Дата документу: 15.10.2012
Справа № 0818/10166/2012
Номер провадження 3/0818/1709/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2012 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Макаров В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя адміністративний матеріал за протоколом серії АА № 328760, який надійшов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжя, відносно:
- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, що працює на посаді головного бухгалтера АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК», яка мешкає за адресою, АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З наданих суду матеріалів адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-1 КУпАП, яке полягає у порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Вищезазначений протокол було складено за наслідками проведення камеральної перевірки податкової звітності податку на прибуток Публічного акціонерного товариства Акціонерного комерційного банку «ІНДУСТРІАЛБАНК», що була оформлена актом від 28.08.2012 року № 320/29-0/13857564 та яким встановлено порушення п.153.8 ст. 153 Податкового кодексу України з врахуванням п.150.1. ст. 150 Податкового кодексу України, а саме неправомірне включення до відємного фінансового результату попереднього періоду по кожному виду цінних паперів суми в розмірі 100% відємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, які рахуються станом на 01.01.2012 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєні правопорушення не визнала та надала відповідні письмові заперечення, в яких пояснила, що п.п. 153.8 ст. 153 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку веде відокремлений облік фінансових результатів операцій з цінними паперами в розрізі окремих видів цінних паперів та інших, ніж цінні папери, корпоративних прав в тому числі окремий облік операцій з цінними паперами, придбаними під час їх розміщення, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.
Тобто при складанні податкової декларації по податку на прибуток результат операції платника податку з цінними паперами відображається в окремому додатку до декларації по податку на прибуток «Розрахунок фінансових результатів від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України № 1213 від 28.09.2011 року.
П.п. 153.8 ст. 153 Податкового кодексу України встановлено, що якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, та інших, ніж цінні папери, корпоративних прав, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав цього ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами цього ж виду наступних звітних періодів у порядку, визначеному статтею 150 цього розділу.
Ст. 150 Податкового кодексу України встановлено порядок урахування від'ємного значення об'єкта оподаткування в результатах наступних податкових періодів.
Поняття «відємний фінансовий результат»і «відємне значення обєкту оподаткування» не є тотожними оскільки відємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами за своєю суттю є витратами понесеними платником податків на придбання цінних паперів, що були понесені у минулих податкових періодах, та були перенесені у податкову декларацію поточного податкового періоду.
П.п. 150.1. ст. 150 Податкового кодексу України передбачено, якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від'ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Тобто за загальним правилом всі 100% суми відємного значення обєкту оподаткування минулого податкового періоду переноситься на наступний.
П.п. 3 Підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу України встановлено, правила відображення у податковому обліку саме відємного значення обєкта оподаткування в розмірі лише 25% від його суми.
Правила відображення у податковому обліку відємного фінансового результату операцій з цінними паперами залишився незмінним. Тобто в декларації по податку на прибуток платник податків має право відображати 100% від суми відємного фінансового результату операцій з цінними паперами.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 василівни відсутній склад адміністративного порушення передбачений ч. 2 ст. 163-1 КпАП України, у звязку з наступним.
Згідно ст. 9 КУпАП України, адміністративне правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КупАп України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне провадження по справі закрити, в звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, 280, 247 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ч. 2 ст.163-1 КпАП України, закрити у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Орджонікідзевського
районного суду м. Запоріжжя:ОСОБА_2