Ухвала суду № 26520619, 09.10.2012, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2012
Номер справи
2а-1870/6771/12
Номер документу
26520619
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2012 р.Справа № 2а-1870/6771/12Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: П'янової Я.В.

Суддів: Зеленського В.В. , Чалого І.С.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 20.08.2012р. по справі № 2а-1870/6771/12

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах

до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс"

про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс", в якому просив суд стягнути з відповідача на користь УПФУ в м. Сумах борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за липень 2012 року в сумі 45546,75 грн.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 20.08.2012 р. адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - задоволено.

Стягнуто з Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" (вул. Харківська, 113, м. Суми, 40024, код 03328540, МФО 337966, р/р 260087901 в СФ ВАТ КБ "Хрещатик") на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (вул. Харківська, 35, м. Суми, 40024, код 37429970, МФО 337568, р/р 25602318277 СОУ АТ "Ощадбанк") борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 45546,75 грн. (сорок п'ять тисяч п'ятсот сорок шість грн. 75 коп.).

Не погодившись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а саме: ст.ст. 19, 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.

Сторони в судове засідання не з'явились, були повідомлені належним чином про дату, час та місце слухання справи.

Суд апеляційної інстанції розглядає справу відповідно до ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Судом першої інстанції встановлено, що Комунальне підприємство Сумської міської ради "Електроавтотранс" є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки на момент розгляду справи відповідачем суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в загальному розмірі 45546,75 грн., залишаються не відшкодованими, суд, враховуючи п. 6.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на таке.

Відповідно до пункту 2.1 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 8-2 від 30 квітня 2002 року основними завданнями управління є облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування, збирання та акумулювання в районі (місті) страхових внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сумах як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначені принципи, засади і механізми функціонування загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формується за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за його рахунок видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Підприємства та організації, до них відноситься і відповідач, з коштів, призначених на оплату праці, повинні вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Пункт 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року, зазначає, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Зі змісту наведеної норми Інструкції вбачається, що обов'язок оплатити суму різниці в пенсіях є безумовним і його виконання не поставлено в залежність від наявності або відсутності коштів (прибутку) у платника.

Як вбачається з розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б""з"ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", сума витрат, що підлягає відшкодуванню відповідачем за списком № 2 за липень 2012 року складає 45546,75 грн. (а.с. 4-7). Розрахунок отриманий відповідачем, про що свідчить підпис на розрахунку від 04.07.2012 (а.с. 4).

У зв'язку з порушенням відповідачем строків відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за липень 2012 р. утворилася заборгованість в розмірі 45546,75 грн.

Відповідач фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"відповідно до пунктів "б""з"статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", станом на час розгляду справи не сплатив.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про задоволення позовних вимог.

З огляду на викладене, колегія суддів апеляційної інстанції підтверджує, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.

У відповідності до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 20.08.2012р. по справі № 2а-1870/6771/12 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя (підпис)П'янова Я.В.Судді(підпис) (підпис) Зеленський В.В. Чалий І.С. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: П'янова Я.В.