Постанова № 26235823, 28.09.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2012
Номер справи
2а/0470/9524/12
Номер документу
26235823
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2012 р. Справа № 2а/0470/9524/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді при секретаріСтепаненко В.В. Новченко Є.Ю. розглянувши в порядку письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Красинської сільської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Красинської сільської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100, 00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у ході перевірки відповідача виявлені факти порушення вимог законодавства про теплопостачання, про що складено Акт від 18.08.2011 року № 01/11-67-366, на підставі якого державним інспектором з енергетичного нагляду з метою усунення порушень законодавства в галузі теплопостачання 18.08.2011 року видано обов'язковий для виконання Припис № 01/11-67-233 із зазначенням заходів та строків їх виконання, який при перевірці 27.01.2012 року не був виконаний відповідачем. Відповідно до статті 31 Закону України «Про електроенергетику», пунктів 7,8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання позивачем винесено Постанову від 30 січня 2012р. № 01/11-44-015 про накладення на Красинську сільську раду штрафу у розмірі 5100,00 грн. за невиконання припису, яка отримана відповідачем, однак штраф в добровільному порядку не сплачений.

Позивач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Частиною 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

18 серпня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду Колесником В.В. проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Красинської сільської ради у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання сільського голови Багинської О.Й. У ході перевірки виявлено факти порушення вимог законодавства про теплопостачання, про що складено Акт від 18.08.2011 року № 01/11-67-366 (а.с. 32-40), на підставі якого позивачем видано обов'язковий для виконання Припис № 01/11-67-233 із зазначенням заходів та строків їх виконання, який отриманий керівником відповідача Багинською О.Й. особисто, про що свідчить її підпис, скріплений печаткою (а.с.50-51).

Однак, 27.01.2012 року при перевірці відповідача на предмет виконання вимог Припису від 18.08.2011 року № 01/11-67-233 встановлено факт його невиконання. Зокрема, не виконані вимоги пунктів 1-4.6, 10, 11, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 24-30 Припису, про що складено Протокол від 27.01.2012р. № 01/11-67-009 та Акт перевірки від 27.01.2012р. № 01/11-67-009/13, які отримані керівником відповідача Багинською О.Й. особисто (а.с.50-51).

30 січня 2012 року старшим державним інспектором начальником Криворізького відділення інспекції Держенергонагляду в Дніпропетровській області Роменським І.І. на підставі вищезазначеного акту перевірки було винесено постанову № 01/11-44-015 про накладення на Красинську сільську раду штрафу у розмірі 5100, 00 грн. за невиконання вимог Припису від 18.08.2011 р. № 01/11-67-233 у встановлені Приписом строки.

Відповідно до частин 1, 4 статті 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Згідно Статуту Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» засноване на державній власності і підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України» та є юридичною особою.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) виконує функції, покладені на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.11.2006 № 422.

Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго». Згідно з пунктом 2 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, яка діє на підставі Положення, затвердженого Головним Державним інспекторм України з енергетичного нагляду 03.03.2009 року.

Положеннями частини 4 статті 26 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини п'ятої статті 31 Закону України «Про теплопостачання» про виявлене правопорушення у сфері теплопостачання складається протокол.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику» та статті 31 Закону України «Про теплопостачання» Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі - Положення).

Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції.

Абзац четвертий частини п'ятої статті 9 Закону України «Про електроенергетику» встановлює, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів. Таке ж право закріплене і в пункті 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкти господарювання несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Таким чином, підставою для накладення штрафу є факт ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Держенергонагляду.

За нормами частин 6, 9 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з дня отримання постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, він стягується у судовому порядку.

Таким чином, останній день строку добровільної сплати відповідачем штрафу - 23.02.2012 року.

В судове засідання відповідач не з'явився, доказів сплати штрафу в сумі 5100, 00грн. за постановою позивача № 01/11-44-015 від 30.01.2012 року суду не надав. Також не надано і доказів того, що постанова позивача оскаржена відповідачем в встановленому законодавством порядку.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що факт порушення відповідачем вимог діючого законодавства доведений, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Згідно частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідач не довів суду безпідставність накладення штрафу та своєчасне виконання вимог припису.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 8-12, 69, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Красинської сільської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100, 00 грн. - задовольнити.

Стягнути з Красинської сільської ради штраф у розмірі 5100,00 грн. (пять тисяч сто гривень 00 копійок) до Державного бюджету України на п/р № 31112106700097 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 38032070, МФО 805012, одержувач -УДКСУ у Криворізькому районі Дніпропетровської області за кодом бюджетної класифікації 21081100.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження.

Суддя В.В. Степаненко