Постанова № 26430090, 04.09.2012, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2012
Номер справи
2а-3263/12/1470
Номер документу
26430090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04.09.2012 р. Справа № 2а-3263/12/1470

м. Миколаїв

15:15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Єрзікова О.М.,

представника позивача: Лагути В.А.,

відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1,55000 простягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за 2011 рік в сумі 7802,78 грн., В С Т А Н О В И В:

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі -Фонд або позивач) звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач) адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»в сумі 7802,78 грн., з яких 7715 грн. -сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання Підприємством у 2011 році нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, 87,78 грн. -пеня.

В судовому засіданні представник позивача вимоги адміністративного позову підтримав; відповідач проти позову заперечувала з посиланням на те, що нею було вжито всіх необхідних заходів для працевлаштування у 2011 році інваліда. На підтвердження цього відповідач надала копії звітів про наявність вакансій (форма № 3-ПН), що подавались нею до Южноукраїнського міського центру зайнятості а також текст оголошення в газеті «Контакт»від 08.10.2011.

Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 04.09.2012 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши пояснення представника позивача і відповідача, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення позову.

Відповідно до статті 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(надалі -Закон № 875) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Згідно зі статтею 20 Закону № 875підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, що обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

19.03.2012 відповідач подала Фонду Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік, в якому зазначила таке. Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) - 14; середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) -0; кількість інвалідів -штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(осіб)-1; середньорічна заробітна плата штатного працівника -15430,21 грн.; сума адміністративно-господарських санкцій -7715,11 грн. (ар. с. 5).

Відповідач суму адміністративно-господарських санкцій не сплатила, що стало підставою для звернення позивача до суду.

Відхиляючи доводи відповідача, суд виходив з такого. Як вказано у частині 2 статті 218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. Звіти про наявність вакансій свідчать про те, що робоче місце для працевлаштування інваліда існувало лише протягом трьох місяців 2011 року (жовтень-грудень). Оголошення про наявність вакансії відповідач подала у жовтні 2011 року. Крім того, як свідчить копія листа Южноукраїнського міського центру зайнятості від 04.05.2012 № 03-10/1222 (ар. с. 7), 29.09.2011 інваліду ОСОБА_3 було видано направлення (відповідно до звіту відповідача від 28.09.2011), але вказана особа не була працевлаштована через те, що вакансія була зайнята. Враховуючи це, суд критично ставиться до тверджень відповідача про вжиття усіх залежних від неї заходів для забезпечення працевлаштування інваліда.

Позивач визначив суму пені за період з 18.04.2012 по 13.06.2012 -87,78 грн. (ар. с. 6).

На думку суду, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, 55000 (банківські реквізити: р/р НОМЕР_2, банк - Южноукраїнське Центральне відділення «ПриватБанк», МФО - 326610, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, Миколаїв, 54001 (р/р 31218230700006, банк отримувач - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО - 826013, код ЄДРПОУ 37992781) адміністративно-господарські санкції та пеню за 2011 рік в сумі 7802,78 грн.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В. Птичкіна

Постанова оформлена у відповідності до статті163 КАС України

та підписана суддею 05 вересня 2012 року.