ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2012 р.Справа № 2-а-1570/2417/2011
Категорія:3.7.2Головуючий в 1 інстанції: Танцюра К.О.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі: судді доповідача - головуючого - Шляхтицького О.І.,
суддів: Шевчук О.А., Крусяна А.В.,
при секретарі - Загоруйко Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 липня 2011 року у справі за адміністративним позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн., -
ВСТАНОВИЛА:
У березні 2011 року до суду звернувся заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративний позовом до ОСОБА_1 (з урахуванням уточнень від 05.07.2011р.) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00грн., зазначивши у позові що перевіркою 19.08.2010р. стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт було встановлено факт порушення відповідачем на 446 км. а/д Київ - Одеса вимог ст.48 Закону України „Про автомобільний транспорт", а саме надавав послуги з перевезення вантажів без оформлення дорожнього листа. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт" встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У зв'язку з чим, постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №110739 від 15.09.2010р. до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00грн. Однак, у добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 07 липня 2011 року позовні вимоги були задоволені.
Стягнуто з ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на р/р 31117106700002, МФО 828011, отримувач: УДК в Одеській області КОД 23213460, код платежу 21081100.
Не погоджуючись з даною постановою суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що рішення суду першої інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального права, у зв'язку з чим просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав її задоволення.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця НОМЕР_1 ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа підприємець 05.05.1997р.
19.08.2010р. державними інспекторами Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Братан І.С. та Зімін Ю.О. було складено Акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким зафіксовано факт використання транспортного засобу МАЗ 64221/ПП номерний знак НОМЕР_2/НОМЕР_3, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4/НОМЕР_5, що належить ОСОБА_1 для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без наявності дорожнього листа. З актом перевірки ознайомлений водій автомобілю, який від пояснень та підпису відмовився.
06.09.2010р. на адресу відповідача було направлено запрошення №4099/02 про необхідність прибути 15 вересня 2010 року для розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке відповідач отримав 11.09.2010р.
Розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт був здійснений у присутності відповідача, про що свідчить відповідна відмітка на запрошенні на розгляд справи.
15.09.2010р. тимчасово виконуючим обов'язки начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Барбул І.С. винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 №110739 за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1700,00 грн.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що дорожній лист у водіїв, які надають послуги з перевезення вантажів, є іншим документом, передбаченим законодавством, а саме: статтею 16 Закону України "Про дорожній рух", відповідно до якої водій зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки дорожні (маршрутні) листи і документи на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях)..
Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України, Закону України "Про автомобільний транспорт".
Крім того, колегія суддів акцентує увагу на наступному.
Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 2 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.
Крім того, п.11.3 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтранс, від 14.10.1997, № 363, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.02.1998р. за №128/2568 дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт»інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у зв'язку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ст.60 Закону України N2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. У звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 п'ятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.
Доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає не суттєвими та такими, що висновків суду першої інстанції не спростовують.
За таких обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ч. 1 ст. 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 липня 2011 року у справі № 2-а/1570/2417/2011 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складення постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Дата складення та підписання рішення суду в повному обсязі - 01 жовтня 2012 року.
Головуючий: О.І. Шляхтицький
Суддя: О.А. Шевчук
Суддя: А.В. Крусян