ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 травня 2011 р. 15:45 Справа №2а-15408/10/14/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., при секретарі Жигалової К.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 7389,83грн.
за участю представників:
позивача -не з'явився;
відповідача -не з'явився;
Суть спору: Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 7389,83грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.11.10р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутність , та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтею 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 15.11.2005 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується довідкою з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про систему оподаткування"(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування"було встановлено, що платники податків були зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України "Про плату за землю"від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України "Про плату за землю"сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України "Про плату за землю"платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Судом встановлено, що 01.10.06р. між Красноперекопською міською радою в особі Красноперекопського міського голови ОСОБА_2 та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 було укладено договір оренди земельної ділянки, площею 0,3032 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 5-6).
Таким чином, відповідач є орендарем земельних ділянок, платником орендної плати за землі комунальної власності, та зобов'язаний у строки, встановлені Законом України "Про плату за землю" подавати до Красноперекопської ОДПІ в АР Крим податкову звітність та вчасно сплачувати орендну плату.
Красноперекопською ОДПІ відносно відповідача було винесено податкове повідомлення - рішення № 0055171702 від 25.06.2009 р. на суму -3588,71 грн., в т.ч. 1794,36 гри. по строку сплати 14.08.2009 р.; 1794,36 грн. по строку сплати 16.11.2009 р. (а.с. 7)
Вказане податкове повідомлення було спрямоване на адресу відповідача з поштовим повідомленням про вручення 24.07.2009 р. але 29.07.2009 р. лист буй повернутий до Красноперекопської ОДПІ по причині закінчення терміну зберігання, згідно відмітки центру поштового зв'язку.
29.07.2009 року позивачем складено акт №74/17-02/НОМЕР_1 від 29.07.2009 року про неможливість вручення податкового повідомлення № 0055171702 від 25.06.2009 р. (зворотний бік а.с. 7)
Відповідно до п.4.9 «Про порядок направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 року №253 (зі змінами та доповненнями), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 липня 2001 року за №567/5758, податкове повідомлення № 0055171702 від 25.06.2009 р року на суму 3588,71 грн. було розміщено на дошку об'яв 29 липня 2009 р., що вважається днем його вручення.
Також, Красноперекопською ОДПІ відносно відповідача було винесено податкове повідомлення - рішення № 0033981702 від 09.06.2010 р. на суму - 3801,12 грн., в т.ч. 1900,56 грн. по строку сплати 16.08.2010 р.; 1900,56 грн. по строку сплати 15.11.2010 р.(а.с. 8)
Вказане податкове повідомлення-рішення було спрямоване на адресу відповідача з поштовим повідомленням про вручення 28.07.2010 р. але 03.08.2010 р. лист був повернутий до Красноперекопської ОДПІ по причині закінчення строку зберігання, згідно відмітки центру поштового зв'язку, повідомлення-рішення було розміщено на дошці об'яв Красноперекопської ОДПІ 03.08.2010 року, що вважається днем його вручення.
Відповідно до облікової картки платника податковий борг відповідача станом на 16.11.2010 р. складає - 7389,83 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У зв'язку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1\41 від 09.01.2008р., яка була повернута з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». (а.с. 10), та друга податкова вимога № 2/112 від 14.05.08р., яка також була повернута з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». (а.с. 11).
Таким чином податковий борг відповідача складає 7389,83 грн. з орендної плати за землю з юридичних осіб.
Згідно статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 31.05.2011 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 03.06.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по орендної платі за землю у сумі 7389,83грн. в дохід місцевого бюджету м.Красноперекопськ, код платежу 13050500, р/р 33212815700020, ЄДРПОУ 34740735 банк ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.