Ухвала суду № 26154595, 18.09.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.09.2012
Номер справи
2а-2525/12/2670
Номер документу
26154595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2525/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.В.

Суддя-доповідач: Романчук О.М

У Х В А Л А

Іменем України

"18" вересня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: Романчук О.М.,

Суддів: Глущенко Я.Б.,

Шелест С.Б.,

при секретарі Воронець Н.В.

розглянувши в судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікатес»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 червня 2012 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікатес»до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В :

Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікатес», звернулося до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення №0007462305 від 11.11.2011 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 05 червня 2012 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою суду, позивач по справі подали апеляційну скаргу, в якій просили скасувати постанову суду від 05 червня 2012 року та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Судом встановлено, що Державною податковою адміністрацією у м.Києві проведено перевірку ресторану за адресою: м. Київ, вул. Кіровоградська, 118, що належить ТОВ «Делікатес», за результатами якого складено акт від 04.11.2011 року № 871/26/58/23/21557178 (а.с.51-54).

В акті зазначено, що під час перевірки порядку ведення касових операцій виявлено видаткові касові ордери у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, а саме: видаткові ордери №355 від 12.07.2011 року на суму 6 500,00 грн., №373 від 19.07.2011 року на суму 7 000,00 грн. та №460 від 26.08.2011 року на суму 9 000,00 грн. Сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі включно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи. Згідно з розрахунком понадлімітних залишків готівки в касі виявлено понадлімітні залишки на загальну суму 40407,34 грн.

За результатами розгляду вказаного акту перевірки від 04.11.2011 року № 871/26/58/23/21557178 ДПІ у Солом'янському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.11.2011 року №0007462305, згідно якого за порушення пп.2.8 ст.2, пп.3.5 ст.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 80814,68 грн. (а.с.9).

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся зі скаргою до ДПА у м. Києві, проте 17.01.2012 року ДПА у м. Києві прийнято рішення № 461/10/25-214 про залишення скарги без задоволення, а податкового повідомлення-рішення без змін (а.с.10, 11-12, 13).

У відповідності до пп.пп.2.7, 2.8 ст.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, виходячи з потреби прискорення обігу готівкових коштів і своєчасного їх надходження до кас банків для підприємств, що здійснюють операції з готівкою в національній валюті, установлюються ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) відповідно до вимог гл.5 цього Положення. Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.

Відповідно до п.5.2 ст.5 вищезазначеного Положення установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, що підписується головним (старшим) бухгалтером та керівником підприємства (або уповноваженою ним особою). До розрахунку приймається строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу складається окремий розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі. Установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства. Для відокремлених підрозділів ліміт каси встановлюється і доводиться до їх відома відповідними внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства - юридичної особи.

Згідно п.2.10 ст.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених вище строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).

Пунктом 3.5 ст.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні передбачено, що для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача. При цьому у разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача (абзац другий п.3.5 цього Положення), сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки (п.7.24 Положення).

Пунктом 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»№436/95 від 12 червня 1995 року встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Колегія суддів погоджується із зазначеним висновком суду першої інстанції, оскільки він знайшов своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи.

Так, з матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу від 01.07.2011 року №2 встановлено ліміт каси підприємства у розмірі 2925,32 гривень на день (а.с.58, 59).

ДПА у м.Києві долучила до акту перевірки видаткові касові ордери №355, №373, №460, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.

Оскільки видаткові касові ордери, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, не приймаються для виведення залишку готівки в касі, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, та вважає обґрунтованим висновок викладений в акті перевірки, про те, що позивачем перевищено залишок готівки в касі на 40 407,34 грн., а тому застосування фінансових санкцій у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки у розмірі 80 814,68 грн., р -є правомірними.

З огляду на викладене, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність заявлених позовних вимог, а тому не знаходить підстав для скасування оскаржуваного судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, в зв'язку з чим, суд апеляційної інстанції, у відповідності до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікатес»-залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 05 червня 2012 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено: 21 вересня 2012 року.

Головуючий суддя Романчук О.М

Судді: Глущенко Я.Б.

Шелест С.Б.