Постанова № 26165126, 31.08.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.08.2012
Номер справи
2а-3812/11/2670
Номер документу
26165126
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31 серпня 2012 року № 2а-3812/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд"

про

стягнення податкової заборгованості за рахунок активів платника податків у розмірі 1821187,38 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів платника податків у розмірі 1821187,38 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем у встановлені законодавством строки не було сплачено податкове зобов'язання з податку на додану вартість визначене в податковому повідомленні - рішенні № 0000312305/0 від 15.09.2010 та податкове зобов'язання самостійно визначене в розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.03.2011 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14.04.2011.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.05.2012 провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 2а-2899/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2012 було поновлено провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні 20.08.2012 підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

У судовому засіданні 12.05.2011 відповідачем були надані суду письмові заперечення на адміністративний позов в яких він просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що податкове повідомленні - рішенні № 0000312305/0 від 15.09.2010 є неузгодженим, оскільки воно було оскаржено в судовому порядку. Також позивач посилався на те, що заборгованість з власників наземних транспортних засобів в сумі 3 154, 12 грн. була ним сплачена до відповідного бюджету, що підтверджується платіжним дорученням № QS342001 від 12.05.2011.

У судові засідання 18.07.2012 та 20.08.2012 відповідач не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

У відповідності до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням наведеного суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши, що немає потреби заслухати свідків та експерта, ухвалила продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Підчас судового розгляду справи, суд,

В С Т А Н О В И В:

Товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва було подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 13645 від 26.02.2010, в якому самостійно визначено суму податку, що підлягає сплаті у розмірі 4 522,00 грн.

Відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Частиною першою статті 5 зазначеного Закону встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Відповідно до частин першої та другої пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до зворотного боку облікової картки платника податків ТОВ "Будівельна компанія "Київрембуд" податкове зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів було сплачено частково, та станом на 21.01.2011 недоїмка з зазначеного податку становила 3154,12 грн.

Відповідач як на обґрунтування безпідставності вимог щодо стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 3154,12 грн. посилається на те, що зазначене податкове зобов'язання було ним сплачено до відповідного бюджету, що підтверджується платіжним дорученням № QS342001 від 12.05.2011, однак зазначені посилання не приймаються судом до уваги з огляду на те, що платіжне доручення надане відповідачем на підтвердження погашення заборгованості датоване після подання адміністративного позову до суду.

Водночас суд звертає увагу на те, що відповідач не позбавлений можливості врегулювати питання щодо здійсненнями ним погашення заборгованості на стадії здійснення виконання судового рішення в порядку визначеному Законом України "Про виконавче провадження".

В період з 16.08.2010 по 20.08.2010 Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва була проведена невиїзна позапланова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Київрембуд»з питань правових відносин з ТОВ "Торгбудсервіс-2007"

Перевіркою встановлено порушення підпункту 7.2.4. пункту 7.2, підпунктів 7.4.1 та 7.4.5 пункту 7.4, підпункту. 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.03.2008 по 31.01.2009 на загальну суму 1216793,76 грн.

За результатами перевірки складено акт № 3625/23-522-32959795 від 20.08.2010 на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення №0000312305/0 від 15.09.2010, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 1 818 033,26 грн.

Податкове повідомлення - рішення №0000312305/0 від 15.09.2010, яке було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Київрембуд»рекомендованою поштовою кореспонденцією, однак не було вручено у зв'язку з незнаходженням підприємства за його юридичним місця розташування (місцезнаходження) за адресою м. Київ, вул. Краківська 11/А, було розмішено на дошці податкових оголошень 27.09.2011, що підтверджується актом № 3 від 27.09.2010.

Згідно з підпунктом 6.4.2 пункту 6.4 статті 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Таким чином, податкове повідомлення - рішення вважається врученим Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" з дня розміщення його на дошці податкових оголошень, а саме з 27.09.2010.

10.11.2011 Товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" було подано до Державної податкової адміністрації у місті Києві скаргу на податкове повідомлення - рішення №0000312305/0 від 15.09.2010.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" було подано до Окружного адміністративного суду міста Києва позов до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про визнання протиправним та нечинним податкового повідомлення - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.03.2011 було відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2899/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010.

Відповідно до комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" судом було встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2011 позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010 була залишена без розгляду та станом на 31.08.2012 апеляційна скарга на зазначену ухвалу не була подана.

Підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідно до підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 зазначеного Закону процедура адміністративного оскарження закінчується: останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк; днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві; днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Податкове повідомлення - рішення вважається врученим відповідачу 27.09.2010, а отже на момент подання скарги до Державної податкової адміністрації в місті Києва 10.11.2010 закінчився строк на його адміністративне оскарження, воно вважалось узгодженим та відповідач повинен був його сплатити протягом 10 днів від дня вручення.

Відповідач, як на обставину, яка зумовлює необґрунтованість вимог щодо стягнення заборгованості за податковим повідомленням - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010 посилається на те, що воно, зокрема, було оскаржено в судовому порядку, однак зазначені посилання не приймаються судом до уваги з огляду на те, що провадження в адміністративній справі № 2а-2899/11/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000312305/0 від 15.09.2010 було відкрито 23.03.2011, а позовна заява щодо стягнення заборгованості була подана до суду 16.03.2012, а також те, що судом було встановлено, що за результатами розгляду зазначеної адміністративної справи 15.09.2010 судом було винесено ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, яка позивачем в апеляційному порядку оскаржена не була.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже сума податкового зобов'язання визначена відповідачем самостійно в розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 13645 від 26.02.2010 та не сплачена у встановлені законодавством строки в розмірі 3154,12 грн. та сума податного зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1 818 033,26 грн. є сумою податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд".

Підпунктами 6.2.1 та 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкової заборгованості Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва винесено першу податкову вимогу № 1/1946 від 19.07.2010, яка була отримана відповідачем 23.07.2010, що підтверджується розпискою на корінці повідомлення.

17.02.2009 Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва була винесена друга податкова вимога № 2/2281. У зв'язку з неможливістю вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" податкової вимоги, що підтверджується актом про неможливість вручення податкової вимоги № 52 від 16.09.2010, друга податкова вимога була розмішена на дошці податкових оголошень 16.09.2010.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 1821187,38 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 1821187,38 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до підпункту 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України встановлено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу і виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Згідно з підпунктом 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів платника податків у розмірі 1821187,38 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Київрембуд" (02094, м. Київ, вул. Краківська,11-А, код ЄДРПОУ 32959795) до Державного бюджету (рахунок: УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077906, Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, р/р № 34122999700005) суму податкової заборгованості на загальну суму 1 821 187,38 грн. (один мільйон вісімсот двадцять одна тисяча сто вісімдесят сім грн. 38 коп.) за рахунок активів боржника.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Огурцов