Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
17 жовтня 2012 р. №2а-4264/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді - Ізовітової - Вакім О.В.,
при секретарі судового засідання - Шевчук А.В.,
за участю: представника позивача - Карамишевої Л.Є.,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд: стягнути з ОСОБА_3 на користь позивача зайво перераховану суму 28250,56 грн. за договорами про надання дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.
Представник позивача - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову у зв'язку з його необґрунтованістю та безпідставністю.
В обґрунтування поданих заперечень відповідач послався на той факт, що раніше проведеною перевіркою достовірності поданих роботодавцем ФО-П ОСОБА_3 даних для визначення розміру дотацій та порядку її використання, яка була проведена заступником начальника відділу взаємодії з роботодавцями Харківського міськрайонного центру зайнятості ОСОБА_4 (за результатами якої було складено акт перевірки №129 від 30.04.2009 року), не встановлено порушень з боку відповідача.
Відповідач вказує, що питання про можливість надання роботодавцю дотацій здійснюється комісією, створення якої ініціює робочий орган виконавчої дирекції Фонду. Рішення, після ретельного вивчення наданих заявок комісією та керівництвом Центру зайнятості та перевірок достовірності наданих відомостей, неодноразово приймалися, посадовими особами Фонду, на підставі чого укладались договори на створення робочих місць з ФОП ОСОБА_3 та на протязі майже року належним чином виконувались з боку ХМЦЗ.
Відповідач вважає, що позивачем не підтверджено наявності в діях відповідача порушення п.6 "Порядку надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих міст для працевлаштування безробітних", не надано документального підтвердження наявності цього порушення, та не надано доказів зайвого перерахування грошових коштів за договорами про надання дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, Фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце, у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік. Можливості та обсяги надання дотацій визначаються правлінням Фонду виходячи з фінансового стану Фонду.
Порядок надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце, встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики за погодженням з правлінням Фонду, та затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України №1 від 10.01.2001р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2001р. за №75/5266.
Дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб; додаткове робоче місце - це робоче місце, на яке прийнята на постійну роботу особа за направленням державної служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних за умови відсутності у роботодавця скорочення чисельності працюючих за професією (спеціальністю), за якою працевлаштовується безробітний (для фізичних осіб - підприємців - за умови використання ним найманої праці), протягом останніх 3 місяців.
Дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні не менше 1 місяця (п.4 Порядку).
Згідно вимог пункту 7 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних", дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць.
Положеннями пункту 10 вищевказаного Порядку, розгляд питання про можливість надання роботодавцю дотацій здійснюється комісією, створення якої ініціює робочий орган виконавчої дирекції Фонду, у складі представників виконавчої дирекції Фонду, районних або міських державних адміністрацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, професійних спілок (за згодою), на підставі:
1) інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) за формою 3-ПН або листа роботодавця про його попередню згоду на працевлаштування безробітного;
2) письмової згоди роботодавця на направленні на працевлаштування з наданням дотації роботодавцю для прийняття на роботу на відповідне робоче місце безробітного за направленням служби зайнятості з умовою надання дотації. Зразок направлення на працевлаштування з наданням дотації роботодавцю додається (додаток 1);
3) довідки роботодавця про відсутність скорочення на підприємстві протягом останніх 3 місяців чисельності (штату) працівників за професією (спеціальністю), на яку працевлаштовується безробітний, а для фізичних осіб - підприємців - довідки про використання найманої праці протягом останніх 3 місяців, що підтверджується центром зайнятості, а в разі працевлаштування безробітних з числа інвалідів - довідки про виконання ним нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів на дату звернення;
4) відомостей центру зайнятості про перебування у нього на обліку роботодавця як платника внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не менше 3 місяців та про відсутність на дату звернення (дата подання письмової згоди роботодавця на направленні на працевлаштування безробітного): заборгованості щодо сплати страхових внесків до Фонду; нарахованої пені; фінансових санкцій за порушення норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Закону України "Про зайнятість населення".
Відповідно до п.11 Порядку, рішення про надання роботодавцю дотації з урахуванням висновків комісії, які мають рекомендаційний характер, приймається директорами районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду, за місцем перебування на обліку роботодавця як платника внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - центри зайнятості).
Розгляд питання про можливість працевлаштування безробітного з наданням роботодавцю дотації здійснюється директором центру зайнятості протягом 5 календарних днів після отримання висновку комісії. У разі прийняття позитивного рішення роботодавцю протягом 5 календарних днів направляється проект договору між центром зайнятості та роботодавцем про працевлаштування безробітного з наданням дотації (п.12 Порядку).
Судом встановлено, що між фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 та Харківським міськрайонним центром зайнятості м.Харкова, правонаступником якого є Харківський міський центр зайнятості, укладені договори про надання роботодавцю дотації на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітних ОСОБА_5 - договір №201108081300197 від 14.08.2008р., ОСОБА_6 - договір №201108112600335 від 26.11.2008р.; ОСОБА_7 - договір №201108121000355 від 10.12.2008р.; ОСОБА_8 - договір №201108122900410 від 29.12.2008р.; ОСОБА_9 - договір №201108122900411 від 29.12.2008р.
Відповідно до пункту 4.1 Догорів щодо надання дотації роботодавцю на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітних центром зайнятості перераховані кошти: платіжним дорученням №1954 від 26 серпня 2008р., платіжним дорученням №2277 від 29 вересня 2008р., платіжним дорученням №2666 від 30 жовтня 2008р., платіжним дорученням №2979 від 25 листопада 2008р., платіжним дорученням №13 від 13 січня 2009р., платіжним дорученням №274 від 23 лютого 2009р., платіжним дорученням №865 від 28 квітня 2009р., платіжним дорученням №883 від 28 квітня 2009р., платіжним дорученням №580 від 24 березня 2009р.
Відповідно до абз. 4 пункту 6 Порядку, кількість осіб на підприємствах, в установах, організаціях та у фізичних осіб, які працюють протягом першого року дії договору про працевлаштування безробітних з наданням дотації, на день звернення роботодавця щодо надання дотації (дата надання письмової згоди роботодавця на направленні на працевлаштування безробітного або листа роботодавця про його попередню згоду на працевлаштування безробітного) не повинна перевищувати 50 відсотків загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами.
З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, законного використання дотацій роботодавцями Харківським обласним центром зайнятості до управління Пенсійного фонду України та Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова направлені запити, щодо надання відповідної інформації про кількість працюючих на дату звернення.
На підставі одержаної інформації від Управління пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова №11786-27/03 від 26.06.2009р. та Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова №13035/10/17-104 від 31.07.2009р., Харківським міським центром зайнятості встановлено порушення п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №1 від 10.01.2001р., який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 січня 2001р. за №75/5266.
З наявних в матеріалах справи документів вбачається, що до ФО-П ОСОБА_3 працевлаштовані безробітні за вказаними договорами в порушення п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних", тобто на дату звернення кількість осіб, які працюють у роботодавця протягом першого року дії договору про працевлаштування безробітних з наданням дотації, перевищує 50% загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами.
На дату працевлаштування ОСОБА_5, на 15.08.2008р., за даними податкової інспекції у другому кварталі у відповідача працювали: ОСОБА_10 - дата працевлаштування 11.12.2007р. (дотація); ОСОБА_11 - (код НОМЕР_1), дата працевлаштування 12.12.2007р. (дотація); ОСОБА_12 - (код НОМЕР_2), дата працевлаштування 04.01.2008р. (дотація); ОСОБА_13 - (код НОМЕР_3), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_14 - (код НОМЕР_4), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація).
Таким чином, відповідачем порушено п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" в частині перевищення 50 відсотків загальної чисельності працівників, з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами. Так, на день звернення у відповідача працювало 6 осіб. Виходячи з розрахунку: 6 осіб х 50% становить 3 особи - всі 6 осіб працевлаштовані з наданням дотації, що перевищує 50% загальної чисельності працівників.
На дату працевлаштування ОСОБА_15, на 01.12.2008р., за даними податкової інспекції у 2 кварталі у відповідача працювали: ОСОБА_10 - дата працевлаштування 11.12.2007р. (дотація); ОСОБА_11 - (код НОМЕР_1), дата працевлаштування 12.12.2007р. (дотація); ОСОБА_12 - (код НОМЕР_2), дата працевлаштування 04.01.2008р. (дотація); ОСОБА_13 - (код НОМЕР_3), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_14 - (код НОМЕР_4), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_16 - (код НОМЕР_5), дата працевлаштування 15.08.2008р. (дотація).
Таким чином, порушено п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" в частині перевищення 50% загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами, а саме на день звернення у відповідача працювали 7 осіб. Розрахунок: 7 осіб х 50 % становить 3 особи, а в даному випадку всі 7 осіб працевлаштовані з наданням дотації, тобто також перевищено 50%.
На дату працевлаштування ОСОБА_7, на 15.12.2008р., за даними податкової інспекції у 2 кварталі працювали: ОСОБА_12 - (код НОМЕР_2),дата працевлаштування 04.01.2008р. (дотація); ОСОБА_13 - (код НОМЕР_3), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_14 - (код НОМЕР_4), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_16- (код НОМЕР_5), дата працевлаштування 15.08.2008р. (дотація); ОСОБА_17- (код НОМЕР_6), дата працевлаштування 01.12.2008р. (дотація).
Таким чином, порушено п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" в частині перевищення 50 відсотків загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами, а саме на день звернення у відповідача працювали 6 осіб. Розрахунок: 6 осіб х 50% становить 3 особи, із яких всі 6 осіб працевлаштовані з наданням дотації, тобто перевищено 50%.
На дату працевлаштування ОСОБА_8 , на 30.12.2008р., за даними податкової інспекції у 2 кварталі працювали: ОСОБА_12 - (код НОМЕР_2),дата працевлаштування От.02.2008р. (дотація); ОСОБА_13 - (код НОМЕР_3),дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_14 - (код НОМЕР_4),дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_16- (код НОМЕР_5),дата працевлаштування 15.08.2008р. (дотація); ОСОБА_17 - (код 209160 І 396), дата працевлаштування 01.12.2008р. (дотація); ОСОБА_7 - (код НОМЕР_7), дата працевлаштування 15.12.2008р. (дотація).
Таким чином, порушено п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" в частині перевищення 50 відсотків загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані а новими договорами, а саме на день звернення у відповідача працювали 7 осіб. Розрахунок: 7 осіб х 50% становить 3 особи, із яких всі 7 осіб працевлаштовані з наданням дотації, тобто перевищено 50%.
На дату працевлаштування ОСОБА_18, на 30.12.2008р., за даними податкової інспекції у 2 кварталі працювали: ОСОБА_12 - (код НОМЕР_2), дата працевлаштування 04.01.2008р. (дотація); ОСОБА_13 - (код НОМЕР_3), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_14 - (код НОМЕР_4), дата працевлаштування 01.02.2008р. (дотація); ОСОБА_16 - (код НОМЕР_5), дата працевлаштування 15.08.2008р. (дотація); ОСОБА_17 - (код НОМЕР_6), дата працевлаштування 01.12.2008р. (дотація); ОСОБА_7 (код НОМЕР_7), дата працевлаштування 15.12.2008р. (дотація).
Таким чином, порушено п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" в частині перевищення 50 відсотків загальної чисельності працівників з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами, а саме на день звернення у відповідача працювало 7 осіб. Розрахунок: 7 осіб х 50% становить 3 особи, із яких всі 7 осіб працевлаштовані з наданням дотації, тобто перевищено 50 %.
Харківським міським центром зайнятості, на підставі документів одержаних з Управління пенсійного фонду України та Державної податкової інспекції, здійснено розрахунок суми наданих дотацій ФО-П ОСОБА_3, які підлягають відшкодуванню: за договором №201108081300197 від 14.08.2008р. щодо працевлаштування безробітної ОСОБА_5 - в розмірі 10886,55 грн.; за договором №201108112600335 від 26.11.2008р. щодо працевлаштування безробітної ОСОБА_6 - в розмірі 4882,75 грн.; за договором №201108121000355 від 10.12.2008р. щодо працевлаштування безробітного ОСОБА_19 - в розмірі 4155,03 грн.; за договором №201108122900410 від 29.12.2008р. щодо працевлаштування безробітної ОСОБА_8 - в розмірі 3329,90 грн.; за договором №201108122900411 від 29.12.2008р. щодо працевлаштування безробітної ОСОБА_9 - в розмірі 3329,90 грн., у зв'язку з чим зайво перерахована сума дотації ФО-П ОСОБА_3 складає 26584,13 грн.
Вирішуючи спірні правовідносини по суті суд враховує, що відповідальність за порушення умов, порядку надання та використання дотації визначена пунктами 14 - 18 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних".
Згідно пункту 15 вказаного Порядку, роботодавець несе відповідальність за забезпечення гарантії зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотації, достовірність даних, що є підставою для визначення розміру дотації, та використання дотації.
У разі недостовірності поданих роботодавцем даних роботодавець повинен відшкодувати Фонду суму заподіяної шкоди з урахуванням індексації на рівень інфляції. У разі порушення гарантій зайнятості осіб та використання дотації з порушенням законодавства роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції.
Положеннями пункту 16 Порядку визначено, що рішення про відшкодування коштів роботодавцем приймається директором центру зайнятості і оформляється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність повернути кошти протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення.
У разі неможливості вручення повідомлення про необхідність повернути кошти з підстав, передбачених абзацом першим пункту 132 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 №1155, відмови роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
На виконання вимог Порядку, Харківським міським центром зайнятості виданий наказ №132 від 10.10.2009р. "Про відшкодування зайво перерахованої дотації роботодавцям у 2008 році" щодо необхідності повернення роботодавцями коштів у зв'язку з встановленим порушенням п.6 "Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" з урахуванням індексації на рівень інфляції.
Харківським міським центром зайнятості на адресу ФО-П ОСОБА_3 надісланий лист з повідомленням від 05.10.2009р. №3475, в якому пропонувалось повернути суму дотації та кошти з урахуванням індексації на рівень інфляції в розмірі 28250,56 грн.
На час розгляду справи кошти в сумі 28250,56 грн. ФОП ОСОБА_3 службі зайнятості не відшкодовані.
Посилання відповідача як на підставу неправомірності доводів Харківського міського центру зайнятості щодо встановлених порушень на той факт, що раніше проведеною перевіркою, за результатами якої складено акт перевірки №129 від 30.04.2009 року, не встановлено порушень з боку відповідача, суд вважає необґрунтованим.
З огляду на вимоги "Порядку надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №1 від 10.01.2001р., який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 січня 2001р. за №75/5266, позивач після проведення планової перевірки ФОП ОСОБА_3, не позбавлений можливості прийняти рішення у формі наказу про відшкодування коштів роботодавцем, у разі надходження до органу інформації, яка підтверджує недостовірність раніше поданих роботодавцем даних.
Також суд враховує, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 24.11.2011 року по справі №2а-13713/11/2070, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.05.2012 року, у задоволенні адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості про визнання недійсним наказу та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За таких обставин, правомірність винесення Харківським міським центром зайнятості наказу №132 від 10.10.2009р. підтверджується судовими рішеннями, які набрали законної сили.
Крім того, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2010 року по справі №2а-3138/10/2070, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2011 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06 липня 2011 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Харківського міського центру зайнятості про стягнення суми боргу за укладеними договорами про надання дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних у розмірі 26161,00 грн. та пені 191,08 грн., відмовлено у повному обсязі.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, та з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 підлягає стягненню на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості зайво перерахована суму 28250,56 грн. за договорами про надання дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.
Відповідно із вимогами частини 4 статті 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8-14, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6, адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_8 в ФБ АКІБ "Укрсіббанк" м. Харків, МФО 351005) зайво перераховану суму 28250.56 грн. (двадцять вісім тисяч двісті п'ятдесят гривень п'ятдесят шість копійок) за договорами про надання дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (код ЄДРПОУ 36224721, юридична адреса: 61013, м. Харків вул.Шевченка, 137-А, р/р 37177300802007 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 22.10.2012 року.
Суддя Ізовітова-Вакім О.В.