ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 серпня 2012 р. Справа №2а-7937/12/0170/10
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Ждан В.Є.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Приватного підприємства «Інкас»
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 18.07.2012 року звернулась з позовом Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим до ПП «Інкас» про стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств та штрафних санкцій - в сумі 4 858 285,40 гривень та податку на додану вартість та штрафних санкцій - в сумі 2 774 566,84 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасне та не в повному обсязі перерахована до бюджету сума узгоджених податкових зобов'язань у загальній сумі 7 632 852,24 гривень.
Представник позивача у судове засідання, що відбулося 09 серпня 2012 року, не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його та його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача та його представника, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно з п.п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.
Судом встановлено, що ПП «Інкас» є юридичною особою, зареєстрованою 16.05.2008 року Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та витягом з ЄДРПОУ, довідкою з ЄДРПОУ.
Судом встановлено, що ПП «Інкас» взято на податковий облік в ДПІ в Сімферополі АР Крим з 17.05.2008 року за № 35250, що підтверджується довідкою ДПІ в Сімферополі АР Крим, а тому згідно із законодавством України, ПП «Інкас» зобов'язане сплачувати податки до Державного бюджету України, подавати встановлену законом звітність.
Таким чином, судом встановлено, що ПП «Інкас» є юридичною особою, яка зобов'язана виконувати обов'язки, покладені на неї законами у зв'язку зі здійсненням діяльності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року N 3394 . (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року №334/94 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно з п.16.4 ст.16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Таким чином, ПП «Інкас» зобов'язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.
Судом встановлено, що 07.07.2011 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена камеральна перевірка відповідача задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток, в ході якої виявлені порушення пункту п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України а саме: неподання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток за 2010 рік.
За результатами перевірки був складений акт № 8636/15-1 від 07.07.2011 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0018071501/0 від 18.07.2011 року про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 1,00 гривня.
Вказане повідомлення-рішення отримано відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення, але вказана сума заборгованості відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 54.1 ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).
У податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2 квартал 2011 року № 9006280103 від 09.08.2011 року, наданою відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 5 638,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
У податковій декларації з податку на додану вартість за 4 місяць 2011 року № 9003549848 від 20.05.2011 року, наданою відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 16 192,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
Відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за 6 місяць 2011 року № 9004052905 від 17.06.2011 року, наданому відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 8667,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
Відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за 6 місяць 2011 року № 9004211372 від 17.06.2011 року, наданому відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 8667,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
У податковій декларації з податку на додану вартість за 5 місяць 2011 року № 9004216980 від 20.06.2011 року, наданою відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 7016,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
У податковій декларації з податку на додану вартість за 6 місяць 2011 року № 9005144059 від 20.07.2011 року, наданою відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 30 700,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
Відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за 9 місяць 2011 року № 9007345439 від 08.09.2011 року, наданому відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі визначена сума податку до сплати у розмірі 4 830,00 гривень.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена вказана сума узгодженого податкового зобов'язання.
Судом встановлено, що 11.11.2011 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена камеральна перевірка відповідача задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток, в ході якої виявлені порушення пункту п. 57.1 ст 57 Податкового кодексу України а саме: несвоєчасно сплачено податок на прибуток підприємств (кількість днів затримки - 181).
За результатами перевірки був складений акт № 16533/15-1 від 11.11.2011 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0029601501/0 від 23.11.2011 року про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 36,40 гривень.
Вказане повідомлення-рішення отримано відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення, але вказана сума заборгованості відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Судом встановлено, що 17.11.2011 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена камеральна перевірка відповідача задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пункту п. 57.1 ст 57 Податкового кодексу України а саме: несвоєчасно сплачено податок на прибуток підприємств (кількість днів затримки - 30).
За результатами перевірки був складений акт № 16857/15-2 від 17.11.2011 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0026051502/0 від 21.11.2011 року про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 195,84 гривень.
Вказане повідомлення-рішення отримано відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення, але вказана сума заборгованості відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Судом встановлено, що 11.06.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена планова виїздна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 17.05.08 року по 31.03.2010 року.
За результатами перевірки був складений акт № 8975/2302 від 11.06.2010 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0021332301/0 від 08.09.2010 року про донарахування податку на прибуток у сумі 2 429 291,00 гривень та застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 2123319,00 гривень, всього на суму 4 852 610,00 гривень. А також податкове повідомлення-рішення №0021322301/0 від 08.09.2010 року про донарахування податку на додану вартість у сумі 1797767,00 гривень та застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 900 532,00 гривень, всього на суму 2 698 299,00 гривень.
Вказані податкові повідомлення-рішення отримано відповідачем, про що свідчить поштові повідомлення (а.с. ), але вказана сума заборгованості відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Станом на 26. 06.2012 року вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Відповідно до п.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податку набуває статусу податкового боргу з моменту його узгодження та несплати у порядку, визначеному Податковим кодексом України.
Таким чином, сума що є несплаченою та підлягає стягненню становить 7 632 852,24 гривень, що підтверджується розрахунком суми заборгованості, довідкою про суми податкового боргу та копією особових рахунків відповідача.
З метою погашення податкової заборгованості ПП «Інкас» ДПІ у м. Сімферополі АР Крим було здійснено низку заходів, передбачених Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181-III (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181-III (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181-III (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 20.11.2008 року позивачем була складена перша податкова вимога № 1/3285, отримано відповідачем 03.12.2008 року.
08.01.2009 року позивачем була складена друга податкова вимога № 1/62, отримано відповідачем 23.01.2009 року.
На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових вимог у встановленому діючим законодавством порядку.
У встановлені законодавством строки, відповідачем зобов'язання по сплаті узгоджених податкових зобов'язань не виконані.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні, яке відбулось 09.08.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15.08.2012 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Інкас» заборгованість у загальній сумі 7 632 852, 24 гривень, а саме:
- податку на прибуток та штрафних санкцій - код платежу 3011021000 (р/р №31112009700002, в ГУ ДКСУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558) у сумі 4 858 285,40 гривень;
- податку на додану вартість та штрафних санкцій - код платежу 3014010100 (р/р №31114029700002, в ГУ ДКСУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558) у сумі 2 774 566,84 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.