ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 жовтня 2012 року № 2а-16406/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Таксі-Каштан", за участі Прокуратури м. Києва, Прокуратури Святошинського району м. Києва про стягнення заборгованості
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Таксі-Каштан" про стягнення заборгованості в сумі 12 954 284,20 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем в супереч вимог ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»не сплачено штрафні санкції.
Відповідач -товариство з обмеженою відповідальністю «Таксі Каштан»- заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи.
Представники прокуратури м. Києва та прокуратури Святошинського району м. Києва судовому засіданні просили задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою від 28.12.2010 задоволено клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову та заборонено ТОВ «Таксі-Каштан»на час вирішення адміністративного позову вчиняти дії з відчуження чи передачі в інший спосіб майнових прав активів ТОВ «Таксі-Каштан».
Ухвалою суду від 18.02.2011 зупинено провадження у справі № 2а-16406/10/2670 до вирішення адміністративної справи № 2а-185/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Таксі-Каштан" до Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва про скасування повідомлення - рішення № 0002892330 від 20.07.2010 та набрання рішенням у вказаній справі законної сили.
21.02.2011 до суду надійшло клопотання про збільшення позовних вимог, яке обґрунтовано тим, що рішення Державної податкової адміністрації України скасовано рішення Державної податкової адміністрації у України в м. Києві та рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва від 10.07.2010 №0002592330 залишено без змін.
Ухвалою від 16.08.2012 провадження у справі № 2а-16406/10/2670 поновлено та призначено судове засідання.
30.08.2012 в судовому засіданні судом відмовлено у прийнятті заяви про збільшення позовних вимог, також ухвалено про продовження розгляду справи в письмовому провадженні.
Ухвалою від 21.09.2012 прийнято до вирішення заяву позивача про збільшення позовних вимог та справу №2а-16406/10/2670 до судового розгляду в судовому засіданні.
На виконання вимог зазначеної вище ухвали відповідачу поштовим повідомленням за місцем реєстрації направлено копію заяви про збільшення позовних вимог. Поштове повідомлення повернулось до суду без вручення з відміткою «за зазначеною адресою не має».
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча бав належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заслухавши пояснення сторін, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд,
В С Т А Н О В И В:
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва було проведено планову перевірку ТОВ "Таксі-Каштан" з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, і наявності торгових патентів та ліцензій, якою встановлено порушення позивачем п. 1, п.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995, № 265/95-ВР (надалі по тексту Закону України №265).
За результатами перевірки складено акт від 06.07.2010 р. №0535/26/57/23/31720606, на підставі висновків якого ДПІ у Святошинському районі м. Києва прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.07.2010 р. №0002592330.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням 16.08.2010 року ТОВ "Таксі-Каштан" подано скаргу до Державної податкової адміністрації у м. Києві на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.07.2010 року №0002592330 Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва.
Державною податковою адміністрацією м. Києві було прийнято Рішення про результати розгляду скарги, відповідно до якого було частково скасовано рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 20.07.2010 року № 0002592330 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 215 560,00 гри., в іншій частині рішення залишено без змін, тобто сума штрафної фінансової санкції, що підлягає сплаті до державного бюджету складає 12 954 284,20 грн.
Проте, 27.10.2010 року ТОВ "Таксі-Каштан" подало скаргу до Державної податкової адміністрації України на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.07.2010 року №0002592330 Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва.
Державною податковою адміністрацією України було прийнято рішення від 10 грудня 2010 року, залишено без змін рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 20.07.2010 року № 0002592330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ "Таксі Каштан" з урахуванням рішення ДПА у м. Києві від 29.09.2010 року №5170/10/25-214, а скаргу ТОВ "Таксі Каштан" без задоволення.
З аналізу викладеного вбачається, що відповідач має заборгованість в розмірі в сумі 13169844,20 грн., яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 20.07.2010 року № 0002592330
Згідно ст. 15 Закону України №265, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України №265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пунктом 2 ст. 3 Закону України №265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до ст. 2 Закону України №265, реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Відповідно до пунктів 9, 12 статті 3 Закону України №265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій" від 18.02.2002р. № 199, усі режими роботи реєстратора розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. У разі, коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то відповідно і фіскальні чеки не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути у ввімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов'язковим.
Як вбачається з акту перевірки від 06.07.2010, під час перевірки встановлено, що ТОВ «Таксі-Каштан»за період з 01.03.2009 по 11.05.2010 розрахункові операції на загальну суму 378 340,81 грн. проводились без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО), а саме із виписуванням прибуткових касових ордерів.
Також, під час перевірки встановлено, що на підприємстві зареєстровано 58 РРО (таксометрів) з яких 55 не використовуються з моменту видачі ліцензії (18.12.2008 р.). таксометр №2657004190 використовується з 14.01.2009 р., таксометр №2657004201 використовується з 23.05.2009 р., таксометр № 2657004202 використовується з 30.09.2009 р. Підприємством не забезпечено друк щоденних фіскальних звітних чеків (Z -звітів) в книгах обліку розрахункових операцій (КОРО) до вказаних у переліку РРО в кількості 33 171. На підставі викладеного позивач дійшов висновку про порушення відповідачем вимог п. 1ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Державною податковою адміністрацією України надано роз'яснення від 22.12.2008 р. №26818/7/23-7017 згідно яким, у разі встановлення факту не виконання щоденного друку фіскального чеку на реєстраторі розрахункових операцій або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція за кожне порушення згідно п. 4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями).
Пунктом 1 статті 17 Закону України №265 передбачено у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Суд звертає увагу, що відповідач факт порушень виявлених під час проведення перевірки не заперечував.
Судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.04.2011 по справі №185/11/2011 за позовом ТОВ «Таксі-Каштан»до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва, за участі Прокурора Святошинського району м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення від 20.07.2010 №0002892330, відмовлено в задоволенні позовних вимог. Постанова суду набрала законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи викладене, висновок Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про порушення відповідачем вимог п. 1ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та правомірність винесеного позивачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.07.2010 №0002892330 не потребує повторного доказування.
Згідно ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Враховуючи, що на час вирішення справи в суді відсутні докази сплати відповідачем штрафних санкцій на загальну суму 13169844,20 грн., суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні", Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна; звертаються до суду в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи, що доказів погашення Відповідачем штрафних санкції в сумі 12 954 284,20 грн. суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Таксі-Каштан" заборгованість в сумі 13 169 844 (тринадцять мільйонів сто шістдесят дев'ять тисяч вісімсот сорок чотири) грн. 20 коп. на розрахунковий рахунок №31110104700009; УДК у Святошинському районі м. Києва, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код 26077945.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя В.І. Келеберда