Постанова № 26102927, 23.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
23.08.2012
Номер справи
2а-5763/12/0170/6
Номер документу
26102927
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 серпня 2012 р. Справа №2а-5763/12/0170/6

(11 г. 07 хв.)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. ,

при секретарі Захаровій М.В.,

за участю представника позивача - Серпутіна Т.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНАРІ-2010»

про стягнення заборгованості

Суть спору: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНАРІ-2010» заборгованості в сумі 280019,65 грн., у тому числі: 156388,52 грн. з податку на додану вартість та 123631,13 грн. з податку на прибуток підприємств.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у визначені законом строки узгоджені податкові зобов'язання.

Позивач у судовому засіданні, яке відбулось 23.08.2012 року, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив. Направив до суду письмові заперечення проти позову та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом України "Про державну податкову службу в України", відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються Державна податкова адміністрація в АР Крим, якій, в свою чергу, підпорядкована Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"Державна податкова адміністрація України здійснює функції, зокрема щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів.

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що Державна податкова інспекція в. м Сімферополі АР Крим у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб'єктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНАРІ-2010" зареєстровано з 22.03.2010р. в якості юридичної особи виконавчим комітетом Запорізької міської ради за адресою 69039, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Тунельна, б. 29-А, та у зв'язку зі : міною юридичної адреси взято на облік виконавчим комітетом Джанкойської міської ради АРК - 11.01,2012р. за адреса: 99100, АР Крим, м. Джанкой, вул. Керченська, б. 4, ЄДРПОУ 37021052.

ТОВ "ІНАРІ-2010" зареєстровано платником податків та зборів (обов'язкових платежів), передбачених Законом України "Про систему оподаткування " з 01.04.2010р. по 28.12.2011р. у ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, який діяв на момент взяття на податковий облік, та відповідно до ст. 64 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (зі змінами) взято на податковий облік Джанкойської ОДПІ АРК з 12.01.2012р. та по теперішній час перебуває на податковому обліку у Джанкойської ОДПІ АРК ДПС.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового Кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, 5овязанний :

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається та. податковий період наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми , з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Згідно п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України, контролюючий орган зобо'вязанний самостійно визначити суми грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбаченнях цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

- дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Судом встановлено, що ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 03.11.2011р. по відношенню до ТОВ «ІНАРІ-2010» було проведено камеральну перевірку податкової звітності, а саме: уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість за вересень 2011р.(вхід. ДПІ № -009749350 від 01.11.2011р.).

По результатам перевірки було акт перевірки № 448/16-37021052 від 03.11.2011р.

В ході перевірки, було встановлено, що відповідачем при заповненні розрахунку було порушено порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, ствердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 25.01.2011р. № 41 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.02.2011р. за № 197/18935, а саме: у розрахунку наданого відповідачем зроблена методологічна помилка, що вплинула на розрахунки з бюджетом, що у свою чергу призвело до порушення п.50.1 ст. 50 Податкового Кодексу України, а саме несплати до бюджету суми на яку уточнювався розрахунок та штрафу у розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючого розрахунку.

За результатами камеральної перевірки ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя по відношенню до відповідача було збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за вересень 2011р. та застосовані штрафі санкції на суму:

- 156540 грн. (методологічна помилка);

- 4696 грн. (штрафна санкція у розмірі 3% від суми збільшення податкового зобов'язання) - (156 540 X 3% )= 4 696 грн.;

- 39135 грн. ( штрафні санкції у розмірі 25% від суми донарахування) - ( 156 540 X 25% = 39 135 грн.).

Відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 ст. 54 цього Кодексу, тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25% суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

За результатами зазначеної перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення №0818381600 від 18.11.2011р. про збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі - 161 236 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 39 135 грн., а всього на суму 200371 грн.

Податкове зобов'язання по податковому повідомленню - рішенню № 0818381600 від 18.11.2011р. на суму 200371 грн., частково погашено у розмірі 51540,48 грн., заборгованість складає 48 830,52 грн.

Судом встановлено, що ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 22.11.2011р. по відношенню до ТОВ "ІНАРІ-2010" було проведено камеральну перевірку податкової звітності, а саме: уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість за вересень 2011р. (вхід ДПІ № 9011617466 від 20.11.2011р.), за результатами якої було складено акт перевірки № 491/16-37021052 від 22.11.2011р.

За результатами камеральної перевірки ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя по відношенню до відповідача було збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за вересень 2011р. та застосовані штрафні санкції на суму:

- 41704 грн. (методологічна помилка);

- 1251 грн. (штрафна санкція у розмірі 3% від суми збільшення податкового зобов'язання) - (41 704 X 3% )= 1 251 грн.;

- 20852 грн. ( штрафні санкції у розмірі 25% від суми донарахування) - ( 41 704 X 25%= 1 251 грн.).

Відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, у разі якщо «контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування датком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 ст. 54 цього кодексу, тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25 % суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

За результатами зазначеної перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення №0818711600 від 06.12.2011р. про збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі - 42955 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 20852 грн., а всього на суму 63807 грн.

Податкове зобов'язання по податковому повідомленню - рішенню № 0818711600 від 06.12.2011р. на суму 63807 грн. не сплачено.

Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами) податкова декларація, розрахунок (далі податкова декларація) - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та /або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Підпунктом 203.1 ст. 203 Податкового Кодексу України, передбачено, що податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

ТОВ "ТНАРІ - 2010" відповідно діючого законодавства до Джанкойської ОДПІ було надано податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2011р. на загальну суму 43 751 грн.(вхід. ДОДПІ № 9014111490 від 20.01.2012р.).

Відповідно п.54.1 ст. 54 Податкового Кодексу України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки встановлені цим Кодексом.

Оскільки відповідно до п. 56.11 ст.56 ПКУ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, не підлягає оскарженню, то воно є узгодженим з моменту подання декларації.

Згідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПКУ сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважається податковим органом.

Відповідно п.203.2 ст. 203 Податкового Кодексу України, платник податку на додану вартість зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у наданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим Кодексом для подання податкової декларації.

В порушення норм Податкового Кодексу України, відповідачем податкове зобов'язання : податку на додану вартість за грудень 2011р. яке зазначене у податковій декларації не сплачено.

Судом встановлено, що ТОВ "ІНАРІ - 2010" відповідно діючого законодавства до Джанкойської ОДПІ було надано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за III квартал 2011р. на загальну суму 96 358 грн. (вхід. ДОДПІ № 9010640458 від 02.11.2011р.).

В порушення норм Податкового Кодексу України, відповідачем податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств за III квартал 2011р. яке зазначене у податковій декларації сплачено лише частково у розмірі 43937,87 грн.

Станом на 28.04.2012р. заборгованість ТОВ "ІНАРІ - 2010" з податку на прибуток підприємств за III квартал 2011р. складає 52 420,13 грн.

Крім того, ТОВ "ІНАРІ - 2010" відповідно діючого законодавства до Джанкойської ОДПІ було надіслано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за IV квартал 2011р. на загальну суму 71 211 грн. (вхід. ДОДПІ № 9016037661 від 09.02.2012р.).

В порушення норм Податкового Кодексу України, відповідачем податкове зобов'язання: податку на прибуток підприємств за IV квартал 2011р. яке зазначене у податковій декларації не сплачено та станом на 28.04.2012р. заборгованість ТОВ "ІНАРІ - 2010" з додатку на прибуток підприємств за IV квартал 2011р. складає 71211 грн.

Таким чином загальна заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНАРІ-2010" перед бюджетом складає 280 019 грн. 65 коп., а саме :

по податковому повідомленню-рішенню № 0818381600 від 18.11.2011р. - 48830,52 грн.;

по податковому повідомленню-рішенню № 0818711600 від 06.12.2011р. - 63807 грн.;

по податку на додану вартість за грудень 2011р. на суму 43751 грн.;

по податку на прибуток підприємств за III квартал 2011р. на суму 52 420,13 грн.;

по податку на прибуток підприємств за IV квартал 2011р. на суму 71211 грн.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).

Таким чином, несплачена платником податків сума податкового боргу за податковими деклараціями є узгодженою з моменту отримання ним податкової вимоги.

Як вбачається з матеріалів справи, 07.02.2012 року на адресу відповідача було направлено податкову вимогу № 35.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою, однак визначена у ній сума заборгованості не сплачена.

Щодо посилань відповідача стосовно безпідставності стягнення з нього боргу за III квартал 2011 р. у сумі 96 358 грн. у зв'язку із тим останній не надавав до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС звітність з податку на прибуток за III квартал 2011 р. суд зазначає наступне.

ТОВ "ІНАРІ-2010" здійснило зміну місцезнаходження з Запоріжської області, міста Запоріжжя на АР Крим, м. Джанкой, про що до єдиного державного реєстру ЮОФОП 23.12.2011 р. здійснено запис про проведення реєстраційних змін.

- 28.12.2012 р. ТОВ "ІНАРІ-2010" зареєстровано в ЄДРЮОФОП за новою адресою: АРК, м. Джанкой, вул. Керченська 6.4,

- 11.01.2012 р. проведено дію по реєстрації ТОВ "ІНАРІ-2010" в ЄДРЮОФОП за новим місцезнаходженням АРК, м. Джанкой вул. Керченська 6.4.

У зв'язку із наведеними реєстраційними змінами місцезнаходження відповідача, його було знято з податкового обліку в ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя та зареєстровано в податковому органу за новим місцезнаходженням в Джанкойської ОДПІ, правоприємником якої є Джанкойська ОДПІ АРК ДПС.

Відповідно до розділу X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № N 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за N 1562/20300 (далі - Порядок №1588) визначено порядок Переведення платника податків на обслуговування з одного органу державної податкової служби до іншого (взяття на облік / зняття з обліку).

Так, згідно п. 10.1.5. Орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків формує та направляє до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків пакет документів, який включає, у тому числі

- реєстраційну частину облікової справи платника податків (з описом) за весь період існування платника податків;

- звітну частину облікової справи платника податків (з описом), укомплектовану податковими деклараціями (звітами, розрахунками), копіями актів або довідок за результатами камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок та іншими документами справи, строк зберігання яких не сплив;

- довідку про стан розрахунків платника податків з бюджетом;

- роздруковану облікову картку платника податків (повні реєстраційні відомості) з районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб чи Реєстру самозайнятих осіб;

- дані про контрольно-перевірочну роботу;

- документи щодо заходів із забезпечення погашення податкового боргу, якщо платник податків має податковий борг;

- інформацію щодо адміністративного або судового оскарження сум грошових зобов'язань та судових справ між органами державної податкової служби і платником податків за останні три роки.

Відповідно до п. 10.1.6 Порядку №1588 протягом п'яти робочих днів після надходження облікової справи та документів згідно з підпунктом 10.1.5 цього пункту орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік, про що вносить відповідні зміни до облікової справи.

ТОВ"ІНАРІ-2010" було взято на податковий облік в Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС із всіма зобов'язаннями та податковими боргами, які було зафіксовано в його обліковій картці на момент зняття з податкового обліку в ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя та взяття на податковий облік в Джанкойської ОДПІ, правоприємником якої є Джанкойська ОДПІ АР Крим ДПС.

Таким чином, при взятті ТОВ "ІНАРІ-2010" на податковий облік в Джанкойської ОДПІ, правоприємником якої є Джанкойська ОДПІ АРК ДПС, в картці його особового рахунку вже існувала сума податку на прибуток нарахована відповідачем самостійно, згідно декларації за III квартал 2011 р. наданої до ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя,

Крім того, суд не приймає доводів відповідача щодо не отримання ним жодного податкових повідомлень-рішень а ні від ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя, а ні від Джанкойськаої ОДПІ АР Крим ДПС за №448/16-37021052 від 03.11.2011 р., №491/16-37021052 від 22.11.2011 р., №0818381600 від 18.11.2011р. та №0818711600 від 06.12.2011р.

Суд зазначає, що вищевказані податкові повідомлення-рішення та акти перевірки №448/16-37021052 від 03.11.2011р., №491/16-37021052 від 03.11.2011р. отримані відповідачем, про що свідчать відповідні підписи на поштових повідомленнях про вручення, а тому ствердження відповідача є необґрунтованим та безпідставним.

Крім того, суд не приймає доводів відповідача щодо незаконного спрямування Джанкойською ОДПІ АРК ДПС у 2011 р. коштів, сплачених ТОВ "ІНАРІ- 2010", в погашення зобов'язань по звітам наданим до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя.

Відповіло до п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Отже, оскільки при взятті ТОВ "ІНАРІ-2010" на податковий облік в Джанкойської ОДПІ АРК ДПС з ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя в його особових рахунках існував податковий борг, який було прийнято Джанкойською ОДПІ АР Крим ДПС, то Джанкойська ОДПІ АР Крим ДПС, керуючись п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України, правомірно здійснювала спрямування отриманих від відповідача коштів в погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Таким чином, станом на день розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість становить 280019,65 грн.

В порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, у зв'язку з чим позовні вимоги в зазначеній частині підлягають задоволенню.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

Враховуючи зазначене, суд вважає правомірним звернення позивача до суду з позовом щодо стягнення з відповідача суми податкового боргу.

Сума узгодженого податкового зобов'язання з ПДВ та податку на прибуток підприємств не сплачена.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості з ПДВ та податку на прибуток підприємств в сумі 280019, 65 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 23.08.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 27.08.2012 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНАРІ-2010» (96100, м. Джанкой, вул. Керченська, 4, ЄДРПОУ 37021052) у дохід Державного бюджету м. Джанкой (ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 37694755) 280019,65 грн. заборгованості, у тому числі:

156388,52 грн. заборгованості з податку на додану вартість (код платежу 14010101, р/р 31113029700014,

123631,13 грн. заборгованості з податку на прибуток підприємств (код платежу 11021000, р/р 3111109700014).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Латинін Ю.А.