Постанова № 26468384, 16.10.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2012
Номер справи
0670/5610/12
Номер документу
26468384
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 0670/5610/12

категорія 10.1

16 жовтня 2012 р. час прийняття: 10 год. 10 хв. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Коростенської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стожари" про стягнення заборгованості,-

встановив:

Коростенська міська виконавча дирекція Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стожари", в якому з врахуванням позовних вимог просить стягнути заборгованість у сумі 6798,03 грн.

Представник позивача в судовому засіданні просив справу розглядати в письмовому провадженні.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не надав.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За наведених обставин суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Стожари" як платник страхових внесків, перебуває на обліку в Коростенській міській виконавчій дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Як страхувальник відповідач, відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001, № 2240-III зобов’язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ст. 28 вказаного Закону страховик зобов'язаний: здійснювати контроль за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхувальником страхових внесків, а також обґрунтованістю проведених ним витрат страхових коштів.

Страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Пунктами 2, ч. 1 ст. 30 вказаного Закону передбачено, що за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено. що Товариством з обмеженою відповідальністю "Стожари" подано до Коростенської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витрат, зумовлених похованням за 1 півріччя 2012 року (а.с. 5).

12 квітня 2012 року позивачем проведено перевірку по сплаті відповідачем коштів до фонду. За результатами перевірки позивачем винесено рішення № 34 від 27 квітня 2012 року (а.с. 10) про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на загальну суму 9261,00 грн. Внаслідок несплати страхувальником вказаних коштів рішенням № 39 від 28 травня 2012 йому нараховано пеню та фінансові санкції в сумі 1037,03 грн. (а.с. 11-12)

Внаслідок часткової сплати боргу на час розгляду справи його сума складає 6498,03 грн.

Відповідно до п. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Доказів про погашення заборгованості суду не надано.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими.

На підставі викладеного, керуючись статтями 23, 94, 128, 162, 163 КАС України, суд, -

постановив:

Позов Коростенської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стожари" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Стожари" (код ЄДРПОУ 22058649) на користь Коростенської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25605002596002 в ПАТ КБ "Надра", МФО 380764, код ЄДРПОУ 26091709) заборгованість у сумі 6798 (шість тисяч сімсот дев'яносто вісім) грн. 03 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Єфіменко О.В.