ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 жовтня 2012 р. № 2а-6458/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді -Потабенко В.А.,
за участю секретаря судових засідань -Гойни Є.А.,
за участю:
представника позивача -Кричковської Л.М., згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області, що звернулася в особі Львівської об'єднаної Державної фінансової інспекції до Смолинської сільської ради про зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція у Львівській області звернулася в особі Львівської об'єднаної Державної фінансової інспекції до суду з позовом до Смолинської сільської ради про зобов'язання провести позовну роботу з ТзОВ "Лендком ЮА" з метою стягнення несплаченої орендної плати до сільського бюджету в сумі 4635,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що сектором інспектування у Яворівському районі Львівської об'єднаної державної фінансової інспекції проведено планову ревізію використання бюджетних коштів з бюджету Смолинської сільської ради за період з 01.01.2009 року по 31.12.2011 року, якою встановлено окремі правопорушення, що відображені в акті ревізії від 21.02.2012 року № 19-38/34. Так, зокрема, встановлено, що по бухгалтерському обліку відповідача не відображено дебіторську заборгованість по розрахунках з ТзОВ "Лендком ЮА". Дана заборгованість в розмірі 4635,84 грн. виникла внаслідок несплати товариством у повному обсязі розміру орендної плати за земельні ділянки за договорами оренди земельних часток (паїв) Смолинської сільської ради. Сільському голові пред'явлено обов'язкові вимоги від 03.03.2012 року № 19-13/78 про усунення порушень до 04.04.2012 року, а також зобов'язано провести претензійно-позовну роботу щодо сплати ТзОВ "Лендком ЮА" решти суми орендної плати. Оскільки станом на 18.07.2012 року у Львівської об'єднаної Державної фінансової інспекції відсутня інформація про надходження від ТзОВ "Лендком ЮА" орендної плати в сумі 4635,84 грн. до сільського бюджету або проведення Смолинською сільською радою позовної роботи для забезпечення такого надходження, у позивача є підстави вважати, що його вимога від 03.03.2012 року № 19-13/78 про усунення порушень, яка є обов'язковою до виконання відповідачем, не виконана. Тому, користуючись своїм правом на звернення до суду в інтересах держави, просить позов задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просить позов задовольнити.
Відповідач не забезпечив явку свого належного представника в судове засідання, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відтак, суд вважає, що справу можливо розглядати у відсутності представника Смолинської сільської ради на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов є підставним і підлягає до задоволення, враховуючи наступне.
Сектором інспектування у Яворівському районі Львівської об'єднаної Державної фінансової інспекції, на виконання п. 1.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи на IV квартал 2011 року, проведено планову ревізію використання бюджетних коштів з бюджету Смолинської сільської ради за період з 01.01.2009 року по 31.12.2011 року, за результатами якої складено акт від 21.02.2012 року № 19-38/34, який підписано головою Смолинської сільської ради без заперечень.
Проведеною ревізією встановлено, що між Смолинською сільською радою та ТзОВ "Лендком ЮА" укладено договори б/н оренди земельної ділянки від 03.08.2011 року:
- 25,00 га земель резервного фонду ріллі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Смолинської сільської ради на суму 3 % вартості земельної ділянки (3434,00 грн.) орендної плати в рік;
- 22,3046 га не витребуваних паїв ріллі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Смолинської сільської ради на суму 3 % вартості земельної ділянки (3063,98,00 грн.) орендної плати в рік.
Дана орендна плата вноситься один раз на рік одним платежем у повному обсязі до зі грудня поточного року, що закріплено п. 2.2.3 кожного договору.
Загалом, від зазначених договорів в рік Смолинська сільська рада повинна отримувати 6497,98 грн.
Як встановлено в ході перевірки та відображено в акті від 21.02.2012 року № 19-38/34, з моменту укладення договорів, тобто, з 03.08.2011 року по 31.12.2011 року (кінець поточного року), на рахунок Смолинської сільської ради поступило лише 1862,14 грн. Сільським бюджетом недоотримано орендної плати в сумі 4635,84 грн.
У відповідності до п .7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» за наслідками ревізії Смолинської сільської ради, 03.03.2012 року позивачем виставлено сільському голові вимогу № 19-13/738 про усунення недоліків та порушень за наслідками ревізії в строк до 04.04.2012 року. Відповідно до п. 11 вимоги, відповідачу запропоновано провести претензійно-позовну роботу щодо сплати ТзОВ "Лендком ЮА" орендної плати за оренду земельних ділянок в сумі 4635,84 грн.
На виконання вказаної вимоги, 04.04.2012 року відповідачем винесено рішення № 15, яким у п. 11 спеціалісту землевпоряднику сільської ради Пилипа І.М. зобов'язано вжити заходів щодо сплати ТзОВ "Лендком ЮА" орендної плати за оренду земельних ділянок в сумі 4635,84 грн.
Зі слів представника позивача, вимога Смоленським сільським головою оскаржена не була.
Суд вважає за необхідне зазначити, що на даний час в матеріалах справи відсутні докази виконання Смолинською сільською радою вимоги Львівської об'єднаної Державної фінансової інспекції.
Згідно Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року №499/2011, Державна фінансова інспекція України (надалі - Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Держфінінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, зокрема, Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Закону України«Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» (надалі - Закон), головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.
Згідно ч. 5 ст. 2 Закону, інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Згідно п. 2, 3, 5 ч. 1 ст. 8 Закону, головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону, головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, окрім іншого, пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Право звернення ДФІ до суду передбачено п. 10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 р. №2939-XII, згідно якої, органи державної контрольно-ревізійної служби мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги те, що ТзОВ "Лендком ЮА" кошти у сумі 4635,84 грн. не сплачено до сільського бюджету с. Смолин, умови вимоги № 19-13/738 від 03.03.2012 року не виконані, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 7-14, 18, 19, 69-72, 86, 94, 128, 143, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Смолинську сільську раду (Львівська область Яворівський район, код ЄДРПОУ 04372365) провести позовну роботу з товариством з обмеженою відповідальністю "Лендком ЮА" з метою стягнення несплаченої орендної плати до сільського бюджету в сумі 4635 (чотири тисячі шістсот тридцять п'ять) гривень 84 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 08.10.2012 року.
Суддя Потабенко В.А.