ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
| 11.11.08 | Справа №2а-3406/08/3
15:43 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О. , при секретарі Дєрюшковій І.А. за участю сторін: від позивача - Вишняков М.В. - ст. держ. податк. інсп., дов. № 1-1293/10/10-0 від 06.11.08р. від відповідача - не з'явився розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Державной податковой інспекції в Ленінському районі АР Крим до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по земельному податку Обставини справи: ДПІ в Ленінському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою та просить стягнути з ОСОБА_1 138,51 грн. заборгованості зі сплати земельного податку. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги Закону України "Про плату за землю" та Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». У судовому засіданні 11.11.08р. представник позивача позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити. Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час, дату та місце судового розгляду справи був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією, про що свідчать наявні у матеріалах справи повідомлення про вручення йому поштового відправлення. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, ВСТАНОВИВ:
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначається Законом України «Про плату за землю» від 3 липня 1992 року N 2535-XII (дали Закон №2535). Спеціальним законом з питань оподатковування, що встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами по податках і зборам (обов'язковим платежам), нарахування та сплати пені і штрафних санкцій, застосовуваних до платників податків контролюючими органами і визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-111 від 21.12.00р.(далі Закон №2181). Згідно довідки Кримської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах» Ленінський відділ від 14.02.08р. № 01-04/0276 ОСОБА_1 на підставі державного акту серії І-КМ № 057546 від 19.12.01р. володіє земельною ділянкою площею 3,74га. Відповідно до довідки Горностаївської сільської Ради № 148 від 25.03.08р. ОСОБА_1 також володіє присадибною ділянкою площею 0,11га, які розташована АДРЕСА_1. Статтею 2 Закону №2535 передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. У частині 1 статті 15 Закону № 2535 зазначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою та й відповідності до ч. 3 ст. 14 Закону № 2535 нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу. Підпунктом «г» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181 передбачено, що згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган. Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності). З матеріалів справи вбачається, що у виконання вищенаведених вимог Законів ДПІ в Ленінському районі АР Крим відповідачу були вручені: - повідомлення № 0069501702 від 14.07.06р., яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на землю на 2006 рік у розмірі 42,43 грн. зі строками сплати: 21,22 грн. до 14.08.06р., 21,21 грн. до 14.11.06р.; - повідомлення № 0017221702 від 15.06.06р., яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на землю на 2007 рік у розмірі 5,52 грн. зі строками сплати: 2,76 грн. до 14.08.07р., 2,76 грн. до 14.11.07р. 19.09.07р. ДПІ в Ленінському районі АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка фізичної особи ОСОБА_1 з питань дотримання граничних термінів сплати земельного податку з фізичних осіб за період з 15.08.02р. по 19.09.07р., в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», які виразились у сплачені узгодженого податкового зобов'язання пізніше встановлених законодавством строків. За результатами перевірки складений акт за № 286817-02/НОМЕР_1 від 19.09.07р., відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані штрафні санкції у розмірі 50% на загальну суму 63,52 грн., про що винесене податкове повідомлення-рішення № 39981702/0 від 04.10.07р. Вищезазначене податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 09.10.07р., про що свідчить наявне у матеріалах справи повідомлення, та не оскаржене у встановленому Законом порядку . Відповідно до пунктів 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону. Зазначені штрафні санкції у розмірі 63,52 грн. застосовані на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 та у порядку п.п. 5.3.1 цього Закону підлягають сплаті до бюджету протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення. Разом з тим, ОСОБА_1 у порушення ст. 17 Закону № 2525, яка передбачає, що земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада, у повному обсязі не сплатила земельний податок. Відповідно до наявних у матеріалах справи даних особового рахунку відповідача, податковий борг по земельному податку станом на 24.03.08р. складає 138,51 грн., у тому числі 111,47 грн. податок та 27,04 грн. пеня. Згідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом. Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів. Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України. На момент подачі позивачем адміністративного позову до суду відповідачем заборгованість зі сплаті земельного податку у розмірі 138,51 грн. до Державного бюджету не перерахована. Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі. Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 11.11.08р. У повному обсязі постанову складено 12.11.08 р. Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд ПОСТАНОВИВ: 1. Адміністративний позов задовольнити повністю. 2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1: інн НОМЕР_1) до Державного бюджету р/р 33212813700174 в Управлінні Державного казначейства в АР Крим м. Сімферополь, код платежу: 13050300, ЄДРПОУ 24043215, МФО 824026) 138,51 грн. податкового боргу по земельному податку станом на 24.03.2008 р. , у тому числі податок - 111,47 грн., пеня - 27,04 грн.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Шкляр Т.О.