ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 0670/3715/12
категорія 3.7.2
14 серпня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іваненко Т.В. ,
при секретарі - Духновській В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Приватного підприємства "Комфорт-Авто"
до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
про скасування постанов №153694, 153695, 153696, 153697 від 07.05.2012 року,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області №153694, 153695, 153696, 153697 від 07.05.2012 року про застосування фінансових санкцій на загальну суму 6800,00 грн. Вважає, що зазначені оскаржувані постанови були прийняті за результатами рейдових перевірок. В обґрунтування позову зазначає, що вказані рейдова перевірка проводилася в період 16.03.2012 р., 20.03.2012 р., 27.03.2012 р., а також 26.02.2012 р., 28.02.2012 р., 06.03.2012 р. та 14.03.2012 р., що є порушеннями вимог ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" та п.19 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМ України № 1567 від 08.11.2006року, щодо термінів проведення таких рейдових перевірок. Зазначає, що рейдові перевірки відповідачем проводилися частіше ніж один раз за квартал, а тому всі постанови, що були прийняті за результатами таких перевірок, підлягають скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, просив задовольнити на підставі наявних матеріалів справи.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити в задоволенні. Заперечення мотивував тим, що рейдові перевірки проводилися у повній відповідності до вимог чинного законодавства та відповідно до щотижневих графіків їх проведення. Такі перевірки призначалися на окремо визначених ділянках доріг, а не відносно окремих суб'єктів господарювання. При цьому їх періодичність повністю відповідала вимогам чинного законодавства. Під час таких рейдових перевірок 16.03.2012 р., 20.03.2012 р., 27.03.2012 р. були виявлені факти порушення позивачем вимог законодавства про автомобільний транспорт та складені відповідні акти. Вважає, що оскаржувані постанови прийняті в повній відповідності до вимог чинного законодавства і підстави для їх скасування відсутні.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.03.2012 року уповноваженими особами відповідача на д/д Житомир-Могилів-Подільський була проведена рейдова перевірка, яка проводилася на даній ділянці дороги з 16.03.2012 р. по 16.03.2012 р. Під час перевірки були виявлені порушення, а саме транспортним засобом марки Volswagen номерний знак АВ 7898 ВЕ та Hyundai номерний знак АА 2929 АТ, які належать ПП "Комфорт Авто" здійснювались регулярні спеціальні перевезення пасажирів по маршруту "Вінниця-Київ" без відповідно оформлених документів, передбачених ст. 39 Закону, а саме відсутній примірник паспорта маршруту з позначкою "В", про що були складені акти № 0051577, № 001578.
Під час проведення рейдової перевірки 20.03.2012 р., яка проводилася в м. Вінниця на д/д вул. Немирівське шосе 187 - вул. Ватутіна 172 - вул. Київська 180 - вул. Знишка 9 - вул. Революційна 9, були виявлені порушення, а саме транспортним засобом марки Мерседес номерний знак АВ 8638 АМ, який належить ПП "Комфорт Авто" здійснювались регулярні спеціальні перевезення пасажирів по маршруту "Вінниця-Київ" без відповідно оформлених документів, передбачених ст. 39 Закону, а саме відсутній примірник паспорта маршруту з позначкою "В", про що був складений акт № 051572.
Під час проведення рейдової перевірки 27.03.2012 р., яка проводилася в м. Вінниця на д/д вул. 600 річчя 7 - вул. Келецька, 71 - проспект Юності, 22 - Київська 178, були виявлені порушення, а саме транспортним засобом марки Мерседес номерний знак АІ 3718 СА, який належить ПП "Комфорт Авто" здійснювались регулярні спеціальні перевезення пасажирів по маршруту "Вінниця-Київ" без відповідно оформлених документів, передбачених ст. 39 Закону, а саме відсутній примірник паспорта маршруту з позначкою "В" та ліцензійна картка, про що був складений акт № 051621.
На підставі розгляду даних актів начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесено постанови про застосування фінансових санкцій №153694, 153695, 153696, 153697 від 07.05.2012 року, кожною з яких застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі-Закон) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Планові перевірки здійснюються не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти. Позапланові перевірки здійснюються лише на підставі надходження в письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки поданих фактів та виконання припису про порушення цього законодавства. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху.
При проведенні позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується.
Згідно п.14 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі- Порядок) рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.
Графіки проведення рейдових перевірок складаються територіальним управлінням Головавтотрансінспекції з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.
Судом встановлено, що перевірки, які проводилися здійснювалися на окремо визначених ділянках дороги та відповідно до представлених представником відповідача завдань на перевірку, отже твердження представника позивача щодо порушення черговості проведення рейдових перевірок не підтверджується.
Відповідно до вимог ст. 39 ЗУ "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Згідно наданих при перевірці документів ПП "Комфорт-Авто" здійснювало регулярні спеціальні перевезення.
Необхідними документами для здійснення регулярних спеціальних перевезень згідно ст.39 ЗУ "Про автомобільний транспорт" є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно ст. 1 ЗУ "Про автомобільний транспорт" паспорт маршруту - документ, що містить схему маршруту, розклад руху, таблицю вартості проїзду, графіки режимів праці та відпочинку водіїв тощо.
Тобто схема маршруту, розклад руху є складовим паспорта маршруту, які і були відсутні при перевірці.
Відповідно до вимог п.2.1. Наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 07.05.2010р. № 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту " паспорт маршруту включає: схему автобусного маршруту, умови здійснення перевезень на маршруті, характеристику маршруту, розклад руху автобусів та ін.
Пунктом 2.14 вищевказаного Наказу вказано, що затвердження паспорта маршруту регулярних спеціальних перевезень здійснюється замовником послуг за погодженням з організатором перевезень на відповідній території (в частині маршруту та графік руху).
Як зазначено в ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На розгляди справ, які відбувалися в ТУ Головавтотрансінспекції у Вінницькій області ніхто не з'явився, хоча були належним чином повідомлені, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що постанови про застосування фінансових санкцій №153694, 153695, 153696, 153697 від 07.05.2012 року винесені правомірно та в межах наданих повноважень, а отже в задоволенні позовних вимог відмовляє.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
В задоволенні позову Приватного підприємства "Комфорт-Авто" до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про скасування постанов №153694, 153695, 153696, 153697 від 07.05.2012 р. - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Т.В. Іваненко
Повний текст постанови виготовлено: 20 серпня 2012 р.