Постанова № 25983317, 13.08.2012, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2012
Номер справи
2а-3268/12/1470
Номер документу
25983317
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.08.2012 р. Справа № 2а-3268/12/1470

м. Миколаїв

09:40

Миколаївський оружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом:Заводського районного центру зайнятості, вул. 6-та Поперечна, 32, м. Миколаїв, 54010

до відповідача:ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про:стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 5780,80 грн., В С Т А Н О В И В:

Заводський районний центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся з позовом до суду про

стягнення з ОСОБА_1 незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 5781,80 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем була прихована інформація про обставини, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг, якою є інформація про працевлаштування.

Відповідач у своїх запереченнях (ар. с. 31) факт знаходження у трудових відносинах з Миколаївською обласною держтелерадіо компанією (надалі - Миколаївська ОДТРК) заперечив, посилаючись на те що, не перебував у трудових відносинах з ОДТРК, не виконував трудові функції та не отримував заробітну плату, а лише виконував разові роботи.

13.08.2012 від сторін надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження, сторони підтримали позицію викладену в адміністративному позові та запереченнях на нього (ар. с. 30, 32).

На підставі п.10 ч.1 ст.3 та ч.4 ст.122 КАС України, враховуючи клопотання осіб, які беруть участь у справі, суд вважає розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, на основі наявних у справі матеріалів.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

У відповідності з ст.8 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 №803-XII громадяни мають право на працевлаштування і вибір місця роботи шляхом звернення до підприємства, установи, організації, особистого селянського господарства, фермерського господарства, іншого роботодавця або при безплатному сприянні державної служби зайнятості.

Згідно припису ст.18 Закону України «Про зайнятість населення»для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування і соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці і соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Одним з обов'язків Державної служби зайнятості є надання допомоги громадянам у підборі підходящої роботи і власникам підприємств, установ, організацій або уповноваженим ними органам у підборі необхідних працівників; організація при потребі професійної підготовки і перепідготовки громадян у системі служби зайнятості або направлення їх до інших навчальних закладів, що ведуть підготовку та перепідготовку працівників, сприяє підприємствам у розвиткові та визначенні змісту курсів навчання та перенавчання; надання послуг по працевлаштуванню та професійній орієнтації працівникам, які бажають змінити професію або місце роботи, вивільнюваним працівникам і незайнятому населенню (ст.19 вказаного Закону).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

24.02.2011 до Заводського районного центру зайнятості в пошуках роботи звернувся громадянин ОСОБА_1 (надалі - відповідач), ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець м. Миколаєва з заявою про надання статусу безробітного (ар. с. 12).

Згідно з наказом Заводського РЦЗ ОСОБА_1 був наданий статус безробітного, з 01.06.2011 йому почали нараховувати допомога по безробіттю на підставі п. 1, 3, 4 ст.22 та п.1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п. 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Мінпраці України та ДПА України № 60/62 від 13.02.2009 (надалі -Порядок № 60/62) було проведено звірку даних центру зайнятості із даними ДПА та виявлено, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідач отримував дохід від Миколаївської ОДТРК.

Для підтвердження цього факту позивачем 14.03.2012 № 02-411/15 було зроблено запит до Миколаївського ОДТРК щодо перебування відповідача у відносинах найму з вказаним підприємством. 30.03.2012 було отримано відповідь з якої встановлено, що відповідач дійсно працював в Миколаївській ОДТРК з 04.01.2011 по 31.12.2011. Тобто, у період з 01.06.2011 по 09.01.2012 відповідач був працевлаштований і в той же час був зареєстрований як безробітний, і отримував матеріальне забезпечення та соціальні послуги від служби зайнятості, що передбачені ст.7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме: допомогу по безробіттю, тому, згідно з ст.36. зазначеного Закону, та Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, який затверджений наказом Міністерства праці та соціального захисту населення №307 від 20.11.2000 (п.5.5, 6.14), не мав права на зазначене матеріальне забезпечення та соціальні послуги.

Згідно розрахункової довідки щодо виплати відповідачу допомоги по безробіттю загальний розмір, незаконно отриманої відповідачем допомоги по безробіттю за період з 01.06.2011 по 09.01.2011 становить 5413, 52 грн.

05.07.2011 відповідачем було написано заяву, в якій він просив направити його на курси «Оператор котельні» на підставі якої з ним було укладено договір про професійне навчання № 1402/172-11.

06.07.2011 відповідно до умов договору, наказом №58 відповідача було зараховано на навчання до Миколаївського навчально-курсового комбінату, а наказом від 04.10.2011 №136-а раніше згадуваного комбінату він закінчив професійне навчання. Вартість витрат на професійне навчання відповідача згідно довідки Миколаївського обласного центру зайнятості від 18.04.2012 № 11-1036/0/18-12 складає 367,28 грн.

У відповідності з ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послуг.

14.05.2012 на підставі Наказу Заводського РЦЗН від 02.04.2012 №9 про повернення незаконно отриманої допомоги, відповідачу направлено претензію №06-801/09 з вимогою відшкодувати отримані кошти в загальній сумі 5780,80 грн. протягом місяця з дня отримання даної претензії (ар. с. 9-10), на яку відповідач не відреагував.

Таким чином, станом на час звернення позивача з позовом до суду заборгованість відповідача перед Заводським районним центром зайнятості склала 5780,80 грн.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 71, 98, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Заводського районного центру зайнятості, вул.6-та Поперечна, 32, м. Миколаїв, 54010 (р/р 37172001000439 в ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, одержувач: Заводський РЦЗ, МФО 826013, код ЄДРПОУ 22440337) 5780,80 грн. незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя І. А. Устинов