Постанова № 26324014, 28.09.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2012
Номер справи
2а-6935/12/1370
Номер документу
26324014
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ ДЕРЕВООБРОБНИКІВ ЛЬВІВЩИНИ
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 вересня 2012 р. № 2а-6935/12/1370

м. Львів, вул. Чоловського, 2

Львівський окружний адміністративний суд:

у складі судді Тертичного В.Г.

розглянувши у м. Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби до Професійної асоціації деревообробників Львівщини про стягнення заборгованості у розмірі 4 250,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

07 серпня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби до Професійної асоціації деревообробників Львівщини про стягнення заборгованості у розмірі 4 250,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що станом на 05.07.2012 року заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань по податку на прибуток в сумі 4 250,00 грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідно до чинного законодавства не сплачений, тому податковий орган звернувся з позовом до суду.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою від 08 серпня 2012 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

На адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Протягом встановленого ст. 183-2 КАС України строку жодних заперечень проти позову не подано.

За таких обставин суддя розглядає адміністративну справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

Статтею 9 Податкового кодексу України встановлено, що податок на прибуток належить до загальнодержавних податків і зборів і справляється на всій території України.

Згідно з п.16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1, 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Норми такого ж змісту містив Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі - Закон № 2181), який регулював відносини у сфері справляння податків та зборів до набрання чинності Податковим кодексом України. Згідно з п.п. 4.2.1 та 4.2.2 п. 4.2 ст. 4.2 Закону № 2181 якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом. Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у випадках, передбачених у п. 4.2.2 закону № 2181.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Професійна асоціація деревообробників Львівщини зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Львівської міської ради 26 січня 2000 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи та взята на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби 19.09.2000 року за № 30706821, що підтверджується довідкою форми № 4-ОПП від 06.07.2012 року № 10630/10/18-2017. Як вбачається з довідки № 4609 дана асоціація включена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Згідно з довідкою податкового органу від 05.07.2012 року № 10544/9/20-3023/574 податковий борг Професійної асоціації деревообробників Львівщини становить 4 250,00 грн., який виник внаслідок несплати податкових зобов'язань по податку на прибуток.

З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобов'язання позивач сформував податкову вимогу № 1559 від 14.12.2011 року на суму податкового боргу у розмірі 2 210,00 грн., у тому числі основний платіж: 0,00 грн., штрафні санкції: 2 210,00 грн., але вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Актом № 56/15-1/30706821 від 21.03.2012 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за II-IV квартал 2011 року, встановлено порушення п. 49.18.2 п. 49.18. ст. 49 розділу II Податкового кодексу України та винесено податкове повідомлення-рішення № 0008331501 від 10.05.2012 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 1 020,00 грн.

24.11.2011 року Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби склала акт № 3851/15-1/30706821 про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за II-III квартал 2011 року, яким встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18. ст. 49 розділу II Податкового кодексу України та винесено податкове повідомлення-рішення № 0017101501 від 05.12.2011 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 1 020,00 грн. На підставі даного акту перевірки Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби склала акт № 877/15-1 від 05.12.2011 року про неможливість вручення підприємству податкового повідомлення-рішення та акт № 840 від 05.12.2011 року про неможливість вручення підприємству акту невиїзної документальної перевірки.

Актом № 2794/15-1/30706821 від 23.09.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 9 міс. 2009 року, за 2009 рік, I квартал 2010 року, I півріччя 2010 року, 9 міс. 2010 року, за 2010 рік, I квартал 2011 року, II квартал 2011 року, встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18. ст. 49 розділу II Податкового кодексу України та винесено податкове повідомлення-рішення № 0011291501 від 07.10.2011 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 2 210,00 грн. На підставі даного акту перевірки Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби склала акт № 521/15-1 від 07.10.2011 року про неможливість вручення підприємству податкового повідомлення-рішення та акт № 499 від 23.09.2011 року про неможливість вручення підприємству акту невиїзної документальної перевірки.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, а саме листа начальника ВРЕР ДАІ з обслуговування м.Львова та Пустомитівського району при ГУ МВС України у Львівській області -О.А. Плашовецького, станом на 12.11.2011 року транспортні засоби за даним підприємством не зареєстровані.

Відповідно до листа Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби від 06.07.2012 року № 10630/10/18-2009, дані про відкриті рахунки в установах банків по Професійній асоціації деревообробників Львівщини відсутні.

Згідно даних Головного управління Держкомзему у Львівській області у власності чи користуванні Професійної асоціації деревообробників Львівщини земельних ділянок на території області не зареєстровано.

Відповідно до листа директора обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»- І.Б. Базарника, інформацією про наявність об'єктів нерухомого майна, зареєстрованого на праві приватної власності на нерухоме майно, станом на 10.01.2012 року за Професійною асоціацією деревообробників Львівщини, бюро не володіє.

Згідно долучених до справи документів податковий борг відповідача станом на дату судового розгляду становить 4 250,00 грн. і доказів його сплати немає. Беручи до уваги наведене вище позовні вимоги Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області державної податкової служби є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Професійної асоціації деревообробників Львівщини (адреса: 79022, м.Львів, вул. Городоцька, 172, ЄДРПОУ 30706821) на користь державного бюджету податковий борг у розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) грн. 00 коп.

3. Зобов'язати Професійну асоціацію деревообробників Львівщини виконати постанову негайно.

4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Тертичний В.Г.

З оригіналом згідно

Суддя Тертичний В.Г.