КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
05 вересня 2012 року Справа № 1170/2а-2568/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомІнспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській областідоФізичної особи -підприємця ОСОБА_1простягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу,-
ВСТАНОВИВ:
До Кіровоградського окружного адміністративного суду звернулась Інспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області з адміністративним позовом до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 6800,00 грн.
Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 20.08.2012 року (а.с.26), станом на 05 вересня 2012 року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду відповідачем подано не було.
Відповідно ч. 1 ст.26 Закону України «Про захист прав споживачів»спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи а Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів.
Пунктом 1 Положення про Інспекцію з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області, затвердженого Держспоживінспекцією України 29.11.2011 року, визначено, що Інспекція з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області (далі
по тексту Держспоживінспекція у Кіровоградській області) є територіальним органом з питань захисту прав споживачів.
Пунктом 4.1. Положення визначено, що Держспоживінспекція у Кіровоградській області, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд.
Засади рекламної діяльності в Україні, а також відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, регулюються Законом України від 03.07.1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу».
Згідно з частиною п'ятою статті 8 Закону України від 03.07.1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу», реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.
Відповідно до частини першої статті 27 Закону України від 03.07.1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу», особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Таким чином, згідно з підпунктом 4 пункту 1 частини другої статті 27 Закону України від 03.07.1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу», відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами.
Згідно пункту 1 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року № 693 (далі - Порядок № 693) регулює питання накладення уповноваженими особами Держспоживінспекції та її територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав).
Пунктом 2 Порядку № 693 передбачено, що штрафи відповідно до статті 27 Закону України «Про рекламу»накладаються у таких розмірах: п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами - на рекламодавців, винних у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; наданні виробнику реклами недостовірної інформації, необхідної для її виготовлення; замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами; порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо вона розповсюджується ними самостійно.
Керуючись вимогами пункту 11 Порядку № 693, 23.04.2012 року в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області на підставі протоколу №000070 від 23.04.2012 року прийнято рішення №000070 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно ФОП ОСОБА_2 (а.с. 13-14).
23.04.2012 року на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено повідомлення про розгляд справи щодо порушення законодавства про рекламу на 10.05.2012 року о 10 годині, що вручено ФОП ОСОБА_3 25.04.2012 року (а.с. 15).
ФОП ОСОБА_2 на вказану дату не з'явився, тому розгляд справи відбувся за його відсутності.
За наслідками розгляду справи було прийнято рішення №000070 від 14.05.2012 року про накладення штрафу на ФОП ОСОБА_2 за порушення законодавства про рекламу у розмірі 6800 грн.
Рішення відповідач отримав 23.05.2012 року, яке не оскаржив та в добровільному порядку не сплатив.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 штраф у розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31114115700002 УДК у м. Кіровоград, МФО 823016, код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 24060300, банк одержувача ГУДКУ у Кіровоградській області).
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Р.В. Жук