Справа № 3/1406/301/12
П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2012 року смт. Веселинове
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Орленко Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Миколаїв, одружений, працює приватним підприємцем, має на утриманні двох дітей, проживає: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 здійснює свою діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця від 21.06.2001 року, видане Веселинівською районною державною адміністрацією Миколаївської області, серія НОМЕР_1. 26 квітня 2012 року при проведенні перевірки головним державним інспектором праці ТДІзПП в Миколаївській області Зоріною К.В. , були виявлені порушення вимог КЗпП України , а саме жодним нормативним документом не встановлено строки виплати заробітної плати, що не відповідає вимогам ст.. 115 КЗпП України, відповідно до якої заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі або нормативному акті роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду за який здійснюється виплата.
В порушення ч.2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці»роботодавцем ОСОБА_1 не проводиться достовірний облік виконуваної працівником роботи, не здійснюється бухгалтерський облік витрат на оплату праці, зокрема відсутні табелі обліку робочого часу, відомості про нарахування та виплату заробітної плати. Відсутність обліку робочого часу фактично позбавляє працівника права на оплату за роботу у святкові та неробочі дні, за роботу в надурочний час тощо. Відсутність первинних облікових бухгалтерських документів позбавляє можливості дослідити порядок та розмір виплати заробітної плати.
В трудовому договорі з працівниками та підприємцем визначено розмір заробітної плати . Згідно ст.. 6 Закону України «Про оплату праці»основою організації оплати праці є тарифна система, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів. Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складеності, а працівників -залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Частиною 3 цієї ж норми закону передбачено, що формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника І розряду , яка встановлюється у розмірі, що не перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). В трудовому договорі не визначено з працівниками які виконують кваліфіковану працю розряд для визначення рівня посадового окладу працівника, що відповідає ч.3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці».
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю , суду пояснив, що дійсно перевіркою були встановлені порушення трудового законодавства, які в даний час враховані та ним виправлені.
Суд вислухав пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1., вивчивши матеріали справи вважає, що вина ОСОБА_1 доведена та досліджені матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.
Вина ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, в судовому засіданні підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом № 14-11-014\0028 від 26.04.2012 року про адміністративне правопорушення складеного державним інспектором праці ТДІзПП Зоріною К.В.
При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує особу та суспільну небезпеку вчиненого ним адміністративного правопорушення, та матеріальне становище. ОСОБА_1 працює, має постійне місце проживання та на утриманні двох дітей, за таких умов з метою виховання особи, яка вичинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає призначити ОСОБА_1., достатнє та відповідне стягнення, у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 27, 221, 251, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п'ятсот десять ) грн. .
Одержувач: д/бюджет Веселинівської с\р Миколаївської області, код ЕДРПО 37363365, МФО 826013, банк отримувача ГУДКУ у Миколаївській області, рахунок 31112106700098 .
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області, через Веселинівський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.. .
Постанова дійсна для пред`явлення державному виконанню на протязі трьох місяців.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області Л.О. Орленко