Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.09.12Справа №2а-1081/12/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді -Гавура О.В.,
секретар судового засідання -Плаксіній О.С.,
за участю:
представника прокурора м. Севастополя Скворцової Ганни Михайлівни, посвідчення №746 від 19 грудня 2011 року;
представника позивача Грязнова Олександра Володимировича, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі;
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Нахімовського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі до Приватного підприємства "Анклав" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Нахімовського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя із зазначеним адміністративним позовом, просив тягнути з відповідача заборгованість з фінансових санкцій у сумі 20400,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 18.05.2012 року відкрито провадження у справі. Іншою ухвалою суду від 18.05.2012 року закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
22.06.2012 року від представника позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, якою позовні вимоги було зменшено до 15300,00 грн. Уточнення прийнято судом.
Представник Прокурора і представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач явку повноважних осіб у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин нез'явлення суду не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокурора і представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 05.04.2001 цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту, згідно зі статтею 6 вказаного Закону, здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до вказаної статті Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок.
Згідно з частиною другою статті 30 зазначеного Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт; забезпечувати водіїв необхідною документацією.
Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів. перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів.
Частинами 1, 3 статті 39 цього Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
За порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідно до пункту 2 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що12 березня 2012 року посадовими особами позивача проведено перевірку відповідача щодо додержання вимог законодавства пор автомобільній транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним траспортом.
В ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлено експлуатацію автомобілю, а саме MERCEDES-BENZ, номерний знак СН 0995 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАП №458388, який належить ПП «Анклав», для надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких встановлений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: відсутні схема маршруту, розклад руху, про що складений відповідний акт від 12.03.2012 року.
20 березня 2012 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесена постанова про застосування фінансових санкцій за вказані порушення, а саме: постанова №123786 на суму 1700,00 грн.
12 березня 2012 року в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлено експлуатацію автомобілю, а саме MERCEDES-BENZ 310 D, номерний знак СН 0790 АА, свідоцтво про реєстрацію САА №233022, для надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких встановлений ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт": відсутні схема маршруту, розклад руху, витяг із паспорту маршруту. Аналогічні порушення були встановлені при перевірці автомобіля VOLKSWAGEN LT 35, номерний знак СН 9430 АС, свідоцтво про реєстрацію ДАП 767193, які належать ПП «Анклав», про що складені відповідні акти від 13 березня 2012 року.
20 березня 2012 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесені постанови про застосування фінансових санкцій за вказані порушення, а саме: постанова № 123784 на суму 1700,00 грн., постанова № 123785 на суму 1700,00 грн.
16 березня 2012 року в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлено експлуатацію автомобілю, а саме VOLKSWAGEN LT 35, номерний знак СН 0697 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАР № 341905, для надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких встановлений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: відсутні схема маршруту, розклад руху, витяг із паспорту маршруту. Аналогічні порушення були встановлені при перевірці автомобілів MERCEDES-BENZ, номерний знак СН 0929 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАП № 897356; MERCEDES-BENZ 313 CDI, номерний знак СН 0792 АА, свідоцтво про реєстрацію САА № 233026, які належать ПП «Анклав», про що складені відповідні акти від 16 березня 2012 року.
20 березня 2012 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесені постанови про застосування фінансових санкцій за вказані порушення, а саме: постанова № 123787 на суму 1700,00 грн., постанова № 123788 на суму 1700 грн., постанова № 123789 на суму 1700,00 грн.
20 березня 2012 року в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлено експлуатацію автомобілю, а саме MERCEDES-BENZ, номерний знак СН 0929 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАП №897356, для надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких встановлений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: відсутні схема маршруту, розклад руху, витяг із паспорту маршруту. Аналогічні порушення були встановлені при перевірці автомобіля MERCEDES-BENZ 312 Р, номерний знак СН 1007 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАП № 591232, які належать ПП «Анклав», про що складені відповідні акти від 21 березня 2012 року.
27 березня 2012 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесені постанови про застосування фінансових санкцій за вказані порушення, а саме: постанова №123798 на суму 1700,00 грн., постанова № 123807 на суму 1700,00 грн.
23 березня 2012 року в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлено експлуатацію автомобіля, а саме VOLKSWAGEN LT 35, номерний знак СН 0723 АА, свідоцтво про реєстрацію ДАР №341817, для надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких встановлений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: відсутні схема маршруту, розклад руху, витяг із паспорту маршруту, який належить ПП «Анклав», про що складений акт від 23 березня 2012 року.
27 березня 2012 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесена постанова про застосування фінансових санкцій за вказані порушення, а саме: постанова №123808 на суму 1700,00 грн.
Зазначені постанови про застосування фінансових санкцій отримані повноважними особами відповідача, та не оскаржені у судовому порядку.
На час розгляду справи у суді заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідачем не погашена.
За таких обставин, на час розгляду справи, за відповідачем утворилась несплачена заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 20400,00 грн.
Враховуючи викладене, та зменшення позовних вимог позивача у відношення стягнення заборгованості по рішенням № 123875, 123876, 123877 від 13.03.2012 року, суд вважає вимоги прокурора щодо стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 15300,00 грн. з Приватного підприємства "Анклав" обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складений та підписаний 17 вересня 2012 року.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Анклав" (99000, місто Севастополь, вул. Паршина, 29, ЄДРПОУ 31935003 інших реквізитів у матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Нахімовського району міста Севастополя (р/р 31119106700008, в УДК України в м. Севастополі, МФО 824509, код ОКПО 24035606) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 15300 (п'ятнадцять тисяч триста) гривень 00 коп.
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис О.В. Гавура
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Гаура