ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2012 року (15 год. 45 хв.) Справа № 0870/9131/12
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
за участю секретаря судового засідання Батечко М.Д.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Прокурора Якимівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2012 року Прокурор Якимівського району Запорізької області (далі - Прокурор) звернувся до суду із позовною заявою в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області (далі - ТУ ГАТІ у Запорізькій області, позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Вимоги позову обґрунтовує Законом України «Про автомобільний транспорт» та зазначає, що внаслідок виявлених порушень, які визначені перевіркою, до відповідача застосовано фінансові санкції, які на час подання позову не сплачено. Позивачем було направлено на адресу відповідача постанову про застосування фінансових санкцій № 129685 від 28.02.2012 рекомендованим листом з повідомленням про його отримання 24.03.2012. ТУ ГАТІ в Запорізькій області направлено лист Прокурору з проханням застосування прокурорського реагування до порушників - подання позову до суду про стягнення суми фінансових санкцій. На час розгляду справи у суді сума фінансових санкцій відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, прокурор просить позов задовольнити та стягнути з відповідача вказану суму фінансових санкцій.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 11.10.2012 надав суду клопотання (вх. № 43569) про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заперечення на адресу суду від відповідача не надходили.
Згідно з ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін, за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець 13.10.2005 Якимівською районною державною адміністрацією та здійснює перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
01.02.2012 уповноваженою особою ТУ ГАТІ у Запорізькій області щодо відповідача складений акт про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення пасажирів за нерегулярним маршрутом Київ - Полтава без укладеного договору на перевезення пасажирів, документів, що підтверджують сплату послуг, полісу обов'язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті.
28.02.2012 позивачем внаслідок виявлених порушень винесено постанову № 129685 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яка в установленому законом порядку була спрямована відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про його отримання 24.03.2012 .
Матеріалами справи встановлено, що позивачем направлено лист Прокурору Якимівського району Запорізької області №08-1-04/1767 від 11.05.2012, де зазначено, що із прийняттям нової редакції Закону України «Про автомобільний транспорт», що набрала чинності 07.04.2006р., стягнення фінансових санкцій з порушників практично є неможливим, оскільки постанови, ухвалені начальником ТУ ГАТІ у Запорізькій області, не є виконавчими документами та не підлягають виконанню органами державної виконавчої служби. Тому, з урахуванням відсутності добровільно сплачених штрафних санкцій, ТУ ГАТІ у Запорізькій області , просить застосувати дії прокурорського реагування до порушників законодавства про автомобільний транспорт, а саме стягнути зазначену суму фінансових санкцій в судовому порядку.
Оскільки відповідач не сплатив в добровільному порядку суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700,00 грн., Прокурор Якимівського району Запорізької області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі позивача про стягнення з відповідача зазначеної суми фінансових санкцій.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті та здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби.
Ст. 60 цього Закону визначено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів (перелік яких визначений ст..39, 48 цього Закону) - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті, якими є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Згідно п. 25,32 вказаного Порядку, за наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій та накладає стягнення відповідно до законодавства. Фінансова санкція згідно вимог п. 28 Порядку повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова № 129685 від 28.02.2012, підписана заступником начальника ТУ ГАТІ у Запорізькій області про, про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 у розмірі 1700 грн. На час подання позову зазначена сума фінансових санкцій в добровільному порядку не сплачена, застосовані фінансові санкції суб'єктом господарювання у судовому порядку не оскаржені.
Із матеріалів справи вбачається, що на час розгляду справи в суді відповідач не сплатив суму фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн., заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001, N 2344-III, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Статтею 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України . Це право також передбачено п.2 ст.121 Конституцій України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».
За таких обставин, вимоги прокурора та представника позивача про стягнення з ФОП ОСОБА_1 суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., за порушення законодавства про автомобільний транспорт, які у добровільному порядку не сплачені, суд вважає обґрунтованими, та таким що підлягають задоволенню.
Згідно п.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 60, 94, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області суму фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на р/р 31118106700016, одержувач платежу - Державний бюджет Якимівського району, код ЄДРПОУ 37997243, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) І.В.Батрак
Постанова не набрала законної сили.
Суддя І.В.Батрак