с.4). За час проходження служби, компенсація взамін речового майна ним не отримувалася, що підтверджується довідкою-розрахунком №11 від 19.09.08 виданою відповідачем, згідно якої сума вартості речового майна належного до видачі складає 3855 грн. 94 коп. (а.с.5). Згідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У відповідності до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до вимог ст. ст. 2, 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України. Згідно п. 28 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою КМ України от 28 жовтня 2004 року № 1444, офіцерам, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям, у разі звільнення з військової служби у запас або відставку, виплачується грошова компенсація за не отримане речове майно або за їх згодою видається речове майно на суму грошової компенсації. Позивач підтвердив у заяві згоду на отримання компенсації за не отримане речове майно. Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Отже, при проходженні служби у в/ч 4125 ВВ МВС України позивач знаходився на публічній службі в органах державної влади, і військова частина у цих відносинах під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень та повинна діяти на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо. Приймаючи до уваги що відповідач при звільнені не сплатив грошову компенсація за не отримане речове майно ОСОБА_1, суд не знаходить, дії командування в/ч 4125 такими що вчинені добросовісно, а взагалі є таким що суперечать чинному законодавству і порушують права позивача, як протиправні, тому вимоги позивача про стягнення з відповідача грошової компенсації за неотримане речове майно у сумі 3855 грн. 94 коп. підлягають задоволенню. Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України, позивач при звернені до суду сплатив 38,55 грн., що підтверджується відповідною квитанцією, які і потрібно стягнути на його користь. Відповідно до ч.4 ст.167 КАС України у судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови з повідомленням про виготовлення постанови суду у повному обсязі 11.11.2008 року. На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 КАС України, суд ПОСТАНОВИВ: Позов задовольнити повністю. Визнати дії військової частини 4125 щодо невиплати Леймичу Володимиру Борисовичу грошової компенсації за речове майно при звільненні протиправними. Стягнути з військової частини 4125 (АР Крим, м. Феодосія, с. Краснокам'янка, код ЄДРПОУ 14322977, банківські реквізити не відомі) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, банківські реквізити не відомі) грошову компенсації замість належного до видачі речового майна у сумі 3855 грн. 94 коп. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, банківські реквізити не відомі) 38 грн. 55 коп. судового збору. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Латинін Ю.А.