Постанова № 26941966, 24.10.2012, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2012
Номер справи
2а/0370/3377/12
Номер документу
26941966
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2012 року Справа № 2а/0370/3377/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,

за участю прокурора Пігулко Т.В.,

представника позивача Драган Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Луцька звернувся з позовом в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області Міністерства транспорту та зв'язку України (далі -ТУ Головавтотрансінспекції у Волинській області) до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що прокуратурою міста Луцька проведена перевірка щодо дотримання громадянами та контролюючими органами вимог законодавства про автомобільний транспорт. В ході перевірки встановлено, що 08 березня 2012 року та 18 квітня 2012 року державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки складено акти №041227 від 08 березня 2012 року та №041290 від 18 квітня 2012 року, якими зафіксовані правопорушення, відповідальність за які передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.

На підставі актів перевірки №041227 від 08 березня 2012 року та №041290 від 18 квітня 2012 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області винесено постанови від 09 квітня 15 травня 2012 року, якими до ОСОБА_2 були застосовані фінансові санкції: №148761 - 1 700 грн., №148816 - 1 700 грн. Загальна сума фінансових санкцій застосованих до відповідача становить 3 400 грн.

Постанови про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржені, а сума фінансових санкцій -3 400 грн. в добровільному порядку сплачена не була. Прокурор просив суд стягнути із ОСОБА_3 вищевказану суму фінансових санкцій.

Відповідач письмових заперечень проти позову не надав.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали, просять стягнути з ОСОБА_2 в дохід Державного бюджету міста Луцька фінансову санкцію у розмірі 3 400 грн.

Належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання, відповідач в судове засідання не прибув.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що 08 березня 2012 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт на ділянці дороги 320 км. Київ-Чоп. В ході перевірки о 14 год. було перевірено автомобіль VW LT-35, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 За результатами перевірки вказаного транспортного засобу складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №041227 від 08 березня 2012 року, в якому зафіксовано, що у водія, який експлуатував автомобіль VW LT-35, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, відсутній поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (а.с. 8).

Відповідно до частин 21.3, 21.4 статті 21 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" при використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). У разі експлуатації транспортного засобу на території України без наявності чинного поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності особа несе відповідальність, встановлену законом.

Корінцем повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення від 27 березня 2012 року стверджується, що відповідача повідомлено про розгляд справи про порушення транспортного законодавства в період з 10 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв. 09 квітня 2012 року (а.с. 9).

На підставі акту перевірки №041227 від 08 березня 2012 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області прийнято постанову про застосування фінансової санкції №148761 від 09 квітня 2012 року, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію відповідно до абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на суму 1 700 грн. за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме - за відсутність поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

18 квітня 2012 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт на ділянці дороги 295 км. + 700 м. Київ-Чоп. В ході перевірки о 16 год. 40 хв. було перевірено автомобіль VW LT-35, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 За результатами перевірки вказаного транспортного засобу складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №041290 від 18 квітня 2012 року, в якому зафіксовано, що у водія, який експлуатував автомобіль VW LT-35, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, відсутня індивідуальна контрольна книжка водія (а.с. 14).

Відповідно до пункту 6.3. розділу 6 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, до набрання чинності пунктом 6.1 цього розділу водій, який керує ТЗ, що зазначений у пункті 6.1 розділу 6 цього Положення та не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.

Повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення від 04 травня 2012 року стверджується, що відповідача повідомлено про розгляд справи про порушення транспортного законодавства в період з 10 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв. 14 травня 2012 року (а.с. 15).

На підставі акту перевірки №041290 від 18 квітня 2012 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області прийнято постанову про застосування фінансової санкції №148816 від 15 травня 2012 року, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію відповідно до абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на суму 1 700 грн. за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме -за відсутність індивідуальної контрольної книжки водія (а.с. 16).

Постанови про застосування фінансових санкцій разом із порядком їх оскарження та приписами щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт були направлені відповідачу рекомендованим порядком (а.с.13, 18).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року N 3492-IV ( Закон України N 3492-IV) автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

За приписами статті 39 Закону України N 3492-IV автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Автомобільний перевізник, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, повинен мати і пред'явити ліцензію, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.

Водій автобуса, який здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, повинен мати і пред'явити посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійну картку, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 34 Закону України N 3492-IV автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

З актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №041227 від 08 березня 2012 року та №041290 від 18 квітня 2012 року (а.с. 8, 14) вбачається, що водієм транспортного засобу, що перевірявся, не було дотримано вимог частини 4 статті 39 Закону України N 3492-IV.

Згідно з абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України N 3492-IV за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Враховуючи те, що відповідач не оскаржував постанов про застосування фінансових санкцій, доказів сплати фінансових санкцій в розмірі 3 400 грн. не надав, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 160 ч.3, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про автомобільний транспорт", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід Державного бюджету міста Луцька 21081100, ідентифікаційний код 21741605, на розрахунковий рахунок 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області МФО 803014 фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання її копії, яка буде складена у повному обсязі 29 жовтня 2012 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук