УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2012 р. Справа № 23848/12/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.
суддів: Макарика В.Я., Обрізка І.М.,
за участю секретаря судового засідання: Шаблій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Ремонтно-інструментальний завод" на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.12.2011 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до Закритого акціонерного товариства "Ремонтно-інструментальний завод" про стягнення податкового боргу,-
встановив:
16.11.2011 року Державна податкова інспекця у Шевченківському районі м. Львова звернулася в суд з позовом до Закритого акціонерного товариства"Ремонтно-інструментальний завод" про стягнення заборгованості у розмірі 15 824, 16 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач, станом на 10.11.2011р., має заборгованість по податках та платежах перед бюджетом на загальну суму 15 824,16 грн., зокрема, по сплаті земельного податку з юридичних осіб.
Заборгованість щодо сплати земельного податку виникла внаслідок самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання, зазначеного у податковому розрахунку земельного податку №222 на 2011р., а саме, за період з 30.05.2011р., по 02.11.2011р.
Основним аргументом позивача є посилання на наявність у відповідача податкової заборгованості, яка виникла в результаті несплати узгодженого податкового зобов'язання, визначеного податковими повідомленнями-рішеннями від 06 квітня 2009 року №1/383 та від 08 травня 2009 року №2/467.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 29.12.2011 року адміністративний позов задоволено повністю. Стягнуто з Закритого акціонерного товариства «Ремонтно-інструментальний завод» ( 81070, Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Львівська, буд.55, ЄДРПОУ 32673479) до бюджету податковий борг в сумі 15 824,16 грн. (п»ятнадцять тисяч вісімсот двадцять чотири гривні 16 коп.).
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В судове засідання сторони не з'явились, хоча були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі та відповідно до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи наступні факти.
Закрите акціонерне товариство «Ремонтно-інструментальний завод» перебуває на обліку в органах державної податкової служби від 28.10.2003 за №520 (а.с.5).
Cтаном на 10.11.2011 року Закрите акціонерне товариство «Ремонтно-інструментальний завод» має заборгованість по податках та платежах перед бюджетом на загальну суму 15 824,16 грн., зокрема, по сплаті земельного податку з юридичних осіб.
Заборгованість щодо сплати земельного податку виникла внаслідок самостійно задекларованих сумподаткового зобов'язання, зазначеного у податковому розрахунку земельного податку №222 на 2011р., а саме, за період з 30.05.2011р., по 02.11.2011р.(а.с. 11).
Даючи правову оцінку покликанням апелянта на невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи та помилкове застосування норм матеріального права, колегія суддів виходить з таких міркувань.
Ч. 1 ст. 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Ст.96 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі зобов'язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Згідно ст. 15 Податкового Кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або проводять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів.
Нормативними приписами ст. 269 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Згідно ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи положення ст.57.1.Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строкую передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Окрім того, ст. 56.11. Податкового кодексу України, передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість щодо сплати земельного податку виникла внаслідок самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання, зазначеного у податковому розрахунку земельного податку №222 на 2011р., а саме, за період з 30.05.2011р., по 02.11.2011р.(а.с.11).
Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Львова з метою виконання вимог пп.6.2.1.п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (із наступними змінами та доповненнями), яким встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, на адресу відповідача було надіслано податкову вимогу від 06 квітня 2009 р. № 1/383 та другу податкову вимогу від 08 травня 2009р. №2/467 (а.с.10).
Всупереч заявленим вимогам, відповідачем не було вчинено жодних дій, спрямованих на повне чи часткове погашення податкового боргу.
Виходячи з системного аналізу чинного законодавства та матеріалів справи, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про те, що правомірність позовних вимог Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова підтверджено належними та допустимими доказами, тому судом першої інстанції позов задоволено правомірно.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, колегія суддів визнає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив обставини справи та ухвалив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційних скарг їх не спростовують, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними і необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
Керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Ремонтно-інструментальний завод" залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.12.2011 року по справі № 2а-13198/11/1370 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя І.В. Глушко
Судді В.Я. Макарик
І.М. Обрізко