Ухвала суду № 26378778, 26.09.2012, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2012
Номер справи
2270/3690/12
Номер документу
26378778
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2270/3690/12

Головуючий у 1-й інстанції: Гнап Д.Д.

Суддя-доповідач: Смілянець Е. С.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2012 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Смілянця Е. С.

суддів: Полотнянка Ю.П. Сторчака В. Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 червня 2012 року у справі за адміністративним позовом управлінням праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про повернення надміру перерахованої субсидії, -

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2011 року управління праці та соціального захисту населення Красилівської райдержадміністрації звернулось до Красилівського районного суду Хмельницької області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в сумі 3307, 08 коп.

Позовні вимоги заявник мотивував тим, що відповідачем надано недостовірну інформацію про доходи, а саме відомості щодо реєстрації права власності на транспортні засоби, що призвело до надмірної виплати йому бюджетних коштів, у вигляді субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на суму 3307,08 грн., які просив стягнути з відповідача.

Красилівський районний суд Хмельницької області постановою від 05.06.2012 року вказаний позов задовольнив повністю.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 198 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Як досліджено з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, на підставі заяв ОСОБА_2, останньому надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за 2007-2011 року на опалювальні періоди, тривалість яких становить сім місяців щорічно.

В подальшому, управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації було проведено перевірку шляхом запиту до ВРЕВ УДАЇ УМВС України в Хмельницькій області щодо правильності та повноти інформації, наданої для призначення субсидії ОСОБА_2

На підставі перевірки було складено акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державної соціальної допомоги № 19 від 31.05.2011 року.

Зокрема, під час даної перевірки виявлено, що станом на 20.04.2010 року відповідач надавав недостовірну інформацію щодо реєстрації права власності на транспортні засоби: автомобіль Citroen державний номер НОМЕР_1 від 08.01.1997 р. 1988 р.в., та автомобіль Citroen державний номер НОМЕР_2 від 30.04.1999 р. 1994 р.в., внаслідок чого виникла переплата по субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальні періоди становить 3307,08 грн.

31.05.2011 року на адресу апелянта було направлено повідомлення № 13 від 31.05.2011 року про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії та запропоновано добровільно повернути надмірно виплачені кошти на, що ОСОБА_2 було направлено на адресу позивача заяву в якій повідомив про відсутність в нього коштів, а також, що дані автомобілі були продані, один в 1989 р., а інший 1999 р.

Суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови та задовольняючи позов, виходив з того, що оскільки ОСОБА_2 надав документи з недостовірними відомостями, та добровільно не повернув надмірно перераховану йому суму субсидії, в результаті чого виник борг в сумі 3307,08 грн., зазначені кошти підлягають стягненню з апелянта.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів апеляційної інстанції погоджується, виходячи з наступного.

Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (надалі - Положення) визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також визначає, що право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) приватного житлового фонду - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг (пункт 2 Положення). Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних у містах рад (абзац перший пункту 3 Положення).

Відповідно вказаному Положенню субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири (абзац перший пункту 4 Положення).

Для призначення субсидії громадянин у органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці (абзац другий пункту 13 Положення). Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців (абзац перший пункту 14 Положення).

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру (абзац четвертий пункту 13 Положення).

Підпунктом 4 пункту 5 Положення передбачено, що субсидія не призначається, якщо, зокрема, уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та транспортних засобів (механізмів) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється: якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення (абзац третій пункту 20 Положення).

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію (абзац восьмий пункту 20 Положення). У разі, коли громадянин добровільно не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку (абзац дев'ятий пункту 20 Положення).

Колегія суддів не бере до уваги посилання апелянта на п.п. 4 п.5 Положення про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 оскільки норма про те, що наявність транспортних засобів, які перебувають в експлуатації більш як 15 років дає право на субсидію, не набрала чинності та на момент призначення та виплати субсидії не діяла.

Відтак, суд апеляційної інстанції звертає увагу скаржника, що норми на які посилається останній почали діяти лише з 06.07.2011 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року №774, що спростовує твердження позивача наведені в апеляційній скарзі.

Отже, наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Зважаючи на те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 червня 2012 року без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Головуючий Смілянець Е. С.

Судді Полотнянко Ю.П.

Сторчак В. Ю.