КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
28 вересня 2012 року 2а-4456/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини А-1552 про визнання бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати бездіяльність керівництва ВЧ А-1552 з приводу несвоєчасного розрахунку за речове майно, недоотримане протягом строку контрактної служби при звільненні зі Збройних сил України протиправною, зобов'язати відповідача виплатити грошову компенсацію в сумі 7 937,73 грн.
Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Згідно з частиною 2 статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.
Відповідно до ст. 1-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації, які не можуть бути скасовані чи призупинені без їх рівноцінної заміни.
Оскільки позивач у своєму позові просить стягнути з відповідача грошову компенсацію за речове майно, то дана справа підсудна відповідному місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
При зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 80,00 грн. на підтвердження чого надано квитанцію № ПН 2957 від 25.09.2012.
Згідно квитанції позивачем сплачено судовий збір на розрахунковий рахунок 31210255700007, в той же час, належними реквізитами для сплати судового збору за подання адміністративного позову до Київського окружного адміністративного суду є «Отримувач коштів Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ, код банку отримувача (МФО) 821018, рахунок отримувача 31213206784001, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206».
Отже, позивачем не сплачено судовий збір за звернення до суду з даним адміністративним позовом за належними реквізитами.
Оскільки докази сплати позивачем судового збору на розрахунковий рахунок Київського окружного адміністративного суду та його зарахування відсутні, у суду немає підстав для повернення позивачу суми сплаченого ним судового збору.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини А-1552 про визнання бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з позовною заявою та додатками до неї надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.