ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" серпня 2012 р. Справа № 5023/2088/12
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Тихий П.В., суддя Потапенко В.І., суддя Черленяк М.І.
при секретарі Вороні В.С.
за участю:
представників сторін:
позивача -Маринушкіної Л.В., довіреність № 08-11/90/2-12 від 04.01.2012 р.
відповідача -не з'явився.
третьої особи - не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. № 2384 Х/1-44) на рішення господарського суду Харківської області від 02 липня 2012 року у справі № 5023/2088/12
за позовом Харківської міської ради, м. Харків
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача-Управління земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАДО-Холдінг", м. Харків
про внесення змін до договору оренди землі
ВСТАНОВИЛА:
Харківська міська рада, позивач звернулась до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАДО-Холдінг", відповідача про внесення змін до договору оренди землі, зареєстрованого в Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 13 травня 2005 року за № 63104/05 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним в редакції, яка наведена в позовній заяві.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідно до Рішення 17 сесії 5 скликання Харківської міської ради "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р."від 25.12.2007р. №335/07 рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р.»рішення Харківської міської ради № 41/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди землі в м. Харкові зі змінами та доповненнями, з 01.03.2008 р. змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати.З метою приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативної грошової оцінки земель відповідачу надсилались попередження про необхідність укладення відповідних змін до діючого договору оренди землі від 13 травня 2005 року за № 63104/05 та пропозиція про зміну договору оренди землі з трьома примірниками договору про зміну цього договору та трьома примірниками розрахунку орендної плати, на які відповіді відповідачем надані не були, договір про зміну до договору оренди землі не укладено.
В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що в отриманих ним від позивача проектах договору про зміну до спірного договору в порушення вимог п. 289.2 статті 289 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка землі визначена без урахування коефіцієнту індексації за 2010 рік та 2011 рік.
У листі-відповіді на вказану пропозицію позивача відповідач просив надати три примірники проектів договору про зміну до спірного договору і розрахунку орендної плати, які б закріплювали б нормативну грошову оцінку землі, визначену з урахуванням коефіцієнту індексації за 2010 рік., однак позивач, отримавши цю відповідь відповідних проектів договору та розрахунків орендної плати не надав.
Також відповідач вказує на те, що в запропонованому проекті договору про зміну до спірного договору у п. 9 в порушення чинного законодавства зазначено ліквідований урядовий орган, на рахунок якого повинна перераховуватись орендна плата-Державне казначейство України у Харківській області.
Крім цього відповідач посилається на те, що вимоги позивача суперечать загальним засадам цивільного законодавства щодо свободи договору.
Рішенням господарського суду Харківської області від 02 липня 2012 року у справі № 5023/2088/12 (суддя Прохоров С.А.) позов задоволено в повному обсязі.
Внесено зміни до договору оренди землі, який зареєстровано.в Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 13 травня 2005 року за № 63104/05 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним в редакції, яка наведена в позовній заяві.
Відповідач із вказаним рішенням не погодився, подав до Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неповне з'ясування господарським судом Харківської області обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими, невідповідність викладених в рішенні висновків, обставинам справи та порушення і неправильне застосування норм матеріального і процесуального права, просить це рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги відповідач посилається на те, що господарським судом Харківської області не надано оцінки доводам відповідача, на які він посилався в обґрунтування своїх заперечень.
Представник позивача в судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечує, просить залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення -без змін.
Відповідач та третя особа, які належним чином повідомлені про час та місце судового засідання не скористались своїм правом на участь в ньому.
Зважаючи на належне повідомлення відповідача та третьої особи, а також на те, що розгляд справи вже відкладався ухвалою суду від 16 серпня 2012 року через неявку представників зазначених учасників процесу, справа розглядається за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, повторно розглянувши справу відповідно до вимог статті 101 Господарського процесуального кодексу України, вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши повноту встановлення господарським судом Харківської області обставин, що мають значення для справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, колегія суддів встановила наступне.
Рішенням Харківської міської ради від 22.02.2005р. №30/05 ТОВ „ХАДО-Холдінг" надано в оренду земельну ділянку по пров. Двадцять Третього Серпня, б.4, в м. Харкові загальною площею 0,1153 га для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі строком до 01.02.2030 року ( т. 1 а.с. 21-33).
На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ТОВ „ХАДО-Холдінг" укладено договір оренди землі від 13.05.2005р. №63104/05 строком до 01.02.2030 р ( т. 1 а.с. 55-59).
Відповідно до п. 5 вказаного договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з довідкою № 706/05 від 31.03.2005 р. становить 1353279 грн.
Відповідно до п. 9 вищезазначеного договору оренди землі сторони погодили, що орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем щомісячно на період експлуатації у розмірі 4623,70 грн.
Пунктом 13 договору сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів;
в) внаслідок інфляції-щорічно;
г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами;
д) в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 36 договору сторони передбачили, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається в судовому порядку.
25.12.2007 р. Харківською міською радою прийнято рішення № №335/07 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.", яким затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007 р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України (т. 1 а.с. 33-43).
Пунктом 2 даного рішення встановлено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р. вводиться в дію з 01.03.2008 р.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008 р. №42/08 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009 р. №31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р. ( т. 1 а.с. 47-50).
Пункт 1.1. Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р. регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2 цього Положення встановлюються обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно - грошової оцінки земель та укладання договору про зміну договору оренди землі від 13.05.2005р. № 63104/05 Управління земельних відносин Харківської міської ради листом від 24.08.2008р. № 4328 ( т. 1 а.с. 60)повідомило відповідача, що з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення орендної плати за користування земельними ділянками, у зв'язку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його Управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення договору про зміни договору оренди земельної ділянки.
Листом - попередженням № 9873/0/84-09 від 19.11.2009 року Управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення додаткової угоди та зміну порядку визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками ( т. 1 а.с. 61).
13 січня 2010 року генеральний директор ТОВ „ХАДО-Холдінг" звернувся до Управління земельних відносин щодо приведення у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати( т. 1 а.с. 65).
Листом від 01.02.2010р. від 847/0/84-10 Управління земельних відносин Харківської міської ради запропонувало узгодити проект додаткової угоди до договорів оренди землі за №63104/05 та № 63105/05 від 13.05.2005р. відповідно до чинного законодавства ( т. 1 а.с. 62).
Листом - попередженням № 2184/0/84/10 від 01.03.2010 року Управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення договору про зміну договору оренди землі у зв'язку із запровадженням нового порядку визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками та зазначило, що відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення грошової оцінки земельної ділянки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства, а також зазначило, що у разі невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватися в судовому порядку( т. 1 а.с. 63).
Вказане попередження було отримано особисто представником ТОВ ХАДО-Холдінг" відповідно до доручення 03.03.2010 р., про що є відповідна відмітка.
27 липня 2011 року за № 6925/0/84-11 Управлінням земельних відносин Харківської міської ради відповідачу було направлено пропозицію про зміну договору оренди землі, а також зазначено, що підписані та скріплені печаткою по три примірника договору про зміну договору оренди землі №63104/05 від 13.05.2005р. та по три примірника розрахунку орендної плати, з пропозицією повернути у двадцятиденний строк після одержання пропозиції до Управління земельних відносин для подальшої їх передачі до Управління Держкомзему у місті Харків для проведення державної реєстрації в установленому законодавством порядку.( т. 1 а.с. 64).
Вказану пропозицію відповідач отримав 01.08.2011 року, про що свідчить наявне поштове повідомлення ( т. 1 а.с. 68).
У відповідь на пропозицію № 6925/0/84-11 відповідач листом від 16.08.2011 р. № 40/08-11 повідомив позивача, що в порушення вимог статті 289 Податкового кодексу України закріплена в наданих позивачем проектах договору про зміну до договору оренди землі нормативна грошова оцінка визначена без урахування коефіцієнту індексації за 2010 рік., у зв'язку з чим відмовив в їх погодженні та просив надати на розгляд та погодження три належним чином оформлені примірники проектів договору про зміну договору оренди землі від 13.05.2005 р. № 63104/05 і розрахунку орендної плати, які б закріплювали нормативну грошову оцінку землі, визначену з урахуванням коефіцієнту індексації за 2010 рік. ( т. 1 а.с. 95-96).
Позивач отримав зазначену відповідь на пропозицію, що підтверджується описом вкладення до цінного листа та повідомленням про вручення поштового відправлення ( т. 1 а.с. 97,98).
Надаючи в процесі апеляційного перегляду оцінку обставинам справи, колегія суддів погоджується з висновком господарського суду Харківської області про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі-це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що відносини, пов"язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України цим Законом, законами та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно зі статтею 30 Закону України "Про оренду землі" та п. 36 договору оренди землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з частиною 3 статті 653 Цивільного кодексу України, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Статтею 21 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата за землю-це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до п. 5 договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з довідкою № 706/05 від 31.03.2005 р. становить 1353279 грн.
Статтею 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено обов"язкове проведення грошової оцінки земельних ділянок, а саме передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Статтею 15 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що підставгою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Згідно з п. 2 статті 20 , п.3 ст. 23 Закону України "Про оцінку земель" дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Згідно з вимогами статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування, в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 3 статті 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Відповідно до ч. 2 статті 648 Цивільного кодексу зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
У зв'язку з встановленням зазначеним вище рішенням органу місцевого самоврядування розмірів нормативної грошової оцінки земель міста Харкова, що використовується для визначення розміру орендної плати по спірному договору оренди земельної ділянки, виникли обставини, передбачені пунктом 13 цього договору як підстава для обов'язкового перегляду (зміни) розміру орендної плати
Виходячи з наведеного, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, і оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору.
При цьому колегія суддів відхиляє доводи апеляційної скарги, що вимоги позивача порушують засади цивільного законодавства щодо свободи договору.
Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України - договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Договір є двостороннім. якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
Статтею 628 Цивільного кодексу України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно з ч. 3 статті 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Відповідно до ч. 2 статті 648 Цивільного кодексу зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання, а статтею 204 Цивільного кодексу України встановлено презумпцію правомірності правочину.
Згідно зі статтею 30 Закону України "Про оренду землі" та п. 12.1 договору оренди землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи спірний договір підписаний відповідачем без зауважень та застережень, а тому сторони дійшли згоди щодо його умов, в тому числі щодо обов'язкового перегляду (зміни) розміру орендної плати в разі зміни цін та тарифів, а також у випадках, передбачених законом.
Такою обставиною, як зазначалось вище є зміна відповідно до чинного законодавства рішенням органу місцевого самоврядування граничного розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, яка є регульованою ціною.
Як було наведено вище, позивач, з метою приведення розміру орендної плати по спірному договору у відповідність до чинного законодавства звертався до відповідача з пропозицією щодо укладення договору про зміну до спірного договору з надсиланням 3-х примірників проекту цього договору.
Однак відповідач визначений договором обов'язок щодо вчинення дій по внесенню змін до договору оренди земельної ділянки шляхом підписання додаткової угоди не виконав.
Погоджуючись з висновком господарського суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, колегія суддів зазначає наступне.
Господарським судом Харківської області не було прийнято до уваги обґрунтованих доводів відповідача щодо того, що в проекті договору про зміну до спірного договору в порушення вимог статті 289 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка землі визначена без урахування коефіцієнту індексації за 2010 рік та 2011 рік, а також того, що в цьому проекті зазначено ліквідований урядовий орган, на рахунок якого слід перераховувати орендну плату-Державне казначейство України.
Відповідно до статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кі = [І - 10] : 100,
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Листом від 11.01.2011 р. № 344/22/6-11 Державний комітет України із земельних ресурсів на виконання пункту 289.3. статті 289 Податкового кодексу України повідомив, що нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2011 р. за 2010 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0.
Листом від 12.01.2012 р. № 335/22/6-12 Державне агентство земельних ресурсів на виконання пункту 289.3. статті 289 Податкового кодексу України повідомило, що нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2012 р. за 2011 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0.
Пункт 5 наданого позивачем проекту договору про внесення змін до спірного договору в порушення наведених норм законодавства вказаного коефіцієнта не містить.
Крім цього в пункті 9 наданого позивачем проекту договору про внесення змін до спірного договору зазначено, що орендна плата перераховується на рахунок Державного казначейства України, тоді як постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 р. № 346 «Про ліквідацію урядових органів»Державне казначейство України ліквідовано.
Натомість Указом Президента України «Про положення про Державну казначейську службу України»від 29.11.2011 р. утворено Державну казначейську службу, яка є органом, на рахунок якої повинна зараховуватися орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Зважаючи на це, колегія суддів вважає, що невідповідність окремих пунктів наданого позивачем проекту договору про зміну до спірного договору не може бути підставою для відмови в позові про внесення змін до договору, у зв'язку з чим вважає за необхідне оскаржуване рішення змінити, вказавши у пункті 5 договору про зміну до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській
регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 13 травня 2005р. за №63104/05 відповідний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель-1,0, а в пункті 9 цього договору відповідний орган, на рахунок якого перераховується орендна плата-Державну казначейську службу України.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 99, 101, п. 4 статті 103, п. 4 ч. 1 статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу задовольнити частково.
Рішення господарського суду Харківської області від 02 липня 2012 року у справі № 5023/2088/12 змінити.
Пункти 5, 9 договору про зміну до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 13 травня 2005р. за №63104/05 визнати укладеними у наступній редакції:
"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 2655/09 від 14.12.2009р. становить 2298229 грн. (два мільйони двісті дев'яносто вісім тисяч двадцять дев'ять гривень), а з урахуванням коефіцієнтів індексації складає: за 2009р. (коефіцієнт 1.059)- 2433825 гривень (два мільйона чотириста тридцять три тисячі вісімсот двадцять п'ять гривень), за 2010 рік (коефіцієнт 1.0) - 2433825 гривень (два мільйона чотириста тридцять три тисячі вісімсот двадцять п'ять гривень), за 2011 р. (коефіцієнт 1.0)- 2433825 гривень (два мільйона чотириста тридцять три тисячі вісімсот двадцять п'ять гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки."
"9. орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок Державної казначейської служби України у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 1638/10 від 13.10.2010р. на рік становить 5,6% від її нормативної грошової оцінки і складає 136294,17 гривень (сто тридцять шість тисяч двісті дев'яносто чотири гривні сімнадцять копійок), або в місяць - 11357,85 грн. (одинадцять тисяч триста п'ятдесят сім гривень вісімдесят п'ять копійок)."
В іншій частині рішення залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови складено 04.09.2012 р.
Головуючий суддя (підпис) Тихий П.В.
Суддя (підпис) Потапенко В.І.
Суддя (підпис) Черленяк М.І.
Згідно з оригіналом
Секретар суду Скорописова Н.І.
07.09.2012 р.