ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2012 р. № 2а-7408/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Андрушакевич Т.В.
за участю представників
позивача Луцик Н.Я.
відповідача Зджанської О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області ДПС до Сокальського МКП Водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення коштів,-
в с т а н о в и в :
ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з Сокальського МКП Водопровідно-каналізаційного господарства заборгованості по податку на додану вартість в сумі 724029,66 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги законодавства щодо сплати заборгованості.
Відповідач подав заперечення на позов від 13.09.2012 року № 689, відповідно до якого зазначив, що позивачем не долучено до матеріалів справи податкової вимоги щодо податкового боргу в сумі 724029,66, просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить його задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні подав заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши думку представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Відповідач -Сокальське міське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства зареєстровано 28.10.2003, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взято на облік в органах державної податкової служби 05.07.1993 року, згідно довідки позивача від 08.08.2012 року № 96.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
Як вбачається з матеріалів справи податковий борг відповідача становить 1 524 028,05 грн. та складається з:
- 56256,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.04.11р. № 9002354750 за березень 2011 року (несплачений залишок 4164,08 грн.) ;
- 67609,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19.05.11р. № 9003488847 за квітень 2011 року;
- 1674,00 гривень, згідно уточненої податкової декларації з податку на додану вартість від 07.06.11р. № 19228;
- 12249,00 гривень, згідно уточненої податкової декларації з податку на додану вартість від 07.06.11 № 19224;
- 1122,00 гривень, згідно уточненої податкової декларації з податку на додану вартість від 07.06.11р. № 19226;
- 60998,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.06.11р. №9004233149 за травень 2011 року;
- 73319,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.07.11р. № 9005032814 за червень 2011 року;
- 35701,00 гривень, згідно податкового повідомлення рішення від 13.08.11р. № 0006852301;
- 64945,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 22.08.11р. № 9007153365 за липень 2011 року;
- 71733,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.09.11 № 9008016889 за серпень 2011 року;
- 75752,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19.10.11р. № 9009112197 за вересень 2011 року;
- 69710,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 18.11.11р. №9011430932 за жовтень 2011 року;
- 15902,18 гривень, згідно податкового повідомлення рішення від 21.10.11р. № 0008321601 (несплачений залишок 8925,25грн.);
- 69913,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.12.11 № 9012766252 за листопад 2011 року;
- 69989,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.01.12р. № 9014147144 за грудень 2011 року;
- 72653,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.02.12 № 9006752829 за січень 2012 року;
- 63356,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.03.12р. № 9013115014 за лютий 2012 року;
- 62452,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.04.12р. № 9020757796 за березень 2012 року;
- 68397,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 21.05.12 № 9028240972 за квітень 2012 року;
- 62737,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19.06.12р. № 9034881283 за травень 2012 року;
- 12158,00 гривень, згідно уточненої податкової декларації з податку на додану вартість від 13.07.12р. № 12913;
- 81255,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.07.12р. № 9042350057 за червень 2012 року;
- 56788,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.08.12р. № 9049751972 за липень 2012 року;
- 69252,00 гривень, згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20.09.12р. № 9057533979 за серпень 2012 року;
- 264735,75 гривень - пеня нарахована за несвоєчасну сплату грошових зобов'язань по податку на додану вартість з юридичних осіб.
Відповідно до п. 14.1.137. ст. 14 ПК, орган стягнення -це державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Відповідно до п. 41.5 ст. 41 ПК, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
В силу п. 15.1. ст. 15 Кодексу, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України визначено права органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належить застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
В силу положень п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ в у Сокальському районі Львівської області ДПС прийняла, щодо відповідачу першу податкову вимогу від 12.11.2001 року № 1/89 та другу податкову вимогу № 2/230 від 24.12.2001 року, однак в матеріалах справи відсутні докази погашення відповідачем суми податковому боргу.
Згідно із п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Податковим боргом згідно п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Заходи щодо ліквідації заборгованості відповідач самостійно не вживає, в матеріалах справи відсутні докази погашення зазначеної заборгованості. Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, та беручи до уваги заяву про визнання позову, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст.7-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України , суд-
п о с т а н о в и в :
Позов задоволити повністю.
Стягнути з Сокальського міського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (ідентифікаційний код 20845840) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 1 524 028 (один мільйон п'ятсот двадцять чотири тисячі двадцять вісім) грн. 05 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено 12.10.2012 р.
Суддя Кухар Н.А.