ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 жовтня 2012 року 10:03 № 2а-7756/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Грабовському В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФА Інтертрейдінг Україна»доДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової службипровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень -рішень від 29.03.2012р.,за участю:
позивача -Фелів О.О.
відповідач -Харко Д.М.
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 4 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ФА Інтертрейдінг Україна»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000015156, №0000016156 від 29.03.2012р.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті неправомірно, а тому підлягають скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що податкові повідомлення-рішення прийнятті відповідачем правомірно.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ФА Інтертрейдінг Україна»за результатами якої 29.09.2011р. складено акт №171/07-02/32708773 про результати документальної позапланової виїзної перевірки з питання достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за грудень 2010 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2011 року (далі по тексту -Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено порушення п.п. 7.7.2, 7.7.4 п. 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»та п. 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за грудень 2010 року в розмірі 7 695 061грн., січень 2011 року -7 109 338грн., лютий 2011 року - 4 799 636грн., березень 2011 року -9 164 186грн., квітень 2011 року -500 635грн., травень 2011 року -1 253 602грн., червень 2011 року -753 107грн.; п.п. 7.4.1 п. 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого позивачем завищено від'ємне значення за листопад 2011 року на суму 5 214 811грн., за грудень 2010 року в розмірі 1 159 505грн.
На підставі встановлених порушень відповідачем 29.03.2012р. прийняті податкові повідомлення -рішення №0000016156, яким за порушення п.п. 7.4.1 п. 7.4, 7.7.1 п. 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми ПДВ в розмірі 6 374 316грн. та №0000015156, яким за порушення п.п. 7.7.2, 7.7.4 п. 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 24 172 153грн.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за грудень 2010 року (вх. від 19.01.2011 за №9006307727) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 7 695 061грн.
Згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за грудень 2010 року (вх. від 25.03.2011 за №9001600131) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ, підприємством зменшено суму бюджетного відшкодування на 7 695 061грн. та переведено до р. 26 податкової декларації з ПДВ.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за грудень 2010 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005875465) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 7 695 061грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за січень 2011 року (вх. від 21.02.2011 за № 9000655399) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 7 109 338грн.
Згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за січень 2011 року (вх. від 25.03.2011 за № 9001600132) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ, підприємством зменшено суму бюджетного відшкодування на 7 109 338грн. та переведено до р. 26 податкової декларації з ПДВ.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за січень 2011 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005874685) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 7 109 338грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за лютий 2011 року (вх. від 21.03.2011 за № 9001519971) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 4 799 636грн.
Згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за лютий 2011 року (вх. від 25.03.2011 за № 9001600139) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ, підприємством зменшено суму бюджетного відшкодування на 4 799 636грн. та переведено до р. 26 податкової декларації з ПДВ.
Згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за лютий 2011 року (вх. від 28.03.2011 за № 9001603994) підприємством заявлена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів в розмірі 20 752 030грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за лютий 2011 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005874617) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 4 799 636грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за березень 2011 року (вх. від 20.04.2011 за № 9002514473 та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів, складає 9 164 186грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за березень 2011 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005874647) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 9 164 186грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за квітень 2011 року (вх. від 13.05.2011 за № 9003149861 та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів, складає 500 635грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за квітень 2011 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005874631) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 500 635грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за травень 2011 року (вх. від 20.06.2011 за № 9004250349 та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів, складає 1 253 502грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за травень 2011 року (вх. від 05.08.2011 за № 9005874759) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 1 253 502грн.
Згідно з поданою ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до ДПІ у Печерському районі м. Києва податковою декларацією з податку на додану вартість за червень 2011 року (вх. від 20.07.2011 за № 9005011513) та розрахунком суми бюджетного відшкодування ПДВ сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника, складає 1 225 771грн.
Податкова перевірка правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ охоплює декларації та уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад, грудень 2010 року та січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2011 року.
ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»05.08.2011р. подано уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларацій з ПДВ за грудень 2010 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2011 року згідно яких суми рядка 24 (26) „Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" декларацій з ПДВ зменшено та віднесено до рядків 25 (23) «Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню»та 25.1 (23.1) «на рахунок платника у банку», що свідчить про маніпулювання платником податковою звітністю з метою мінімізації поточних податкових зобов'язань та штучного створення «потрібної»суми бюджетного відшкодування.
ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»у визначені терміни подано до ДПІ у Печерському районі м. Києва декларації з ПДВ за відповідні періоди у яких заповнено рядки без порушень відповідно до вимог Наказу ДПА України „Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання" від 30.05.97р. №166 (із змінами та доповненнями) та Наказу ДПА України від 25.01.2011 року №41.
Враховуючи вимоги п. 7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами і доповненнями) „Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків", якими визначено строки та порядок бюджетного відшкодування та лист ДПА України від 19.09.07р. №18727/7/16-1517 повторна зміна та зміна напрямку відшкодування ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку за деклараціями чинним законодавством не передбачена. Отже, платник податку на додану вартість не має права на складання уточнюючого розрахунку з метою зміни напряму відшкодування, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватись як виправлення помилки.
Відповідно до вимог п.п. 7.7.2 п. 7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами і доповненнями) „якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду."
Відповідно до вимог п.п. 7.7.4 п. 7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами і доповненнями) „платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій."
Враховуючи вимоги cт. 200 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI „Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків", якими визначено строки та порядок бюджетного відшкодування зміна напрямку відшкодування ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку за деклараціями, поданими платником до податкових органів чинним законодавством не передбачена. Отже, платник податку на додану вартість не має права на складання уточнюючого розрахунку з метою зміни напряму відшкодування, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватись як виправлення помилки.
Згідно п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI до декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, а також оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України.
Згідно з п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст.195 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI за нульовою ставкою оподатковуються операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства;
ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»в особі директора Левченко О.І. (Комітент) уклав із ТОВ «Хліб Інвестбуд»(код ЄДРПОУ 33307354) в особі директора Бровді Р.Й. (Комісіонер) договори комісії №10-9 від 10.09.2010 та №11-9 від 11.09.2010 згідно з якими Комісіонер зобов'язується за дорученням Комітента за плату вчинити експортний продаж пшениці 2-го класу, що передана на комісію, від свого імені, але за рахунок Комітента. Товар є власністю Комітента. Після укладання зовнішньоекономічного експортного контракту Комісіонером, Комітент сам оплачує всі витрати на транспортування, навантаження, перевалку, сертифікацію, митне оформлення товару та інші витрати, пов'язані з виконанням цього договору. Покупець нерезидент безпосередньо перераховує плату за товар за експортним контрактом між ним та Комісіонером на поточний банківський рахунок Комітента.
Згідно вимог п. 200.16, статті 200 ПК України у разі якщо платник податку експортує товари (супутні послуги) за межі митної території України, отримані від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (супутні послуги) від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку - експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування за ставкою, визначеною підпунктом "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, та не включається до митної вартості товарів, які експортуються.
Проведеною перевіркою правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість за листопад, грудень 2010 року податковим органом встановлено, що до складу податкового кредиту включені суми ПДВ по податкових накладних, які виписані постачальниками в попередніх податкових періодах.
Підтверджуючих документів на отримання податкових накладних із запізненням до перевірки позивачем не надано.
Згідно з пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду.
За визначенням, наданим п. 1.5 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" звітний (податковий) період - це період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.
Таким чином, за результатами звітного періоду платник податку ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»зобов'язаний сформувати як суму податкових зобов'язань такого звітного періоду, так і суму дозволеного в цьому ж звітному періоді податкового кредиту.
При цьому, для достовірного відображення сум дозволеного податкового кредиту мають дотримуватися наступні положення Закону України "Про податок на додану вартість".
Податкове зобов'язання -загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, що визначена згідно з цим Законом (п.1.6 ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість").
Податковий кредит -сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, що визначена згідно з цим Законом (п.1.7 ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР зі змінами та доповненнями).
Правила, які передбачають формування податкових зобов'язань продавця і податкового кредиту покупця в одному звітному періоді, та дають можливість платнику своєчасно і в повному обсязі реалізувати надане йому право на формування свого податкового кредиту, встановлено прямими нормами Закону України "Про податок на додану вартість".
Так, п.п.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю. При цьому ні даним пунктом Закону ні будь-яким іншим не передбачено жодних причин для отримання можливості затримки у наданні покупцю податкової накладної.
Підпунктом 7.2.1 п. 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, а пп. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту, а також передбачено умови, за яких платник податку отримає право на податковий кредит навіть при відмові продавця надати йому податкову накладну.
Тобто, на дату, визначену пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", продавець зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, а якщо ця вимога Закону не дотримана, отримувач товарів (послуг) вправі вимагати її надання, а у випадку відмови -звернутися зі скаргою на такого постачальника до органу податкової служби (пп.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР зі змінами та доповненнями).
Таким чином, своєчасне включення податкових накладних до складу податкового кредиту, є обов'язком ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»і Законом України "Про податок на додану вартість" передбачено ряд можливостей для безперешкодної реалізації такого обов'язку.
Порядок реєстрації податкової накладної як вхідного первинного документа визначається з урахуванням правил, встановлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. №88, облік податкових накладних та їх передача (пересилання) повинні ґрунтуватись на правилах, які встановлені для відповідних бухгалтерських документів.
Відповідно до п. 2 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.97р. № 799, звіти, розрахункові документи і декларації приймаються до відправлення листами (посилками, бандеролями) з оголошеною цінністю з позначкою "Звіт" та з рекомендованим повідомленням про вручення, то податкова накладна, яка є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом (пп.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР зі змінами та доповненнями) повинна відправлятися продавцем поштовим листом (поштою) покупцю з рекомендованим повідомленням про вручення.
Таким чином, документальним підтвердженням правомірності включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість на підставі податкової накладної, яку було виписано у будь-якому з попередніх періодів, для платника податку - покупця є документ, який підтверджує дату надходження такої податкової накладної від продавця, а саме зареєстрований відповідно до вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. № 88 лист з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитку календарного поштового штемпеля та отримана разом з цим листом податкова накладна з відображенням на ній дати реєстрації на штампі вхідної кореспонденції (за умови дотримання вимог Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР зі змінами та доповненнями щодо формування податкового кредиту).
Отже, у разі отримання податкових накладних, що виписані в попередніх податкових періодах, отримані ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»в поточному звітному періоді, платник податку - ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»товарів (послуг) повинен на дату отримання таких податкових накладних відобразити їх у розділі 1 реєстру отриманих та виданих податкових накладних лише за наявності документального підтвердження такого запізнення (листа з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитку календарного поштового штемпеля).
Судом встановлено, що ТОВ «ФА Інтертрейдінг Україна»до перевірки не надано документів на підтвердження того, що податкові накладні виписані в попередніх податкових періодах були отримані із запізненням.
Податковою перевіркою правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2011 року податковим органом встановлено, що до складу податкового кредиту включені суми ПДВ по податкових накладних, які виписані постачальниками в попередніх податкових періодах. Підтверджуючих документів на отримання податкових накладних із запізненням до перевірки позивачем не надано.
Так, п. 201.4 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг. При цьому ні даним пунктом Податкового кодексу ні будь-яким іншим нормативним документом не передбачено жодних підстав, які надають право видавати податкові накладні покупцю із запізненням.
Згідно вимог п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, а п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, а також передбачено умови, за яких платник податку отримає право на податковий кредит навіть при відмові продавця надати йому податкову накладну.
Тобто, на дату, визначену п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України продавець зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, а якщо ця вимога Податкового кодексу не дотримана, отримувач товарів (послуг) вправі вимагати її надання, а у випадку відмови -звернутися зі скаргою на такого постачальника до органу податкової служби (п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI).
На думку суду відповідач виконав покладений на нього обов'язок щодо доказування правомірності прийнятих ним податкових повідомлень-рішень №0000015156, №0000016156 від 29.03.2012р., а тому адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ФА Інтертрейдінг Україна»вважається таким, що не підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю «ФА Інтертрейдінг Україна»відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 11.10.2012р.
Суддя В.В. Амельохін