Постанова № 26468739, 02.10.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2012
Номер справи
2а-2834/12/0970
Номер документу
26468739
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" жовтня 2012 р. Справа № 2а-2834/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Микитюка Р.В.

при секретарі Дущак С.М.

за участю представника позивача Токара В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Калуської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області Державної податкової служби

до відповідача: Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради

про стягнення заборгованості в сумі 1190,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Калуська об'єднана державна податкова інспекція Івано-Франківської області Державної податкової служби (надалі-позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради (надалі-відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1190,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 30.07.2012 року за КП "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради згідно даних карток особових рахунків, що обліковуються в податковій інспекції рахується податковий борг в сумі 1190,00 грн., а саме за штрафними (фінансовими) санкціями по платежу з податку на прибуток, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 21.03.2012 року №0001001501, прийнятого на підставі акту камеральної перевірки податкової звітності податку на прибуток від 06.03.2012 року №421/1501/36894559.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (рекомендованим). Своїм правом на подання письмового заперечення проти позову відповідач не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за відсутності представника відповідача на адресу суду від відповідача не надходило.

За змістом частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону від 17.11.2011 року) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Судом, за умови належного повідомлення відповідача про розгляд справи у відповідності до вимог частини 3 статті 33 та частини 3 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 коментованого Кодексу.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні та подані докази, судом встановлено наступне.

Комунальне підприємство "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради зареєстроване як суб'єкт господарської діяльності юридична особа 01.02.2010 року та взято на облік як платник податків Калуською оДПІ.

06.03.2012 року працівниками Калуської оДПІ проведено камеральну перевірку податкової звітності податку на прибуток Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради

В результаті перевірки встановлено подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток з порушенням граничного строку подання: за І півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 року, І квартал 2011 року, ІІ квартал 2011 року, ІІ-ІІІ квартал 2011 року, ІІ-ІV квартал 2010 року, І півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік, І квартал 2011 року, ІІ квартал 2011 року, ІІ-ІІІ квартал 2011 року, ІІ -ІV квартал 2011 року. (а.с.14).

На підставі акту перевірки начальником Калуської оДПІ Івано-Франківської області Державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення від 21.03.2012 року за №0001001501 на суму 1190,00 грн. (штрафні санкції). (а.с.8).

Відповідно до довідки Калуської оДПІ Івано-Франківської області Державної податкової служби від 30.07.2012 року №2976/10/190 податковий борг відповідача становить 1190,00 грн.

Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, пов'язані з обчисленням і сплатою податків.

Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року в статті 1 визначено податковий борг (недоїмка) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Штрафна санкція (штраф) -це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно п.17.1.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум (п.17.3 ст.17 даного Закону).

Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 згаданого Закону на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було порушено строки подання розрахунків по сплаті податку на прибуток підприємств комунальної форми власності. За вказані порушення до відповідач застосовано штрафні санкції на суму 1190,00 гривень.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Однак, суми штрафних (фінансових) санкцій за платежем податок на прибуток вартість, відповідачем в установлені чинним законодавством терміни в повному обсязі не сплачено.

За змістом п.п. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, визнається сумою податковою боргу платника податків.

На виконання ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»24.04.2001 року податковим органом було надіслано податкову вимогу №63/571/10/190, проте податковий борг платником податків не погашено.

Податковий борг відповідача в розмірі 1190,00 грн. підтверджується, актом камеральної перевірки податкової звітності від 06.03.2012 року №421/1501/36894559, корінцем податкового повідомлення-рішення від 21.03.2012 року за №0001001501 на суму 1190,00 грн., довідкою Калуської оДПІ від 30.07.2012 року №2976/10/190, податковою вимогою та іншими матеріалами справи. (а.с.6-10).

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити суму податкового боргу. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Суд погоджується із доводами представника позивача про те, що фактичне стягнення податкового боргу необхідно здійснити за положеннями Податкового кодексу України, який вступив у дію із 01.01.2011 року.

Вирішуючи питання про необхідність застосування положень пунктів 95.3. 95.4., статті 95 Податкового кодексу України у повному їх змісті у даних спірних відносинах суд зазначає, що позовні вимоги про стягнення із відповідача наявного у нього податкового боргу за правилами вказаної статті Кодексу підлягають задоволенню, виходячи із наступних правових позицій.

Відповідно до вимог пунктів 95.3., 95.4. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Суд, виходячи із системного аналізу наведених положень Кодексу, прийшов до висновку про те, що існують усі підстави для погашення податкового боргу відповідача шляхом стягнення коштів, з рахунку у банку, обслуговуючому такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить платнику податків.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради, 77300, вул. Івана Франка, 1, м. Калуш, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 36894559 в доход Державного бюджету України заборгованість в сумі 1190,00 грн. (одна тисяча сто дев'яносто гривень) з рахунків у банках, що обслуговують такого платники податків та за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Микитюк Р.В.

Постанова складена в повному обсязі 08.10.2012 року.