Постанова № 25983309, 30.08.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2012
Номер справи
0670/3927/12
Номер документу
25983309
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 0670/3927/12

категорія 3.7.2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2012 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Семенюк М.М.,

при секретарі - Лисайчуку А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області

про визнання протиправною та скасування постанови № 151562 від 30.05.2012 року

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Житомирській області №151562 від 30.05.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що посадовими особами відповідача як при проведенні перевірки так і при розгляді справи про порушення не було враховано ким саме використовувався транспортний засіб і чи видавалася шляхова документація на зазначений транспортний засіб, в тому числі дорожній лист. Зазначив, що транспортний засіб дійсно належить позивачу, але не використовується у його господарській діяльності по перевезенню пасажирів, ліцензійна картка не оформлялася, трудові відносини з водієм також, оскільки транспортний засіб переданий у користування іншій особі, а саме ОСОБА_2 Крім того вказав, що його, в порушення п.26 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ №1567 від 08.11.2006 року, було позбавлено права на особисту участь у процесі прийняття рішення та надання усіх необхідних документів для спростування виявлених порушень, оскільки не було повідомлено про час і місце розгляду справи про порушення.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши на те, що оскаржувана постанова про застосування фінансових санкцій винесена в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Як встановлено судом, 12.04.2012 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області була проведена перевірка транспортного засобу при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень. За результатами проведеної перевірки було складено акт проведення перевірки за додержанням вимог законодавства про автомобільний транспорт №041298, в якому зазначено, що надавалися послуги з нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг, полісу обов'язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті, відсутня індивідуальна контрольна книжка, чим порушено вимоги Постанови КМУ №956 від 14.08.1996 року і Положення про робочий час та час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом МТЗУ №340 від 07.06.2010 року.

За наслідками розгляду справи про порушення до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 постановою начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області від 30.05.2012 року №151562 застосовані фінансові санкції у розмірі 1700,00грн.

Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 05.04.2001 р. (далі - Закон № 2344) та Постановою КМ України від 08.11.2006р. № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті".

Так, Постановою КМ України від 08.11.2006р. № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" визначається процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до п.п.25,26,27 вказаного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

Судом встановлено, а сторонами не заперечується, що справа про порушення відносно ОСОБА_1 розглядалась без його участі.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав доказів того, що позивач про час і місце розгляду справи про порушення повідомлявся під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням, у зв"язку з чим суд вважає, що він був позбавлений можливості приймати участь при розгляді відповідачем справи, а тому оскаржувана постанова прийнята з порушенням вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджених Постановою КМ України від 08.11.2006р. № 1567, і підлягає скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про застосування фінансових санкцій № 151562 від 30.05.2012 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя: М.М. Семенюк

Повний текст постанови виготовлено: 04 вересня 2012 р.