У Х В А Л А
21 вересня 2012 р. Справа № 2а/0470/11201/12 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Хозстройсервіс» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними, -
ВСТАНОВИВ
20 вересня 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Хозстройсервіс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними при проведені зустрічної звірки ТОВ «Хозстройсервіс» щодо відносин з ТОВ «Антарес конферанс груп» за грудень 2011 року, березень 2012 року, та складенні за результатами зустрічної звірки довідки від 20.07.2012 року № 73/224/31154791.
Відповідно до ч.2 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши матеріали вказаного позову та відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, виходячи з наступного.
У відповідності до ч.1, ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративного суду можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під нормативно - правовими актами розуміються рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб, і які призначені для неодноразового застосування щодо цього коло осіб.
Під правовими актами індивідуальної дії розуміються рішення, які є актами одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації. Конституційним Судом України зазначено, що за своєю природою ненормативні акті, на відміну від нормативних, встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово й після реалізації вичерпують свою дію.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржуює дії податкового органу під час проведення зустрічної звірки та оформленні її результатів, за наслідками якої складено довідку про результати зустрічної звірки ТОВ «Хозстройсервіс» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Антарес конферанс груп» їх реальності та повноти відображення в обліку за період за грудень 2011 року, березень 2012 року.
Порядком оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 № 984, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2011р. за N 34/18772 встановлено, що результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Довідка - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово - господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків.
Таким чином, довідка від 20.07.2012 року не є юридичною формою рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби і сама по собі не породжує певних правових наслідків для ТОВ «Хозстройсервіс», не є документом індивідуальної дії.
Документальна звірка суб'єктів господарювання не є окремою індивідуально визначеною дією суб'єкта владних повноважень, а є складовою частиною заходу щодо перевірки своєчасності, повноти нарахування та сплати ним податків і зборів (обов'язкових платежів), який завершується складанням акту (довідки) перевірки. А отже, звірка не може розглядатись як окрема дія суб'єкта владних повноважень, що підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства.
Отже, довідка від 20.07.2012 року не створює для платника податків додаткових обов'язків, жодним чином не впливає на права позивача як платника податків, не є документом, який невідворотно зумовлює настання для нього певних правових наслідків.
Виходячи з вищевикладеного, адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Хозстройсервіс» не належить до юрисдикції адміністративного суду, визначеної ст.17 КАС України, а тому суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 107, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Хозстройсервіс» у відкритті провадження в адміністративній справі.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.5 ст.109 КАС України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя П.О.Борисенко