Постанова № 26236730, 26.09.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2012
Номер справи
2а-4129/12/1070
Номер документу
26236730
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2012 року Справа № 2а-4129/12/1070

Приміщення суду за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26, зал судових засідань № 1018

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Леонтовича А.М.

при секретарі - Бончева О.С.

за участю представників сторін

від позивача: Літвінов О.А. (за довіреністю)

від відповідача: Татарченко В.Г. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом до проДержавної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби Відкритого акціонерного товариства «Укренергобудмеханізація» стягнення податкового боргу, - В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Укренергобудмеханізація»(далі - відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 802964,83 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг, який ним вчасно погашено не було, тому він підлягає стягненню в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив суд позов задовольнити. Аргументуючи свою позицію вказав на те, що Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області на законних підставах розраховано суми податкових зобов'язань відповідача з урахуванням документів податкової звітності, що надавалися безпосередньо відповідачем, даних податкових повідомлень-рішень та вимог про сплату податкового боргу.

Представник відповідача позов не визнав, надав суду письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що позовна заява Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області підлягає залишенню без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу.

У задоволенні вимог щодо стягнення штрафних санкцій у сумі 15,92 грн. на підставі податкового повідомлення-рішення від 19 березня 2012 року № 0000011703 відповідач просив відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно із статтею 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовувались до платників податків контролюючими органами до 1 січня 2011 року був Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі -Закон України № 2181-III).

З 1 січня 2012 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів врегульовано Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків є фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відкрите акціонерне товариство «Укренергобудмеханізація»зареєстроване Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області 3 квітня 1996 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А 00 № 096974 (а.с. 12).

На податковому обліку Відкрите акціонерне товариство «Укренергобудмеханізація»перебуває в Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області Державної податкової служби.

Згідно із підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України № 2181-III, пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків, крім випадків, передбачених податковим законодавством, самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податкові (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу.

Відповідно до матеріалів справи, Відкритим акціонерним товариством «Укренергобудмеханізація»подано до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області наступні документи податкової звітності:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2009 року від 20.08.2009 року № 33517, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 328363,00 грн. (а.с. 20-21);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 року від 11.09.2009 року № 34363, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 32,00 грн. (а.с. 22-23);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року від 19.10.2009 року № 41857, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 42,00 грн. (а.с. 24-25);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року від 18.11.2009 року № 47691, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 3,00 грн. (а.с. 26-27);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року від 18.12.2009 року № 50391, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 1417,00 грн. (а.с. 28-29);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009 року від 19.01.2010 року № 56571, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 641,00 грн. (а.с. 30-31);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2010 року від 16.02.2010 року № 4584, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 67,00 грн. (а.с. 32-33);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року від 19.03.2010 № 7692, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 363,00 грн. (а.с. 34-35);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2010 року від 19.04.2010 року № 13233, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 60823,00 грн. (а.с. 36-37);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2010 року від 18.05.2010 року № 19137, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 3393,00 грн. (а.с. 38-39);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 року від 17.06.2010 року № 21787, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 2309,00 грн. (а.с. 40-41);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2010 року від 16.07.2010 року № 27254, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 17904,00 грн. (а.с. 42-43);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2010 року від 19.08.2010 року № 34218, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 7161,00 грн. (а.с. 44-45);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2010 року від 16.09.2010 року № 36154, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 269864,00 грн. (а.с. 46-47);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010 року від 19.10.2010 року № 42598, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 6789,00 грн. (а.с. 48-49);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року від 18.11.2010 року № 49193, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 12586,00 грн. (а.с. 50-51);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року від 20.12.2010 року № 52559, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 6116,00 грн. (а.с. 52-53);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2010 року від 20.01.2011 року № 59377, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 8735,00 грн. (а.с. 54-55);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року від 18.02.2011 року № 9000427650, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 23351,00 грн. (а.с. 56-59);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 року від 18.03.2011 року № 9001220953, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 5213,00 грн. (а.с. 60-61);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2012 року від 20.02.2012 року № 9006800678, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 932,00 грн. (а.с. 62-64);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2012 року від 17.04.2012 № 9019400503, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 50361,00 грн. (а.с. 65-67);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2012 року від 17.05.2012 року № 9027110503, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 17498,00 грн. (а.с. 68-70);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2012 року від 15.06.2012 року № 9033658909, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 21603,00 грн. (а.с. 71-73);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2010 року від 20.12.2010 року № 52568, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 455,00 грн. (а.с.74);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2010 року від 20.12.2010 року № 52569, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 43,00 грн. (а.с. 75);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень 2010 року від 20.12.2010 року № 52570, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 74,00 грн. (а.с. 76);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2010 року від 20.12.2010 року № 52571, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 34,00 грн. (а.с. 77);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2012 року від 17.05.2012 року № 9027043063, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 143,00 грн. (а.с. 84-88);

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III, пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбачено для подання податкової декларації, крім випадків встановлених законом.

З урахуванням переплати на суму 363,37 грн., самостійної сплати суму 169900,00 грн. грн., зменшення зобов'язань згідно уточнюючих декларацій на суму 1467,00 грн. та з включенням донарахованої пені у розмірі 162,02 грн., залишок несплаченого податкового боргу ВАТ «Укренергобудмеханізація»з податку на додану вартість становить 674746,65 грн. (846477,02 -171730,37 = 674746,65).

Також, ВАТ «Укренергобудмеханізація»подано до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області розрахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік від 25.02.2009 року № 3098, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 15490,25 грн. за один квартал 2009 року (а.с. 92-94) та розрахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік від 16.02.2010 року № 4586, згідно якого відповідач зобов'язався сплатити 61961,00 грн. (а.с. 95-97).

31 серпня 2010 року посадовою особою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено перевірку своєчасності сплати ВАТ «Укренергобудмеханізація»податку з власників транспортних засобів, у ході якої встановлено порушення вимог пункту 1 статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року № 1963-XII, в результаті якого відповідачем несвоєчасно сплачено податок з власників транспортних засобів у сумі 1986,00 грн. Результати перевірки оформлено актом про порушення платіжної дисципліни № 31/17-3/04630672 (а.с. 99).

На підставі висновків акту перевірки № 31/17-3/04630672 Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 31 серпня 2010 року № 0002581703/0, яким, відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», до ВАТ «Укренергобудмеханізація» застосовано штрафну санкцію у сумі 993,00 грн. (а.с. 100).

18 січня 2011 року посадовою особою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено невиїзну документальну перевірку ВАТ «Укренергобудмеханізація»з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, у ході якої встановлено порушення вимог пункту 1 статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»та пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в результаті якого відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у сумі 397,00 грн. Результати перевірки оформлено актом № 6/17-3/04630672 (а.с.101).

На підставі висновків акту перевірки № 6/17-3/04630672 Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 18 січня 2011 року № 0000061703/0, яким, відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», до ВАТ «Укренергобудмеханізація»застосовано штрафну санкцію у сумі 198,50 грн. (а.с. 202).

13 грудня 2011 року посадовою особою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено невиїзну документальну перевірку ВАТ «Укренергобудмеханізація»з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, у ході якої встановлено порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, в результаті якого відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у сумі 397,00 грн. Результати перевірки оформлено актом № 67/17- 3/04630672 (а.с. 103).

На підставі висновків акту перевірки № 67/17- 3/04630672 Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 13 грудня 2011 року № 0025141703, яким, відповідно до статті 126 Податкового кодексу України », до ВАТ «Укренергобудмеханізація»застосовано штрафну санкцію у сумі 79,60 грн. (а.с. 104).

19 березня 2012 року посадовою особою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено невиїзну документальну перевірку ВАТ «Укренергобудмеханізація»з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, у ході якої встановлено порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, в результаті якого відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у сумі 79,60 грн. Результати перевірки оформлено актом № 6/17-3/04630672 (а.с. 105).

На підставі висновків акту перевірки № 6/17-3/04630672 Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 19 березня 2012 року № 0000011703, яким, відповідно до статті 126 Податкового кодексу України, до ВАТ «Укренергобудмеханізація»застосовано штрафну санкцію у сумі 15,92 грн. (а.с. 106).

У урахуванням переплати у сумі 144,49 грн., зменшення зобов'язань згідно уточнюючих декларацій на суму 2781,00 грн. та із включенням донарахованої пені у розмірі 4798,33 грн., залишок несплаченого податкового боргу ВАТ «Укренергобудмеханізація»з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів становить 80611,11 грн. (83536,60 -2925,49 = 80611,11).

У період з 31 серпня 2009 року по 18 вересня 2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області проведено виїзну перевірку ВАТ «Укренергобудмеханізація»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 1 жовтня 2005 року по 30 червня 2009 року, результати якої оформлено актом 1043/23-1/04630672 (а.с. 107-145).

Перевіркою встановлено факт несвоєчасної сплати ВАТ «Укренергобудмеханізація»податку з доходів фізичних осіб, в результатів чого нараховано пеню у загальній сумі 48456,71 грн. (а.с.144-145).

Також, було донараховано пеню згідно погашеного грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб на суму 75,02 грн., що підтверджується копією облікової картки ВАТ «Укренергобудмеханізація»(а.с. 147-157).

Пунктом 113.1 статті 113 Податкового кодексу України передбачено, що строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Акти перевірок і податкові повідомлення рішення отримані відповідачем та не були оскаржені в адміністративному чи судовому порядку.

За визначенням, наведеним у підпункті 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг -це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України № 2181-III, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно із підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України № 2181-III, податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених приписів Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області вручено відповідачу першу податкову вимогу від 3 вересня 2009 року № 1/696 та другу податкову вимогу від 5 жовтня 2009 року № 2/777. Податкові вимоги вручено у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржено.

У силу вимог пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Ураховуючи вищезазначене, сума податкового боргу, яку належить сплатити відповідачу становить 802964,83 грн.

Розглядаючи твердження відповідача про необхідність залишення позовної заяви Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу, суд звертає увагу на те, що строки визначення та стягнення податкових зобов'язань встановлено статтею 15 Закону України № 2181-III (до 1 січня 2011 року) та статтею 102 Податкового кодексу України (з 1 січня 2011 року).

Так, згідно із підпунктом 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 Закону України № 2181-III, пункту 102.1 статті 102 Податкового кодексу України, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

У силу вимог підпункту 15.2.1 пункту 15.2 статті 15 Закону України № 2181-III, пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 статті 15 Закону України № 2181-III, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.

Таким чином, Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Податковий кодекс України містять аналогічні норми, згідно яких строк примусового стягнення податкового боргу становить 1095 днів, починаючи з дати виникнення податкового боргу.

Як встановлено судом, податковий борг, стягнення якого є предметом позову, виник починаючи з 31 серпня 2009 року (податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2009 року), а Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області звернулась до суду 31 серпня 2012 року. Отже, строк звернення до суду з позовом про стягнення із ВАТ «Укренергобудмеханізація»податкового боргу позивачем не пропущено.

Не пропущено позивачем і строку визначення пені по сплаті податку на доходи фізичних осіб у сумі 48456,71 грн.

Твердження відповідача про наявність підстав для відмови у задоволенні позовних вимог в частині стягнення штрафних санкцій у сумі 15,92 грн., які визначено податковим повідомленням-рішенням від 19 березня 2012 року № 0000011703 є також безпідставним.

Так, відповідно до акту невиїзної документальної перевірки № 6/17-3/04630672 встановлено, що ВАТ «Укренергобудмеханізація»несвоєчасно сплачено узгоджене податкове зобов'язання у сумі 79,60 грн., яке не є штрафом. Тому, з урахуванням вимог статті 126 Податкового кодексу України, застосування штрафної санкції у сумі 15,92 грн. суд вважає правомірним.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, та враховуючи, що органом державної податкової служби доведено законність та обґрунтованість позовних вимог, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 11, 14, 70, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Укренергобудмеханізація» на користь Державного бюджету України з рахунків у банках податковий борг у сумі 802964 (вісімсот дві тисячі дев'ятсот шістдесят чотири) гривні 83 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні -протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Леонтович А.М.

Повний текст постанови виготовлено 1 жовтня 2012 року.