Постанова № 26366926, 10.10.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2012
Номер справи
2а/1270/7399/2012
Номер документу
26366926
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7399/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 6800,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 03 квітня 2012 року Старобільською МДПІ Луганської області ДПС здійснено перевірку відповідача в торговельному об'єкті. Перевіркою була встановлена реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років. За наслідками перевірки складено акт перевірки № 0005/12/30/23/НОМЕР_1 від 03.04.2012 року. На підставі акту перевірки, 17.04.2012 року було прийнято рішення № 0000012240 про застосування фінансових санкцій до відповідача в розмірі 6800 грн.

Таким чином позивач просив стягнути з відповідача вищевказану суму боргу.

Ухвалою від 26 вересня 2012 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Ухвала про відкриття скороченого провадження, направлена відповідачу на адресу: 92720, АДРЕСА_1, повернулась до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання". Відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів (а.с.)

Перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця Міловською районною державною адміністрацією Луганської області 17.08.1999 року за № 2369001000000336 (а.с.17)

Відповідач перебуває на обліку в Старобільській МДПІ Луганської області з 17.08.1996 року за номером 6137/1, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.16).

13 квітня 2012 року Старобільською міжрайонною державною податковою інспекцією Луганської області ДПС проведено перевірку стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаною з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у ФОП ОСОБА_1

За результатами перевірки позивачем був складений акт від 03 квітня 2012 р. № 0005/12/30/23/НОМЕР_1, який був підписаний працівниками Старобільською МДПІ Луганської області та ФОП ОСОБА_1 (а.с. 11-12).

На підставі акта перевірки від 03 квітня 2012 р. № 0005/12/30/23/НОМЕР_1 та матеріалів перевірки Старобільського РВ УМВС України в Луганській області, встановлено порушення вимог ст. 15-3 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95 ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме здійснення продажу алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років.

03.04.2012 у зв'язку з встановленим порушенням співробітником Старобільського РВ УМВС складено протокол серії ЛГ № 132892 про адміністративне порушення по ч. 2 ст. 156 КУаАП, відносно ОСОБА_1 за реалізацію неповнолітній особі вина марки «Коблево», яке відповідач отримав особисто, про що свідчить її підпис на зворотному боці протоколу (а.с. 13)

17 квітня 2012 року позивачем прийнято рішення від 17 квітня 2012 року № 0000012240 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у розмірі 6800 грн. - за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (а.с. 14), яке позивач отримав особисто, про що свідчить її підпис на рішенні (а.с. 14)

17 квітня 2012 позивачем винесено податкове повідомлення - рішення, яке разом з Рішенням від 17 квітня 2012 року № 0000012240 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у розмірі 6800 грн. було надіслано на адресу реєстрації ОСОБА_1, про що свідчить фіскальний чек, опис внутрішнього вкладення та рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с. 15)

10.07.2012 позивачем сформовано податкову вимогу форми «Ю» про стягнення з ОСОБА_1 податкового боргу, яку відповідач отримав особисто, про що свідчить її підпис на корінці податкової вимоги. (а.с. 10)

Рішенням від 17 квітня 2012 року № 0000012240 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 відповідач у встановленому порядку не оскаржив та штраф у розмірі 6800 грн. самостійно не сплатив.

Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями).

Відповідно до статті 1 цього Закону до системи органів державної податкової служби віднесено Державну податкову адміністрацію України, державні податкові адміністрації в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі -органи державної податкової служби).

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення заходів щодо вилучення, знищення або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищення тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.

У відповідності із статтею 15 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

У відповідності із статтею 153 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до ст.17 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону - 6 800 гривень.

Згідно ч. 5 ст. 17 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На дату звернення до суду з позовом фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6 800 грн. в дохід Державного бюджету України відповідачем не сплачені.

Відповідачем не надано доказів оскарження Рішення від 17 квітня 2012 року № 0000012240 про застосування фінансових санкцій та не надано підтвердження оплати суми боргу в добровільному порядку.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції у Луганській області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 6800 грн. доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Законом України "Про державну податкову службу в Україні", ст. ст. 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 6800,00 грн. задовольнити в повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, (ід.номер НОМЕР_1, адреса: 92720, АДРЕСА_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. (шість тисяч вісімсот грн. 00 коп.) на рахунок 31114106700331, ГУДКСУ код 37858396,МФО 804013, призначення платежу: 131; сплата грошового зобов'язання, визначеного органом Державної податкової служби.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяО.А. Дибова