Категорія №8.2.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7071/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Прудника С.В.
при секретарі: Шматковій Д.О.
за участю сторін:
представника позивача Голубятникової М.М., Нестеренко С.В.
представника відповідача Меркулової М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрегатремсервіс" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення від 12.06.2012 №0000051530 , -
ВСТАНОВИВ:
13 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрегатремсервіс" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення від 12.06.2012 №0000051530.
Ухвалою від 17 вересня 2012 року по справі було відкрито провадження.
В судовому засіданні представник позивача надав заяву про збільшення позовних вимог, у якому просив визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 12.06.2012 №0000051530, стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 279,23 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що з 24.05.2012 по 28.05.2012 Алчевською ОДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «Агрегатремсервіс» в частині дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з ТОВ «Діомат ЛТД» за період з 01.03.2011 по 31.03.2011, за результатами проведення якої було складено акт №440/153/37156857 від 30.05.2012.
За висновками акту позивач порушив пп. 44.1, пп. 44.6 ст. 44, пп.198.2, п.198.3, 1.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України, п.3 ст.5 та п.1 ст.7 Господарського Кодексу України, п.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.1.2, п.2.7 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п.3.1, п.4.1, п.8 розділу 3, п.3.1 розділу 5 Наказу ДПА України від 25.01.11 №41 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», у зв'язку із чим встановлено відсутність документального підтвердження податкового кредиту, в результаті чого занижено податок на додану вартість у березні 2011 року у сумі 27 923,00 грн., у тому числі по взаємовідносинам з ТОВ «Діомат ЛТД» у сумі 27 923,00 грн.
Висновки акту зроблені на підставі ненадання до перевірки позивачем документів аналітичного та синтетичного обліку, а також первинних документів, які свідчать про здійснення операцій з продажу та придбання товарів, робіт, послуг і підтверджують суми заявленого податкового кредиту у податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року по взаємовідносинам з ТОВ «Діомат ЛТД».
12 червня 2012 року податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення №30000051530, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 27 923,00 грн.
На думку позивача, твердження податкової інспекції про те, що за період з 01 по 31 березня 2011 ТОВ "Агрегатремсервіс" неправомірно відобразило у складі податкового кредиту суми податку на додану вартість з придбання товарів у ТОВ «Діомат ЛТД», є помилковим, оскільки наявність у ТОВ "Агрегатремсервіс" виданих йому продавцем ТОВ «Діомат ЛТД» податкових накладних, оформлених з дотриманням вимог чинного законодавства, і сплата продавцю вартості товару з податку на додану вартість є достатніми підставами для включення суми витрат по сплаті продавцю до податкового кредиту. Одержавши у встановленому порядку податкову накладну, ТОВ "Агрегатремсервіс" правомірно включило суму податку на додану вартість до податкового кредиту; податкова накладна містить всі необхідні реквізити, передбачені нормами законодавства України та виписана зареєстрованим платником податку на додану вартість та не має жодних порушень порядку її заповнення.
Крім того, Податковим кодексом України встановлено, що відповідальність платника податку настає тільки у випадку включення в податковий кредит сум податку на додану вартість, не підтверджених податковими накладними. Також Податковий кодекс України не передбачає обов'язку або права одного платника податків контролювати господарську діяльність іншого платника податків, особливо після виконання всіх умов договору обома сторонами.
На дату укладання договору постачання № 4 від 01.03.2011 і дату видачі податкової накладної ТОВ «Діомат ЛТД» перебувало на податковому обліку як платник податку на додану вартість. Відповідно до Податкового кодексу України зареєстровані платники податку мають право нараховувати покупцю податку на додану вартість, складати та видавати йому податкову накладну.
Таким чином, Алчевська ОДПІ в порушення вимог п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України незаконно та безпідставно здійснила висновки щодо виключення із складу податкового кредиту суми податку на додану вартість на придбання товарів у ТОВ «Діомат ЛТД», на підставі чого ТОВ "Агрегатремсервіс" було донараховано податок на додану вартість у сумі 27 923,00 грн.
Тому позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення від 12.06.2012 №0000051530 не відповідає дійсним обставинам та прийнято незаконно, отже підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 12.06.2012 №0000051530 прийнято у відповідності із чинним законодавством. У зв'язку із чим просив відмовити у задоволені позову за необґрунтованістю.
Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ТОВ "Агрегатремсервіс" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Алчевської міської ради 02.09.2010, номер запису 1384 102 0000 002577, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.72).
ТОВ "Агрегатремсервіс" є платником податків і зборів та перебуває на обліку у Алчевській ОДПІ (а.с.74).
Позивач є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом №100302271, виданим 21.09.2010 Алчевською ОДПІ (а.с.73).
У період з 24.05.2012 по 28.05.2012 Алчевською ОДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «Агрегатремсервіс» в частині дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з ТОВ «Діомат ЛТД» за період з 01.03.2011 по 31.03.2011, за результатами проведення якої було складено акт №440/153/37156857 від 30.05.2012 (а.с.12-26).
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Агрегатремсервіс» пп. 44.1, пп. 44.6 ст. 44, пп.198.2, п.198.3, 1.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України, п.3 ст.5 та п.1 ст.7 Господарського Кодексу України, п.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.1.2, п.2.7 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», п.3.1, п.4.1, п.8 розділу 3, п.3.1 розділу 5 Наказу ДПА України від 25.01.11 №41 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», у зв'язку із чим встановлено відсутність документального підтвердження податкового кредиту, в результаті чого занижено податок на додану вартість у березні 2011 року у сумі 27 923,00 грн., у тому числі по взаємовідносинам з ТОВ «Діомат ЛТД» у сумі 27 923,00 грн.
На підставі акту перевірки від 30.05.2012 №440/153/37156857 податковою інспекцією 12.06.2012 винесено податкове повідомлення-рішення №0000051530, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 27 923,00 грн., з яких за основним платежем на 27 923,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 01,00 грню (а.с.11).
Не погодившись із прийнятим податковим повідомленням - рішенням ТОВ «Агрегатремсервіс» оскаржило їх у адміністративному порядку до Державної податкової адміністрації України в Луганській області.
Рішенням Державної податкової служби у Луганській області від 12.07.2012 №11014/10-408 оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення (а.с.39-43).
Рішенням Державної податкової служби України від 14.08.2012 №13907/6/10-2115 оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення (а.с.50-52).
Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п. 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Відповідно до п. 198.2 статтів 198 ПК України 198.2 датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Відповідно до п. 198.3 статті 198 Податкового кодексу України Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно п. 198.6 статті 196 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Згідно п. 201.1 статті 201 ПК України 201.1 платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках, такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата виписування податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
и) вид цивільно-правового договору;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Згідно п. 201.8 статті 201 ПК України 201.8 право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.
Згідно п. 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно п.п 54.3.2 п. 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно абз. 1 п. 123.1 статті 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Із системного аналізу вказаних норм закону вбачається, що податковий орган, як орган владних повноважень, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податку на додану вартість, повинен діяти у спосіб, передбачений законом, а саме, за наслідками перевірок або надати висновок про правомірність формування податкового кредиту, або визначити суму податкового зобов'язання із застосуванням штрафних санкцій.
Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, між ТОВ «Діомат ЛТД» (Постачальник) ТОВ «Агрегатремсервіс» (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу №4. Згідно з умовами договору Постачальник зобовязується поставити Покупцю продукцію, а Покупець зобовязується належним чином прийняти цей товар та своєчасно провести його оплату на умовах, передбачених Договором (а.с.85-87).
В матеріалах справи відсутні будь-які дані про те, що на момент надання податкових накладних контрагент позивача не був зареєстрований платником податку на додану вартість, а тому не мали права виписувати податкові накладні.
Суд вважає, що висновки податкової інспекції щодо ненастання реальності здійснення операцій не відповідають дійсності, оскільки належне виконання сторонами договору підтверджується накладними, платіжними дорученнями, виписками за особовим рахунком, які були надані представником позивача в судовому засіданні.
Таким чином, у позивача були законні підстави для віднесення сум до податкового кредиту по господарським відносинам із зазначеним контрагентом.
Щодо посилання відповідача на те, що угода, укладена між позивачем та контрагентом є нікчемною та не має на меті реальних наслідків, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст.215 ЦК України підставою для недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п'ятою та шостою ст.203 цього Кодексу.
Стаття 203 ЦК України зазначає, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Статтею 207 ГК України передбачено, що господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону або вчинене з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства може бути, на вимогу відповідного органу державної влади, визнано судом недійсним.
Згідно з частиною 1 статті 208 цього Кодексу, якщо господарське зобов'язання визнано недійсним як таке, що вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, то за наявності наміру в обох сторін - у разі виконання зобов'язання обома сторонами - в доход держави за рішенням суду стягується все одержане ними за зобов'язанням, а в разі виконання зобов'язання однією стороною з другої сторони стягується в доход держави все одержане нею, а також усе належне з неї першій стороні на відшкодування одержаного. У разі наявності наміру лише в однієї зі сторін усе одержане нею повинно бути повернено другій стороні, а одержане останньою або належне їй на відшкодування виконаного стягується за рішенням суду в доход держави.
Таким чином, положення ст.ст. 207 - 208 Господарського кодексу України підлягають застосуванню з урахуванням того, що правочин, який вчинено з метою, завідомо суперечною інтересам держави і суспільства, водночас суперечить моральним засадам суспільства, а тому згідно з ч. 1 ст. 203 і ч. 2 ст. 215 Цивільного кодексу України є нікчемним, і визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Відповідно до ст.228 ЦК України, правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.
Таким чином, для висновку про нікчемність правочину, вчиненого з метою, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства має бути доведеним умисел суб'єктів господарювання на вчинення такого правочину (господарського зобов'язання); намір сторін угоди на ухилення від оподаткування прибутків, відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької діяльності в силу відсутності управлінського, технічного персоналу, основних коштів, виробничих активів, безтоварність операції, тощо.
Надаючи таку оцінку господарським правовідносинам, податковий орган тим самим виходить за межі своєї компетенції щодо недійсності (нікчемності) таких правочинів. Податковий орган із стадії визначення такого правочину недійсним переходить у надання правової оцінки щодо його нікчемності, що за своєю правовою природою мають різне правове навантаження.
Наводячи позицію про нікчемність правочину (відсутність господарських операцій, економічна необґрунтованість) податковий орган доводить свою позицію з урахуванням того, що такі договірні відносини направлені на порушення публічного порядку, спрямованого на незаконне заволодіння майном держави, безпосередньо шляхом ухилення від сплати до державного бюджету обов'язкових платежів, що складають систему наповнення такого бюджету.
Але за змістом статті 228 Цивільного кодексу України нікчемний правочин - це той правочин, який безпосередньо суперечить вимогам закону, тобто повинно мати місце абсолютне порушення відповідного закону, яке може не визнаватися в судовому порядку нікчемним.
Виходячи з правового змісту частини 3 статті 228 Цивільного кодексу України правочини, що мають ознаки оспорюваності, визнаються недійсними в судовому порядку та за рішенням суду, крім того, у даному випадку настають відповідні юридичні наслідки.
В даному випадку податковий орган, без обов'язкового виконання вимог законодавства, без визнання такого правочину недійсним (1 стадія) в судовому порядку, робить висновки про його недійсність та переходить до іншої стадії, визнаючи такий правочин нікчемним, що також суперечить вимогам законодавства.
Наслідком таких зроблених висновків є висновки про порушення у сфері податкового законодавства, що, в свою чергу, приводить до прийняття податкового-повідомлення рішення.
Суд не приймає до уваги та вважає безпідставними доводи податкового органу про не підтвердження між позивачем та його контрагентом господарських операцій, що є по своїй суті нікчемністю укладених правочинів, що, в свою чергу, не створюють юридичних наслідків. Зазначені доводи є нічим іншим як припущеннями відповідача, які нічим не підтверджені. Жодним нормативно-правовим актом не визначено право податкового органу самостійно надавати оцінку укладеним (вчиненим) договорам з визначенням їх нікчемними, недійсними з застосуванням відповідних наслідків внаслідок вчинення таких правочинів.
Висновки податкового органу в даному випадку є передчасними.
Крім того, суд звертає увагу, що у випадку, якщо податковий орган вважає, що в даному випадку мало місце недійсність (що за своєю суттю має ознаки фіктивного правочину) або нікчемність правочину, між суб'єктами господарювання метою яких було заволодіння коштами держави шляхом ухилення від сплати податків (безпідставне формування та заниження сплати відповідного податку) до бюджету, тобто фактично має місце суспільне-небезпечне діяння, то податковий орган має право на вирішення такого питання в межах кримінального, кримінально-процесуального законодавства. Суду будь-яких судових рішень (вироків, можливих постанов суду про закінчення кримінального переслідування з нереабілітуючих обставин) не надано.
Жодних порушень правил бухгалтерського та фінансового обліку зі сторони позивача відповідач в судовому засіданні не довів. Відсутність доведення факту правопорушення та неналежна оцінка міжгосподарських відносин призвела до невідповідності висновків контролюючого органу фактичним обставинам справи.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 січня 2012 року у справі №2а-11080/11/1270 адміністративний позов ТОВ «Діомат ЛТД» до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково, визнані протиправними дії Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області щодо проведення перевірки, зобов'язано вилучити з АС «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА» інформацію про результати перевірки ТОВ «Діомат ЛТД», оформленої актом від 11 листопада 2011 року №1806/236-37288409, у задоволенні іншої частини вимог відмовлено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2012 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 січня 2012 року залишено без змін (а.с.211-214).
Згідно частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проаналізувавши наявні у справі докази, суд прийшов до висновку, що відповідачем не доведено про встановлення факту протиправних дій позивачем щодо визначення сум податкового кредиту, визнання нікчемними правочинів, укладених між позивачем та контрагентом та не надано доказів на підтвердження своїх доводів.
Оскільки в судовому засіданні встановлений факт порушення прав позивача у спірних правовідносинах, суд, оцінивши надані позивачем докази, дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 279,23 грн., які сплачено згідно платіжного доручення від 10.09.2012 №218.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрегатремсервіс" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення від 12.06.2012 №0000051530 задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 12.06.2012 №0000051530, прийняте Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби, про збільшення грошового зобов'язання в сумі 27 924,00 грн., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 01,00 грн.
Стягнути з Державного бюджету на користь Приватного підприємства "Ексіс комп'ютер" судовий збір у розмірі 279,23 грн., які сплачено згідно платіжного доручення від 10.09.2012 №218.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 05 жовтня 2012 року.
СуддяС.В. Прудник