Постанова № 26774727, 10.09.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2012
Номер справи
2а/1770/3111/2012
Номер документу
26774727
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/3111/2012

10 вересня 2012 року 13год. 45хв. м. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Любежаніної Т.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Чайковська І.Г.

відповідача: представник Чорномаз Ю.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОЛИНЬ КРАЙ"

до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції у Рівненській області про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень-рішень , -ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОЛИНЬ КРАЙ" звернулось до суду з позовом до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції у Рівненській області про визнання протиправними дій відповідача по складанню акту перевірки №153/22/34712886 від 12.07.2012 року та складання на даних підставах податкових повідомлень-рішень від 24.07.2012 року № 0000742350, № 0000752350 протиправними, скасування податкових повідомлень-рішень від 24.07.2012 року № 0000742350, № 0000752350.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Дубенська об'єднана державна податкова інспекція Рівненської області здійснила планову виїзну перевірку, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.09 р. по 31.03.12 р. та встановила, що ТОВ «Волинь Край»порушило вимоги абз. "б" пункту 81.6 статті 81 Закону "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 253 244,80 грн., встановлено завищення від'ємного значення податку на додану вартість рядок 24 в сумі 1 468 499,18 грн. за березень 2012 року і встановлено заниження податкового кредиту в спеціальній декларації податку на додану вартість в сумі 1 717 547,98 грн. за грудень 2010 року.

З даними висновками ТзОВ «Волинь Край»не погоджується, в обґрунтування наводить такі твердження:

- в акті перевірки не зазначено, що товари і послуги для готової продукції були вже використані станом на 01.12.2010р. і в розумінні п. 5.8 Наказу № 166 податковий кредит корегується тільки по залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що є на момент такого переходу. Таким чином, податковий кредит, який сформований на підставі товарів і послуг, які були використані до 01.12.2010р. не повинен брати участь у коригуванні податкового кредиту. Крім того, в акті перевірки зазначено, що відповідно до п. 5.8 Наказу № 166 Товариство повинно було під час переходу на спеціальний режим оподаткування скорегувати податковий кредит по незавершеному виробництву, але разом з тим в п. 5.8 про таке коригування не йдеться мова;

- щодо встановлення завищення від'ємного значення податку на додану вартість рядок 24 в сумі 1 468 499,18 грн. за березень 2012 року зазначає, що вказані висновки тісно пов'язані з вищевикладеними обставинами справи. Так як в березні 2012 року сума, що підлягала відшкодуванню, складала 1 468 499,00 грн., то податковий орган переносячи до спеціальної декларації суму 1 717 457,98 грн. то відповідно встановлює порушення і зменшує по загальній декларації суму на 1 468 499,00 грн.

- щодо заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 253 244,80 грн. та застосування штрафних санкцій у сумі 51905,45 грн. вказує, що донараховуючи суму податку на додану вартість за період з грудня 2010 по березень 2012р. податковий орган порушив пп. 5.7.1 п. 5.7 Наказу № 166. В акті перевірки не встановлено чи сума 253 244,80 грн. приймала участь чи не приймала участь у сільськогосподарській діяльності у розумінні даної норми. Натомість сума за грудень 2010 року взагалі податковим органом визначена не у відповідності до норм Наказу №166 та Закону № 168/97-ВР, а саме: встановивши, що платник повинен перенести 1 717 457,98 грн. до спеціальної декларації з ПДВ, податковий орган віднімає 1 653 644,00 грн. (рядок 26 декларації за грудень 2010). Таким чином, сума 63 903,80 грн. вирахувана виключно арифметично. Що стосується іншої суми 189 341,00грн., то вона сформована на підставі кредиту, який використовувався не у відповідності до пп. 81.15.1 пункту 81.15 статті 81 Закону, де кінцевими споживачами були фізичні особи, також були автопослуги, тракторні послуги, послуги надані за зважування на вазі, крім цього була реалізація придбаних запчастин, придбаної сої, придбаної сівалки, залізничні витрати, реалізація придбаних шин, пмм та інше. Вказує, що податковий орган маючи під час перевірки зазначені дані робить висновок, що ТзОВ «Волинь Край»діє в порушення п. 81 .6 ст. 81 Закону № 168/97-ВР та п. 5.8 Наказу № 166;

- податковий орган в акті перевірки не зазначив які операції і по яким контрагентам ТзОВ «Волинь Край»не вірно відобразило суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету.

Просить позов задовольнити повністю.

Відповідач подав письмові заперечення на позову, позовні вимоги заперечує. В обґрунтування заперечень зазначає, що позаплановою виїзною перевіркою встановлено порушення ТзОВ "Волинь край" абзацу "б" пункту 81.6 статті 81 Закону "Про податок на додану вартість" та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" в результаті чого встановлено:

- заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 253244,80 грн.;

- завищення від'ємного значення податку на додану вартість рядок 24 в сумі 1468499,18 грн. за березень 2012 року;

- заниження податкового кредиту в спеціальній декларації податку на додану вартість в сумі 1717547,98 грн. за грудень 2010 року.

Вказані порушення абз "б" пункту 81.6 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість", що лягли в основу спірних податкових повідомлень-рішень допущені ТОВ «Волинь край»при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та виникли у зв'язку з не здійсненням коригування податкового кредиту в сумі 1717457,98 грн. в т.ч. за грудень 2010 року. В задоволенні позову просить відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ВОЛИНЬ КРАЙ»зареєстроване як юридична особа Дубенською районною державною адміністрацією 05.02.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 за № 134972 (а.с. 9, т.І) та перебуває на обліку як платник податків у Дубенській ОДПІ з 06.02.2007 року (а.с.10, т.І).

З 01.12.2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ВОЛИНЬ КРАЙ» зареєстроване як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом серія НБ №070484 (а.с.73, т.І), видами діяльності якого за КВЕД були:

01.11.0 вирощування зернових та технічних культур;

01.41.0 надання послуг у рослинництві; облаштування ландшафту;

01.12.0 овочівництво, декоративне садівництво та вирощування продукції розсадників.

Дубенською об'єднанню державною податковою інспекцією проведено планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.09р. по 31.03.12р. за наслідками якої складено акт від 12.07.2012р. №153/22/34712886 (далі Акт перевірки, а.с.32-59, т.І).

В ході перевірки орган державної податкової служби дійшов висновків про порушення позивачем, зокрема:

- абзацу "б" пункту 81.6 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі -Закон 168/97-ВР) та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 253244,80 грн., у тому числі за грудень 2010 року - 63903,80 грн., за січень 2011 року - 23245,00 грн., за березень 2011 року - 5085,00 грн., за квітень 2011 року - 4304,00 грн.. за травень 2011 р. - 5566,00 грн., за червень 2011 року 7427,00 грн., за липень 2011 року - 7274,00 грн., за серпень 2011 року - 17584,00 грн., за вересень 2011 року - 56257,00 грн., за жовтень 2011 року - 40825,00 грн., за листопад 2011 року - 18910,00 грн., за грудень 2011 року - 415,00 грн., за січень 2012 року - 103,0 грн., за лютий 2012 року - 782,00 грн., за березень 2012 року - 1564,00 грн.;

- абзацу "б" пункту 81.6 статті 81 Закону 168/97-ВР та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" в результаті чого встановлено його завищення від'ємного значення податку на додану вартість рядок 24 в сумі 1468499,18 грн. за березень 2012 року;

- абзацу "б" пункту 81.6 статті 81 Закону 168/97-ВР та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" в результаті чого встановлено заниження податкового кредиту в спеціальній декларації податку на додану вартість в сумі 1717547,98 грн. за грудень 2010 року.

Наведені обставини стали підставою для збільшення позивачеві суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 305150,25 грн., в тому числі 253244,80 грн. за основним платежем, 51905,45 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) за податковим повідомленням-рішенням від 24.07.2012 року №0000752350 (а.с.60, т.І) та зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 1468499,18 грн. за податковим повідомленням-рішенням від 24.07.2012 року №0000742350 (а.с.61, т.І).

Правомірність висновків відповідача про порушення позивачем абзацу "б" пункту 81.6 статті 81 Закону 168/97-ВР та п. 5.8. наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" (в редакції, чинній на дату подання податкової декларації за грудень 2010 року), підтверджується наступним.

Так, наказ ДПА України від 21.01.2009 № 8 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2009 за № 90/16106, яким внесено зміни до порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, набрав чинності з 10.02.2009. Наказ розроблений відповідно до положень ст. 8 Закону України «Про податок на додану вартість»з урахувань змін та доповнень, внесених Законом України від 31.10.2008 № 639-VI «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів.

Даним наказом внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.07.1997 за № 250/2054, та викладено у новій редакції форму податкової декларації з ПДВ (скороченої), затверджену наказом ДПА України від 23.10.1998 № 499, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.11.1998 за № 715/3155.

Крім того, внесено відповідні зміни до Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.1997 за № 250/2054, відповідно до яких для платників, які зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації (скороченій) відображаються лише операції з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), вироблених (наданих) у результаті здійснення діяльності відповідно до пп. 81.15.2 - 81.15.6 п. 81. 15 ст. 81 Закону 168/97-ВР та постанови КМ України від 21.01.2009 № 23 «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8 Закону 168/97-ВР, інші операції - у податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальній), відповідно до редакції абзацу третього пп. 81.15.1 п. 8.15 ст. 8 Закону. Податкова декларація з ПДВ (загальна) та податкова декларація з податку на додану вартість (скорочена) доповнюються рядками, в яких зазначаються показники, пов'язані з відображенням часткового використання товарів (послуг), основних фондів, виготовлених та/або придбаних, які частково використовуються сільськогосподарським підприємством для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг).

Сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.

Указаний розподіл відбувається у тому періоді, у якому здійснювалось таке виготовлення та/або придбання, а розподілені суми відповідно включаються до значень рядків 10, 12, 13 декларації з податку на додану вартість та декларації з податку на додану вартість (скороченої), довідково відображаються у рядках 10-1, 12-1, 13-1 податкової декларації (скороченої).

Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України від 21 січня 2009 року N 8 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" (п. 5.8.) коригування податкового кредиту відображається у рядку 16. При заповненні цього рядка (крім рядка 16.5) обов'язковим є подання додатка 1 до податкової декларації, який заповнюється у розрізі контрагентів та податкових накладних

У рядку 16.3 відображається коригування, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів (послуг), основних фондів частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших.

Таке коригування проводиться виходячи із залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях, але не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог пункту 81.6 статті 81 Закону:

а) у разі зміни напряму використання товарів (послуг), основних фондів з іншої діяльності на діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства;

б) при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.

У рядку 16.3 податкової декларації (скороченої) коригування відображається зі знаком "+" (до збільшення). У рядку 16.3 податкової декларації, у якій відображається інша діяльність, - зі знаком (до зменшення).

Відповідно до п. 81.6. ст. 81 Закону 168/97-ВР сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Ця норма діє з урахуванням того, що:

а) для новоствореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність менше дванадцяти календарних місяців, така питома вага сільськогосподарських товарів (послуг) розраховується за наслідками кожного звітного податкового періоду;

б) з метою розрахунку такої питомої ваги до складу основної діяльності сільськогосподарського підприємства не включаються оподатковувані операції з поставки капітальних активів, що перебували у складі його основних фондів не менше дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі поставки не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності.

В ході перевірки встановлено, що ТОВ "Волинь край" в період з 01.04.2009 року 31.11.2010 року подавало до Дубенської ОДПІ загальну декларацію з податку на додану вартість, а починаючи з 01.12.2010 року відповідно до вимог ст. 81 Закону 168/97-ВР та Заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість № 1414 від 08.11 2010 року (а.с.167-169, т.VI), з 01.12.2010 року зареєструвався як суб'єкт спеціального режиму оподаткування.

Позивачем подано податкову декларація з ПДВ спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства за грудень 2010 року (скорочена, вх. № 9006474052, а.с.69-85, т.ІІІ) відповідно до вимог ст. 8 Закону № 168/97, в якій повинні відображатися лише операції, пов'язані із сільськогосподарським виробництвом та податкову декларацію з ПДВ за грудень 2010 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальна, а.с.86-96, т.ІІІ), в якій відображаються всі інші операції.

Згідно з абзацом другим частини "а" підпункту 81.15.1 пункту 81.15 статті 81 Закону 168/97-ВР у разі використання сільськогосподарським підприємством товарів (послуг), основних фондів виготовлених та/або придбаних, частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг), то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.

З Акту перевірки вбачається, що ТОВ «Волинь край»для вирощення сільськогосподарської продукції за період з січня по листопад 2010 року витрати в сумі 16636128,49 грн., у тому числі витрати, придбані з ПДВ -12450265,11 грн., без ПДВ -4185863,38 грн.

Відповідно відсоток витрат придбаних з ПДВ становить 74,84% (12450265,11/16636128,49*100) в собівартості сільськогосподарської продукції.

Залишкова вартість сільськогосподарської продукції, згідно даних бухгалтерського обліку на рахунку 27 "Сільськогосподарська продукція", складається з собівартості виготовленої продукції та суми доходу від первісного визнання та від зміни вартості біологічних активів і сільськогосподарської продукції, які обліковуються за справедливою вартістю. Згідно наказу ТОВ "Волинь край" "Про затвердження справедливих цін по готовій продукції" сума доходу від визнання первісної вартості становить - 5002700 грн. Собівартість виготовленої продукції станом на 01.12.2010 року становить - 9335117,35 грн. (14337817,35-5002700).

Витрати придбані з ПДВ в собівартості готової продукції становлять 6986401,82 грн. (9335117,35 * 74,84/100%) та у незавершеному виробництві - 896547,55 грн. (1197952,36*74,84/100%).

Такі обставини представниками позивача не заперечувались.

Відповідно до Наказу Мінфіну від 18.11.2005 № 790 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 "Біологічні активи" сільськогосподарська продукція - актив, одержаний в результаті відокремлення від біологічного активу, призначений для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання. Придбаний (одержаний) біологічний актив зараховується на баланс підприємства за первісною вартістю, яка визначається відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" або Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" (п.7).

Відповідно до Наказу Мінфіну від 20.10.1999, № 246 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку" (п.6.) Для цілей бухгалтерського обліку запаси включають:

- готову продукцію, що виготовлена на підприємстві, призначена для продажу і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативно-правовим актом; товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу; поточні біологічні активи, якщо вони оцінюються за цим Положенням (стандартом), а також сільськогосподарська продукція і продукція лісового господарства після її первісного визнання. Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю (п.8).

Відповідно до Наказу Мінфіну від 31.12.1999, № 318 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" (п.11.) собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.

До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються: прямі матеріальні витрати; прямі витрати на оплату праці; інші прямі витрати; змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати. Виробнича собівартість продукції зменшується на справедливу вартість супутньої продукції, яка реалізується, та вартість супутньої продукції в оцінці можливого її використання, що використовується на самому підприємстві.

Органом державної податкової служби в ході перевірки встановлено, що залишки товарно-матеріальних цінностей, які були придбані із формуванням податкового кредиту, за даними бухгалтерського обліку ТОВ "Волинь край" становлять

№ Назва рахункуЗалишок на 01.12.2010 рокуСума ПДВ, яка брала участь у формування податкового кредиту1203Паливо108793,2321758,652205Будівельні матеріали35392,937078,593207Запасні частини109287,1721857,434208Матеріали сільськогосподарського призначення387592,6077518,525209Інші матеріали24614,054922,816221МШП38660,537732,11727Сільськогосподарська продукція6986401,821397280,36823Виробництво896547,55179309,51 1717457,98У рядках 16.3 податкових декларацій за грудень 2010 року позивачем в порушення вимог п. 8-1.15 Закону № 168/97 та п. 5.8 Порядку № 166 не здійснено коригування податкового кредиту із залишкової вартості раніше придбаних основних фондів та вартості залишків товарно-матеріальних цінностей, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях, але не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог пункту 81.6 ст. 81 цього ж Закону, що призвело до завищення розміру податкового кредиту податкової декларації (загальної) з ПДВ за грудень 2010 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, на суму 1717547,98 грн. та заниження розміру податкового кредиту податкової декларації з ПДВ (скороченої) спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства за грудень 2010 року на цю ж суму.

Правова позиція позивача базуються на довільному тлумаченні вимог пункту 5.8 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166, зокрема ним не враховано, що коригування, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів (послуг), основних фондів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів (послуг) або переробними підприємствами готової продукції, а частково для інших для сільськогосподарських підприємств проводиться не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог пункту 81.6 статті 81 Закону 168/97-ВР (не нижче 74,84%).

Таким чином, перевіркою обґрунтовано встановлено:

- заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 253244,80 грн.;

- завищення від'ємного значення податку на додану вартість рядок 24 в сумі 1468499,18 грн. за березень 2012 року;

- заниження податкового кредиту в спеціальній декларації податку на додану вартість в сумі 1717547,98 грн. за грудень 2010 року.

За наведених обставин, прийняття відповідачем спірних податкових повідомлень-рішень є правомірними, в задоволенні позовних вимог про визнання протиправними та скасування таких податкових повідомлень-рішень слід відмовити повністю.

Позивачем також заявлена позовна вимога про визнання протиправними дій відповідача по складанню акту перевірки, вирішуючи яку, суд зазначає, що порядок оформлення результатів перевірок врегульований статтею 86 Податкового кодексу України та Порядком оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 984 від 22.12.2010 року (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 року № 34/18772).

У пункті 3 Порядку зазначено про те, що результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка. Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Посадовими особами відповідача як при проведенні перевірки та і при складанні акту дотримано вимоги Податкового кодексу України в частині встановленого порядку проведення перевірки та оформлення її результатів.

Ні в позовній заяві, ні в судовому засіданні позивачем не викладено обставини в обґрунтування позовної вимоги про визнання дій по складанню Акта перевірки неправомірними, не надано доказів в підтвердження таких вимог. Відтак, в задоволенні вказаної позовної вимоги позивачу слід відмовити за її безпідставністю.

За таких обставин позивачу в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати на користь позивача з Державного бюджету України не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Товариству з обмеженою відповідальністю "ВОЛИНЬ КРАЙ" в задоволенні позову до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції у Рівненській області про визнання протиправними дій по складанню акту перевірки №153/22/34712886 та складання на даних підставах податкових повідомлень-рішень від 24.07.2012 року №№ 0000742350, 0000752350, скасування податкових повідомлень-рішень від 24.07.2012 року № 0000742350, № 0000752350 відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Гломб Ю.О.