Постанова № 26164562, 10.09.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2012
Номер справи
2н/1270/1670/2012
Номер документу
26164562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 вересня 2012 рокуСправа № 2н/1270/1670/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю представників сторін:

позивача - ДПІ у Лутугинському районі Луганської області

Державної податкової служби: не з'явився,

відповідача (заявника) - ДП «Луганська обласна дирекція з

ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств

«Луганськвуглереструктуризація»: Барабанщикова О.М. (довір. № 05-2145 від 25.07.2012, дійсна до 31.12.2012),

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Луганського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 по справі № 2а-168/09/1270 за позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2012 року адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн. задоволено повністю, з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» стягнуто заборгованість з земельного податку, в сумі 29930,19 грн., до місцевих бюджетів селищних рад: Волнухинської селищної Ради в сумі 1873,97 грн. на р/рахунок 33215811700181, МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області; Успенської селищної Ради в сумі 3927,21 грн. на р/рахунок 33218811700177 МФО 304813 в ГУДКУ в Луганській області; Оріхівської селищної Ради в сумі24129,01 грн. на р/рахунок 33212811700184 МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області, звернувши стягнення на його активи.

22 серпня 2012 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян суду за надійшла заява Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Луганського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 №2а-168//09/1270 за позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн.

В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначив, що підставою для задоволення позову Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про звернення стягнення на активи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» були прийняті податкові повідомлення - рішення від 22.12.2006 № 0001732301/0 на суму 24129,01 грн., № 0001722301/0 на суму 1873,97 грн., № 0001692301/0 на суму 3927,21 грн., які винесені на підставі акту перевірки № 461/23-26447508 від 12.12.2006 Краснолуцькою ОДПІ. Зазначені податкові повідомлення - рішення були оскаржені. Постановою від 05 червня 2012 по справі 2а/1270/2900/2012 адміністративний позов Державного підприємства «Обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» до Державної податкової інспекції в Лутугинському району Луганської області про скасування податкових повідомлень - рішень від 22.12.2006 № 0001732301/0 на суму 24129,01 грн., № 0001722301/0 на суму 1873,97 грн., № 0001692301/0 на суму 3927,21 грн. задоволений у повному обсязі та зазначені податкові повідомлення - рішення скасовані. 10.08.2012 Донецький апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційні скарги Державної податкової інспекції в Лутугинському району, а постанову від 05.08.2012 - без змін.

На підставі викладеного, заявник просить прийняти рішення про відмову в задоволенні позовних вимог Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про звернення стягнення на активи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація».

Представник відповідача (заявника) в судовому засіданні підтримав заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами в повному обсязі. Просив її задовольнити.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином (а. с. 94), 10.09.2012 факсимільним зв'язком надіслав клопотання про зупинення провадження у справі. Просив судове засідання 10.09.2012 проводити за відсутності представника ДПІ в Лутугинському районі Луганської області.

Заслухавши пояснення представника відповідача (заявника), розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.

Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправильних показань свідка, завідомо неправильно висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення; 3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення; 4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути; 5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Як вбачається з матеріалів справи, постанова Луганського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 по справі № 2а-168/09/1270 про звернення стягнення на активи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» сумі 29930,19 грн. в апеляційному порядку сторонами не оскаржувалась та, у відповідності із приписами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набрала законної сили (а. с. 80-81).

16 червня 2009 року представником ДПІ в Лутугинському районі Луганської області було отримано виконавчий лист по адміністративній справі № 2а-168/09/1270 для примусового стягнення податкового боргу з відповідача (а. с. 84).

В судовому засіданні встановлено, що підставою для задоволення позову Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про звернення стягнення на активи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» були прийняті податкові повідомлення - рішення від 22.12.2006 № 0001732301/0 на суму 24129,01 грн., № 0001722301/0 на суму 1873,97 грн., № 0001692301/0 на суму 3927,21 грн., які винесені на підставі акту перевірки № 461/23-26447508 від 12.12.2006 Краснолуцькою ОДПІ.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 05.06.2012 по справі № 2а/1270/2900/2012 позовні вимоги Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» до Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області про скасування податкових повідомлень - рішень задоволені (а. с. 86-88). Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення від 22.12.2006 № 0001732301/0, № 0001722301/0, № 0001692301/0, якими визначено суму податкового зобов'язання із земельного податку з урахуванням штрафних санкцій в загальній суму 29930,19 грн.

10.08.2012 рішенням Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційна скарга ДПІ в Лутугинському районі Луганської області залишені без задоволення, постанова Луганського окружного адміністративного суду від 05.06.2012 по справі № 2а/1270/2900/2012 залишена без змін.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За замістом пункту 1.2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; пункту 1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України «Про систему оподаткування», платники податку несуть обов'язки щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

За статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок) віднесена до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також, пільги з земельного податку визначені Законом України «Про плату за землю».

Згідно статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до вимог ч. 1 статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п.п 5.4.1 п. 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України «Про систему оподаткування», платники податку несуть обов'язки щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Згідно частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Оскільки рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 05.06.2012 по справі № 2а/1270/2900/2012 визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення від 22.12.2006 № 0001732301/0 на суму 24129,01 грн., № 0001722301/0 на суму 1873,97 грн., № 0001692301/0 на суму 3927,21 грн., на підставі яких з ДП «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» було звернено стягнення на активи в загальній сумі 29930,19 грн. та дане рішення набрало законної сили 10.08.2012, суд вважає вимоги ДПІ в Лутугинському районі Луганській області про звернення стягнення на активи Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» в загальній сумі 29930,19 грн. необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

З огляду на викладене суд вважає, що постанова Луганського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 по справі № 2а-168/09/1270 підлягає скасуванню, а позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 245, 252, 253 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Луганського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 по справі № 2а-168/09/1270 за позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн. - задовольнити.

Скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 29 січня 2009 року по справі № 2а-168/09/1270 за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн.

У задоволенні позовних Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств «Луганськвуглереструктуризація» про звернення стягнення на активи боржника в сумі 29930,19 грн. відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 10 вересня 2012 року.

Суддя В.В. Матвєєва