Постанова № 26526017, 24.10.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.10.2012
Номер справи
2а-982/11/6/0170
Номер документу
26526017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 жовтня 2012 р. Справа №2а-982/11/6/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. ,

при секретарі Захаровій М.В.,

за участі представника позивача - Григорьєва Т.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості

Суть спору: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості по штрафним санкціям за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг", Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" у сумі 27886,00 грн.

Ухвалою суду від 31.03.2011 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №2а-3766/11/18/0170.

Ухвалою від 08.10.2012 року поновлено провадження у справі.

Ухвалою суду від 22.10.2012 року замінено позивача по справі Джанкойську об'єднану державну податкову інспекцію в АР Крим її правонаступником Джанкойською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим Державної податкової служби.

Представник позивача у судовому засіданні на позовних вимогах наполягав з підстав, викладених у позовній заяві. Крім того, представник позивача звернув увагу суду на наявність ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2012р. у справі №2а-3766/11/18/0170, якою залишено без змін постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.02.2011року за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про визнання незаконними та скасування рішень.

Відповідач до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у м. Алушта 06.05.2010р. було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці ФОП ОСОБА_2 - буфету "ІНФОРМАЦІЯ_1", розташованого за адресою: АДРЕСА_2

За результатами перевірки складено Акт перевірки № 000978, зареєстрований у ДПІ за №0144/0117/23/НОМЕР_1 від 18.05.2010р. відповідно до якого встановлені такі порушення: п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у галузі торгівлі, громадського харчування та послуг" №266/95-ВР від 06.07.1995р., ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995р. та ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 99/96-ВР від 23 березня 1996 р.

На підставі вказаного акту перевірки 19.05.2010р. відповідачем прийняті рішення про застосування фінансових санкцій №149/1670305827/23-30/144 на суму 4701,00 грн., рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001482308 на суму 22865,00 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001502308 від 19.05.2010 року на суму 320,00 грн.

Вказані рішення булі вручені відповідачу 19.05.2010р., про що свідчить підпис на корінцях рішень.

Таким чином, заборгованість відповідача складає 27886,00 грн.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2012р. у справі №2а-3766/11/18/0170 залишено без змін постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.02.2011року за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про визнання незаконними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №149/1670305827/23-30/144 від 19.05.2010 року на суму 4701,00 грн., рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.05.2010 року №0001482308 на суму 22865,00 грн.

Відповідно до вимог частині 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, встановлений судовим рішенням преюдиціальний факт, що рішення Джанкойської ОДПІ в АР Крим про застосування фінансових санкцій №149/1670305827/23-30/144 на суму 4701,00 грн. та №0001482308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 22865,00 грн. прийняті без порушення норм діючого законодавства, що дозволяє суду зробити висновок про правомірне стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 27566,00 грн.

Що стосується позовних вимог про стягнення з відповідача 320 грн. штрафних (фінансових) санкцій на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001502308 від 19.05.2010 року, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що при перевірці кафе відповідача у порушення ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1998 року, було встановлено факт здійснення торгівлі без одержання відповідних торгових патентів та ліцензій.

За здійснення операцій, передбачених 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1998 року, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого ч. 2 ст. 7 вищевказаного Закону, нараховуються штрафні (фінансові) санкції у розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням: 320 грн. (вартість торгового патенту за один календарний рік).

Таким чином, у зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у цій частині та стягнути з відповідача 320 грн. штрафних (фінансових) санкцій на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001502308 від 19.05.2010 року.

Приймаючи до уваги встановлені факти та досліджені обставини у справі, суд вважає позовні вимоги Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 27886,00 грн. підлягають задоволенню.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 якого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Під час судового засідання, яке відбулось 24.10.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 26.10.2012 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (97000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 27886,00 грн. заборгованості по штрафних санкціях за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», у тому числі:

- штрафні санкції у розмірі 22 865 грн.00 коп. за рішенням про застосування фінансових санкцій № 0001482308 від 19.05.2010р. - на розрахунковий рахунок № 31116104700130 в ГУ ДКСУ в Красногвардійському районі АРК МФО 824026 ЄДРГПОУ 37668678 отримувач УДКСУ в Красногвардійському районі АРК, код платежу 21080900;

- штрафні санкції у розмірі 4 701 грн. 00 коп. за рішенням про застосування фінансових санкцій № 149/1670305827/23-30/144 від 19.05.2010р.- на розрахунковий рахунок № 31114106700130 в ГУДКСУ в Красногвардійському районі АРК МФО 824026 ЄДРПІОУ 37668678 отримувач УДКСУ в Красногвардійському районі АРК, код платежу 21081100;

- штрафні санкції у розмірі 320 грн. 00 коп. за - рішенням про застосування фінансових санкцій № 0001502308 від 19.05.2010р - на розрахунковий рахунок № 31411541700131 в ГУДКСУ в Красногвардійському районі АРК МФО 824026 ЄДРПІОУ 37668678 отримувач УДКСУ в Красногвардійському районі АРК, код платежу 21080900. і

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.